Přejít na obsah

Dynotron a Swissonic


ponorka9

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Aby to tady nespalo, přihodím nově zprovozněný kousek (Jirko, díky) - poměrně neznámá značka Montine, založená v roce 1971. V tomto kousku tiká ESA 9154, cifr ala pyžamo je prudce elegantní, celkově jsou hodinky hodně povedené.

post-37091-0-71647500-1585335319_thumb.jpg

post-37091-0-59400800-1585335331_thumb.jpg

post-37091-0-76271400-1585335344_thumb.jpg

post-37091-0-77362600-1585335396_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Díky Covidovému "vězení" jsem se párkrát porozhlédl po eBay s vědomím, že nemám žádné "quartzky" a výsledkem jednoho rozhlédnutí jsou tyto náramkové Elgin se strojkem ESA 9154. Po vyndání původní baterie (ještě 343) se ihned rozeběhly. Prvních 24 hodin šly snad na vteřinu přesně, teď jdou do plusu cca. 10 vteřin za den. 

Velikost je díky tvaru pouzdra v pohodě. Sklíčko je na výměnu, ciferník k vyčištění, těsnění by si zasloužila vyměnit a strojek potřebuje seřídit. Pouzdro je na hranách bez chromu a sem tam ťuklé. Napadla mne kacířská myšlenka chromování obrousit a mosaz vyleštit resp. zdrsnit podle originálu. Zbláznil jsem se? A teď ta nejdůležitější otázka, na koho se obrátit? 

 

20210421_133542.jpg

20210421_125812.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Ruda napsal:

Po vyndání původní baterie (ještě 343) se ihned rozeběhly.

 

Stroj je to zajímavý, ale nejzajímavější je to s tím rozběhnutím. Čekal bych, že se nerozběhnou dřív, než vložíš novou baterii. (Omlouvám se za nejapný humor, ale nemohl jsem si pomoci.)

Quartzky to ovšem nejsou, jak jistě víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudo nech to jak to je. Sklo se dá případně přeleštit. A přesnost nebude ani po generálce lepší.

Generálka je  u tohoto stroje  na to, aby se předešlo případným nenamazaným ložiskům a třecích ploch a  tím,  vydření součástek.

U tohoto zajímavého stroje.

Jirka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Jsem na hodinky po servisu hodně zvědavý (=těším se na ně). Mohl bych je mít nazpět snad tak za měsíc (posílal jsem jich do servisu víc). Na fotkách jsou hodinky již po očistě a "lehkém" přeleštění skla. Když mi přišly, tak přes něj nebylo skoro vidět. Na 6 je hodně hluboký vryp nebo prasklina.

Teď už jen vybrat řemínek. Jen v šíři 19 mm není takový výběr 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...