Přejít na obsah

Prim Čína "po repasi"


Doporučené příspěvky

Zdravím fanoušky Primek. Zajímal by mně názor sběratelů a nositelů Primek. Na aukru se poslední dobou rozmohli repliky pocházející od Poláků, vyrobené v Číně a jsou prodávané na aukru jako hodinky "po celkové repasi". Jejich reálná prodejní cena se mnohanásobně liší od té, za kterou se na aukru draží. Na chronomagu jsem bohužel nenašla žádné vlákno, kde bych se dozvědela více, co si o tom myslí Primkaři, proto se ptám zde. Zda-li jim nevadí nosit repliky, nebo jaký je obecně k tomu postoj sběratelů. Další stránkou věci je - neobávají se sběratelé ztráty hodnoty originálních Primek? Budou mít originální Primky v perfekním nenošeném stavu vyšší hodnotu než ty čínské? Děkuji za Vaše názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jejich reálná prodejní cena se mnohanásobně liší od té, za kterou se na aukru draží...

 

Tohle nechápu, to tedy znamená, že mimo Aukro existuje nějaký další trh (myšleno spotřebitelský), kde jsou ceny diametrálně odlišné? Můžeš doložit nějaké realizované "reálné" prodejní ceny, případně prodejní nabídky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu, žádný obchodník neprodává za nákupní ceny někomu pro radost. Všechno kolem nás, co denně nakupujeme, nakoupil obchodník za daleko menší cenu. A to se nebavíme o výrobních nákladech, které jsou někdy jen zlomek ceny zboží v obchodech.

Na tom stojí celá naše společnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, pro doplnění bych jenom uvedla, že se vyskytují i neoriginální ciferníky na PS2, Prim myslivecké a celé hodinky Prim Diplomat. Samozřejmně krom strojku. Výroba pochází opravdu z Číny.

děkujeme, toto všechno už se tu probíralo horem dolem od myslivců po diplomaty až po škodovácké diplomaty atd. Řešil se tu původ od šikmookých, pak zase že to dělají Češi a nakonec poláci:) Ty padělky můžou ovlivnit cenu z mého pohledu  modelů jako je myslivec,sjezd, škoda (všech raritních modelů od prim) Ikonické modely jako Diplomat, Sport I, Orlík to neovlivní a jejich cenu to nesníží, ale může to zastavit růst, protože lidi budou kupovat padělky

(z nostalgie ponosí a vyhodí). Těžko říct jak to bude(záleží na poptávce a kupní síle). Poptávka tu evidentně je a kupní síla na hodinky za 5000kč. Originál je za 10K tak se to už vyplatí padělat. Když byl Prim sport I za 1500kč tak to nikoho ani nenapadlo to je logické.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Freddie, ano, je to míněné jako anketa. Chtěla jsem na to znát názor sběratelů, odborníků, fajnšmekrů. Děkuji za názor stenly-ho. Hodinky mně byli nabízené komplet mimo strojek (ve větším množství), ale nabídka mně nezaujala protože si osobně potrpím na kvalitu a originalitu. Odtud tedy znám zdroj výroby. Oficiální spotřebitelský trh mimo aukro mně není znám. Ovšem pokud je vyrobeno hodně kusů, prodejce samozřejmně potřebuje to množství rozdistribuovat mezi obchodníky a ne spotřebitele. A ano, marže jsou všude, já je jako spotřebitel ocením zejména u pořádné a kvalitní práce a ne u sériovky. Otázkou je, zda-li lidi dokážou ocenit kvalitu a kolik jsou lidi ochotni zaplatit za nekvalitní fake výrobky marži? 100% nebo až 800% ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Freddie, ano, je to míněné jako anketa. Chtěla jsem na to znát názor sběratelů, odborníků, fajnšmekrů. Děkuji za názor stenly-ho. Hodinky mně byli nabízené komplet mimo strojek (ve větším množství), ale nabídka mně nezaujala protože si osobně potrpím na kvalitu a originalitu. Odtud tedy znám zdroj výroby. Oficiální spotřebitelský trh mimo aukro mně není znám. Ovšem pokud je vyrobeno hodně kusů, prodejce samozřejmně potřebuje to množství rozdistribuovat mezi obchodníky a ne spotřebitele. A ano, marže jsou všude, já je jako spotřebitel ocením zejména u pořádné a kvalitní práce a ne u sériovky. Otázkou je, zda-li lidi dokážou ocenit kvalitu a kolik jsou lidi ochotni zaplatit za nekvalitní fake výrobky marži? 100% nebo až 800% ???

Já tedy nevím, co bys chtěla slyšet, je to téměř učebnicovej model, kdy se vyčerpává nabídka (originály) a přitom stoupá poptávka, tak někdo prostě zkouší tu poptávku uspokojit náhražkou a vzhledem k tomu, že je výhodné ekonomické prostředí, tak je dostatek kupujících. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...