Přejít na obsah

Majetek vojenské správy


maxs

Doporučené příspěvky

Díky za radu, obávám se ale že jsem se ale do nich zamiloval, Budu se snažit smlouvat...Kolik tak vidíte reálnou cenu?

Z dnešní výroby stojí nové se stejným strojkem něco mezi devíti a deseti tisíci. Takže cenu za tyhle bych viděl zhruba poloviční, jsou-li v rozumném stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 135
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chtělo by to fotku. Pokud byly málo nošené, nebo nošené na řemenu s podložkou, tak tlačítka nemusí být ošoupaná, většinou nošením trpěly spodní hrany tlačítek. Cena 8,5K , je nemravně přehnaná. Pokud to byly zn.CTPELA, tak azbuka, pokud zn. SEKONDA, tak latinka. :smile_anim:

 

 

Určitě to jsou STRELA - no ještě se tam vypravím a zkusím smlouvat. Označení MVS je napráno v kruhu, číslo uprostřed. Asi byly opravdu málo nošené, protože otěr není znát (nemohlo být dýnko nerez?). Jak jsem pochopil z diskuzí tady je pouzdro u těchto starých mozazné, soudobá výroba je celá nerez.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to jsou STRELA - no ještě se tam vypravím a zkusím smlouvat. Označení MVS je napráno v kruhu, číslo uprostřed. Asi byly opravdu málo nošené, protože otěr není znát (nemohlo být dýnko nerez?). Jak jsem pochopil z diskuzí tady je pouzdro u těchto starých mozazné, soudobá výroba je celá nerez.?

Ze soudobé výroby jsou bílé opravdu nerez, ale u odvozenin (Buran apod.) zlaté barvy jsou snad pouzdra mosazná. Novovýroba má standardně také průhled na strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky - pokusím se srazit cenu a když to vyjde, pochlubím se tady. Ještě takový dotaz - (o hodinky se zajímám celkem krátce -o jiné militárie už dlouho) - To že jsou hodinky označeny MVS neznamená automaticky, že byly u letectva? Jak jsem pochopil značily se tak v určité době všechny hodinky ve stavu armády - tedy např i stopky používané armádními sportovci (Dukla)?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že jsou hodinky označeny MVS neznamená automaticky, že byly u letectva? Jak jsem pochopil značily se tak v určité době všechny hodinky ve stavu armády - tedy např i stopky používané armádními sportovci (Dukla)?.

 

Přesně tak, nicméně toto značení-MVS se užívalo cca. do poloviny 60. tých let.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fotka - v pohode :)

 

ted jsem to nasel - treba tady jsou za 379 euro - takze to neni moc :)

myslim, ze je to tak - pochromovane pouzdro a nerez dynko :)

 

Kibi, ty hodinky v odkaze, nejsou vintážní CTPELA, ale vintážní, exportní POLJOT chronograf, Made in USSR, je použit latinka font, na té stránce, je ještě další raritka, vintážní černé CTPELA - 1.MČZ.

Upraveno uživatelem BUBÁK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak skoro myslím, že má hezkou skládačku, protože na house of longines kalibry 15.94 antimagnetique nezmiňují. Antimagnetický byly až kalibry 15.26, a montovaly se právě s tím ciferníkem, co tam má (nápis antimagnetique a neuřízlé 5 a 7). Jestli si dal ovšem tu práci a zjistil, že existuje i antimagnetickej kalibr 15.94 s tímhle ciferníkem, tak mám i já za pár šupů unikátní kousek, kterej jsem koupil jako skládačku na náhradní díly :D :D nevím, co s tím teď počít. Vím, mechano mi snad zjistí, jestli je ta moje 15.94 antimagnetická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak skoro myslím, že má hezkou skládačku, protože na house of longines kalibry 15.94 antimagnetique nezmiňují. Antimagnetický byly až kalibry 15.26, a montovaly se právě s tím ciferníkem, co tam má (nápis antimagnetique a neuřízlé 5 a 7). Jestli si dal ovšem tu práci a zjistil, že existuje i antimagnetickej kalibr 15.94 s tímhle ciferníkem, tak mám i já za pár šupů unikátní kousek, kterej jsem koupil jako skládačku na náhradní díly :D :D nevím, co s tím teď počít. Vím, mechano mi snad zjistí, jestli je ta moje 15.94 antimagnetická.

 

V podstatě máš pravdu,jen moc nerozumím tomu slovu "skládačka". Jestli máš např. na mysli dobovou opravu od hodináře z dostupných náhradních dílů,tak je to zřejmě skládačka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skládačka je typicky primácká kategorie :D. Skládačkou myslím smontování několika hodinek dohromady, tedy v tomto případě to, že na "magnetickém" strojku 15.94 je ciferník s nápisem antimagnetic a celou 5 a 7, který se dával ke strojku 15.26. Tedy navíc tzv. špatná skládačka. Jestli je oprava dobová, je jedno, puristi to mají za plagiát - fake. Spekuluji, že je to proto, že starší prý porcelánový ciferník prasnul. Dál se běžně mění dýnka s a bez nápisu, ručky, korunky.....

