Jump to content
misoo

Aké ruské hodinky máš na ruke?

Recommended Posts

Mám už jen dvoje ruské hodinky, v obou tepe kalibr 31681 a pak dost hodinek jiných značek. Oboje, Šturmanskie i Aviatory, mám skoro 13 let, už jsem o tom psal někde výš. Dnes mám na ruce Aviatory, které považuji za jedny z mých nejhezčích a nejkvalitnějších hodinek, i když jasně, taťka miluje všechny své děti, to dá rozum. 

Aviator 1.jpg

V 30. 8. 2020 v 18:51, papun napsal:

Pobeda po servisu....

IMG_20200830_185042.jpg

pěkný kus historie, gratulace pane. :notworthy:

plinha

Hodinky Kama, u těch je spíše potřeba změřit radioaktivitu, už si měřil? Jinak bych to nenosil,ostatní ruské z 50.let na tom jsou téměř podobně. Rusům to nevadilo, je jich mnógo.

:)

Já jsem dítě černobyl, já to mám v krvi :D

Neměřil, teď jsem je dával k hodináři na vyčištění, ten přístroj má, předpokládám, že mi je změří. Ale na cifru nejsou žádné body od barvy a ručky také nevypadají, že by měly někdy výplň, tak předpokládám, že by svítit nemusely....líběj se mi moc...

Ty pobědy jsou moc pěkný, na zprovoznění mám jedny s černým ciferníčkem, takřka nedotčený. Až se mi vrátěj (předpokládám za 14 dnů), tak je blejsknu a dám i sem....

V 29. 9. 2020 v 21:30, plinha napsal:

Neměřil, teď jsem je dával k hodináři na vyčištění, ten přístroj má, předpokládám, že mi je změří. Ale na cifru nejsou žádné body od barvy a ručky také nevypadají, že by měly někdy výplň, tak předpokládám, že by svítit nemusely....líběj se mi moc...

aha, já měl dojem, že to je právě ten ciferník, kde ta svítivka byla a v ručičkách taky. Ono se to mohlo časem vydrolit a napadat do strojku a ten to rozemlel, pokud se nazakous.... Měl jsem takové Uraly.

Ale Kamy jsou právě známé tím, že jsou to solidní hodinky ale hodně svítí. Možná máš recht nevím,  já jak vidím Kamy,  tak už mám v ruce dozimetr.

:notworthy:

gombo

no pěkný -  a jiný Pobědy nemáš?