Přejít na obsah

Majetek vojenské správy


maxs

Doporučené příspěvky

Skúšal som pobehať fórum, ale informácie sú roztrúsené a ťažko sa dopracovať k nejakému záveru.

Myslím, že k trojke Longines, Eterna a Lemania existuje nejaká literatúra a info je aj na webe.Z môjho pohľadu tam je nezodpovedaná len otázka spôsobu číslovania.S písmenom "D" a bez neho. Na jednej diskusii sa dokonca podarilo vystopovať Longines predané v Bratislave.

 

Minimálne informácie mám o ďalších značkách používaných do skončenia WW II. Podarilo sa Vám niečo zistiť cez vojenský archív? Niekto tam myslím chcel písať.

Poznáte nejakých pamätníkov?

Popshop predával Longines so Slovenským značením "Majetok vojenskej správy"?

Danton tu uverejnil informáciu o používaní Zenith Special pre radistov?

 

Podeľte sa o svoje vedomosti, prípadne fotky so sériovým číslom.

Skúsme vytvoriť nejakú databázu. Myslím, že sa tomuto nikto seriózne nevenuje.

 

Tu sú nejaké odkazy na web:

Diskusia o Lemanii MVS

Zberateľ+databáza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 135
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Momentálne vlastním tieto Zenith Special so značením MVS. Dno je na 100% originál, ale k značeniu MVS sa neviem vyjadriť. Aký je váš názor?

 

Já bych se překláněl k tomu,že je to origo....Mám plno důkazů z fotek(něco málo o Longínkách jsem dával ZDE) a od pamětníků vím,že měli naši piloti před válkou a průběhu ní kromě našich Longínek i speciály Zenith.

Co se týče databáze nebo širšího "bádání" jsem jednoznačně pro,jelikož tyto hodinky(všechny MVS,i jejich rozličné podoby) si to určitě zaslouží...

 

P.S.:Jak už jsem psal řada našich veteránů z WWII je nosili na rukou celý svůj život(např.F. Fajtl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se překláněl k tomu,že je to origo....Mám plno důkazů z fotek(něco málo o Longínkách jsem dával ZDE) a od pamětníků vím,že měli naši piloti před válkou a průběhu ní kromě našich Longínek i speciály Zenith.

Co se týče databáze nebo širšího "bádání" jsem jednoznačně pro,jelikož tyto hodinky(všechny MVS,i jejich rozličné podoby) si to určitě zaslouží...

 

P.S.:Jak už jsem psal řada našich veteránů z WWII je nosili na rukou celý svůj život(např.F. Fajtl)

post-755-1211889437.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Decebal - dík za foto.Evidentne si pochopil, prečo som založil toto vlákno. Veľmi si vážim tvoj príspevok k veci. :pokey:

 

martinbor - koľko toho vieš? Našim vojenským hodinkám som sa venoval len okrajovo, takže mám čo dobiehať. Longines mali byť dodané v počte 3000 ks. v troch verziách. Dá sa niekde dohladať spôsob číslovania. Koľko ks. a aké číslovanie bolo napr. z prvej verzie. Vie to niekto?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám stejné Heuery jako maxs, výrobní č. 56.084. Kdysi na ně dělal servis pan Havlíček na Újezdě. Měl výrazné modré oči a byl to pan hodinář. Těch vojenských hodinek měl v trezoru mnoho kilogramů. Ale dostal od Pánaboha dva týdny, aby se rozloučil se světem. Věděl toho o těch hodinkách hodně, vždyť je i smluvně opravoval, škoda, že nám už dnes žádné informace nepodá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúšal som pobehať fórum, ale informácie sú roztrúsené a ťažko sa dopracovať k nejakému záveru.

Myslím, že k trojke Longines, Eterna a Lemania existuje nejaká literatúra a info je aj na webe.Z môjho pohľadu tam je nezodpovedaná len otázka spôsobu číslovania.S písmenom "D" a bez neho. Na jednej diskusii sa dokonca podarilo vystopovať Longines predané v Bratislave.

 

Minimálne informácie mám o ďalších značkách používaných do skončenia WW II. Podarilo sa Vám niečo zistiť cez vojenský archív? Niekto tam myslím chcel písať.

Poznáte nejakých pamätníkov?

Popshop predával Longines so Slovenským značením "Majetok vojenskej správy"?

Danton tu uverejnil informáciu o používaní Zenith Special pre radistov?

 

Podeľte sa o svoje vedomosti, prípadne fotky so sériovým číslom.

Skúsme vytvoriť nejakú databázu. Myslím, že sa tomuto nikto seriózne nevenuje.

 

Tu sú nejaké odkazy na web:

Diskusia o Lemanii MVS

Zberateľ+databáza

 

Myslim ze ta databaze je vyborny napad. Taky jsem osamocene patral na webu. Minuly tyden jsem to uz nevydrzel a napsal jsem na Vojensky historicky ustav. ( vcetne zadosti o prameny ) Pokud mi odpovi, tak to hodim sem na forum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Decebal - dík za foto.Evidentne si pochopil, prečo som založil toto vlákno. Veľmi si vážim tvoj príspevok k veci. :pokey:

 

martinbor - koľko toho vieš? Našim vojenským hodinkám som sa venoval len okrajovo, takže mám čo dobiehať. Longines mali byť dodané v počte 3000 ks. v troch verziách. Dá sa niekde dohladať spôsob číslovania. Koľko ks. a aké číslovanie bolo napr. z prvej verzie. Vie to niekto?