Jestli je to ovšem, jak tvrdí, opravdu origoš s antimagnetickým kalibrem 15.94, tak i já mám tento origoš a jsem happy !! :D :D Babo raď.

 

Znamená to mimo jiné, že jsou 4 vyrianty MVS:

magnetická 15.94 - ciferník bez antimagnetique, porcelánový (prý) ??, uřízlá 5 a 7

antimagnetická 15.94 - s ciferníkem jako 15.26

15.26 - ciferník s antimagnetique, email - smalt, celá 5 a 7

15.68 Z - ciferník s antimagnetique, lakovaný ?? , uřízlá 5 a 7 - co je má na ruce old black.

 

 

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skládačka je typicky primácká kategorie :D. Skládačkou myslím smontování několika hodinek dohromady, tedy v tomto případě to, že na "magnetickém" strojku 15.94 je ciferník s nápisem antimagnetic a celou 5 a 7, který se dával ke strojku 15.26. Tedy navíc tzv. špatná skládačka. Jestli je oprava dobová, je jedno, puristi to mají za plagiát - fake. Spekuluji, že je to proto, že starší prý porcelánový ciferník prasnul. Dál se běžně mění dýnka s a bez nápisu, ručky, korunky.....

Jestli je to ovšem, jak tvrdí, opravdu origoš s antimagnetickým kalibrem 15.94, tak i já mám tento origoš a jsem happy !! :D :D Babo raď.

 

Znamená to mimo jiné, že jsou 4 vyrianty MVS:

magnetická 15.94 - ciferník bez antimagnetique, porcelánový (prý) ??, uřízlá 5 a 7

antimagnetická 15.94 - s ciferníkem jako 15.26

15.26 - ciferník s antimagnetique, email - smalt, celá 5 a 7

15.68 Z - ciferník s antimagnetique, lakovaný ?? , uřízlá 5 a 7 - co je má na ruce old black.

 

 

Používali se tři různé ciferníky? Myslel jsem že tomu porcelánovému se nesprávně říká enamel dial (smalt). Na HoL se o jiném než porcelánovém a lakovaném (plechovém) nemluví...

 

To zas budu za blbce :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamená to mimo jiné, že jsou 4 vyrianty MVS:

magnetická 15.94 - ciferník bez antimagnetique, porcelánový (prý) ??, uřízlá 5 a 7

antimagnetická 15.94 - s ciferníkem jako 15.26

15.26 - ciferník s antimagnetique, email - smalt, celá 5 a 7

15.68 Z - ciferník s antimagnetique, lakovaný ?? , uřízlá 5 a 7 - co je má na ruce old black

 

Mě by jenom zajímalo,kde bereš tu jistotu,že to takhle je...?:-) Chtělo by to tu databázi o které nedávno psal maxs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martinbore, jestli sis alspoň přečetl mé příspěvky, tak právě že nevím, že to tak je.

 

Vycházím z údajů na hol (podrobně popisuje 3 typy - 15.94, 15.26, 15.68Z - všechny s různým ciferníkem - tak různým, že to každý už na druhý pohled pozná) a z té recenze výše, která pro mě překvapivě zavádí ten nový typ antimagnetique kalibr 15.94. Já jen uvádím, že mám taky jedny loginy s kalibrem 15.94 (nevím, jestli je antimagnetique nebo ne) s ciferníkem, kde stojí antimagnetique a je shodný s ciferníkem na 15.26. Než jsem si přečetl tu recenzi výše na stejný hodinky, kde dokonce uvádí datum jejich prodeje a tak, měl jsem je za skládačku. Možná se obrátím přímo na longines.....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martinbore, jestli sis alspoň přečetl mé příspěvky, tak právě že nevím, že to tak je.

 

Vycházím z údajů na hol (podrobně popisuje 3 typy - 15.94, 15.26, 15.68Z - všechny s různým ciferníkem - tak různým, že to každý už na druhý pohled pozná) a z té recenze výše, která pro mě překvapivě zavádí ten nový typ antimagnetique kalibr 15.94. Já jen uvádím, že mám taky jedny loginy s kalibrem 15.94 (nevím, jestli je antimagnetique nebo ne) s ciferníkem, kde stojí antimagnetique a je shodný s ciferníkem na 15.26. Než jsem si přečetl tu recenzi výše na stejný hodinky, kde dokonce uvádí datum jejich prodeje a tak, měl jsem je za skládačku. Možná se obrátím přímo na longines.....

 

Cigi, ak tam budeš písať, tak to zober zo široka. Skús zistiť čo všetko tam o dodávkach pre ČS armádu majú.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...