Klid, zagooglil jsem a tohle bylo první co na mně vypadlo, tak mi to přišlo srandovní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkousel jste nekdo kontaktovat firmy, alespon ty co jeste existuji (Eterna, Longines)? Ja bych kdyztak zkusil napsat do Eterny, pokud to jeste nikdo neudelal. Moc si od toho neslibuji, ale treba za pokus to stoji.

 

Co se tyka te databaze, take podporuji tuto myslenku. Fotky, seriova cisla, zpusob nabyti, atp. Chce se tomu nekdo venovat? Mozna na principu Wiki by to mohlo fungovat. Nejlepe asi v ramci Chronomagu, ale pokud by nebyla vule, je mozne zridit i samostatny site, nebo treba jen heslo na Wikipedii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martinbor - koľko toho vieš? Našim vojenským hodinkám som sa venoval len okrajovo, takže mám čo dobiehať. Longines mali byť dodané v počte 3000 ks. v troch verziách. Dá sa niekde dohladať spôsob číslovania. Koľko ks. a aké číslovanie bolo napr. z prvej verzie. Vie to niekto?

 

Abych řekl pravdu veškeré informace jsem načerpal z ryze neoficiálních zdrojů,hlavně net a hlavně tady v různých ,či ve světě.Takže nic ,co by mělo výraznou historickou váhu faktu .Chtěl jsem proto navštívit VHÚ,hlavně archiv na Invalidovně v Praze,ale byl jsem odrazen informací,že vesměs vše co se týká

našeho předválečného letectva vzala voda v roce 2002 a dokumenty jsou buďto nenávratně zničené nebo u "ledu" a čekají na znovuzrození.... Myslím si že určitě

nějaký předpis,či nařízení pro použití hodinek existovalo a snad i evidence,či "přidělovník" jednotlivým letcům na úrovni jednotlivých leteckých pluků.Jenže....Ostatně,nějaký takový dokument dostat do ruky,to by byla bomba....,ale asi je to trochu sci-fi.Druhá stránka je přístup ze strany VHÚ,co znám a vím z vlastní zkušenosti,chová se jako tajemný hrad v Karpatech,typu:"až MY(VHÚ) něco vydáme,tak ty informace zjistíte....

Mě osobně by se líbila nějaká publikace na dané téma,jenže jsme opět u podkladů.Takže teď se snažím získávat informace přímo od lidí kteří je na rukou nosili,nebo podrobným zkoumáním zápěstí na dobových fotografiích.Takže v globálu nic světoborného.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skúsim napísať do Longines, vyzerá to tak, že majú veľmi podrobný archív.A pozisťujem ako je na tom Slovenský ekvivalent VHÚ. Veľa Longiniek bolo predaných práve u nás.Podľa toho, čo som našiel boli hodinky dodané agentom/zastúpeniu Longines v ČSR a ten ich potom odovzdával armáde.

Bohužiaľ pamätníkov nepoznám.Dedo "bil boľševika", ale nie ako letec.

 

Na úvodnej stránke je tento článokKLIK SEM, v ktorom je uvedené,že armáda objednala 3000 náramkových hodiniek.To znamená spolu Longines+Eterna+Lemania=3000 ks?

 

martinbor- v avatare máš MVS?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martinbor- v avatare máš MVS?

Jo jo ,jedny Lemánky,ty jsou moje a jedny Longiny,které jsem sháněl pro kolegu z práce.Jinak jsem před nedávnou dobou sehnal Longínky cal.15.26 bez označení MVS,ale jsou od hodináře,který kdysi opravoval tyto hodinky na jednom letišti,takže letecký původ je téměř jistý....

 

post-1291-1212084159.jpg

 

post-1291-1212083618.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze ta databaze je vyborny napad. Taky jsem osamocene patral na webu. Minuly tyden jsem to uz nevydrzel a napsal jsem na Vojensky historicky ustav. ( vcetne zadosti o prameny ) Pokud mi odpovi, tak to hodim sem na forum.

 

Tak mi dnes odepsali z VHU toto:

 

..."Vojenský historický ústav nemá k Vašemu dotazu žádné informace. Se svým

dotazem se obraťte na Vojenský ústřední archiv Praha"...

 

Mam na ne kontakt. Az mi napisi tak to sem zase hodim.

Kazdopadne VHU je slepa ulicka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo ,jedny Lemánky,ty jsou moje a jedny Longiny,které jsem sháněl pro kolegu z práce.Jinak jsem před nedávnou dobou sehnal Longínky cal.15.26 bez označení MVS,ale jsou od hodináře,který kdysi opravoval tyto hodinky na jednom letišti,takže letecký původ je téměř jistý....

 

post-1291-1212084159.jpg

 

post-1291-1212083618.jpg

 

 

Ten remen na Tvych Lemaniich vypada velmi pekne a nesmirne poctive.

Predpokladam, ze je to zakazkova prace.

Mohu se zeptat kde a za kolik byl porizen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info. Mimochodem ty remeny ktere nafotil Spiderer jsou taky uchvatne. :)

Kontaktuj Simona a budes, jak se rika, velmi spokojenej parchant ;) Do doby nez jsem od nej mel prvni reminek, jsem zadny hodinky nevydrzel mit na kuzi dele nez 2 dny, ted uz hodinky nosim vetsinou na kozenych remenech - kvalitni prace, kterou Ondra bezpochyby odvadi, nepotrebuje chvalu, ta se chvali sama ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...