Přejít na obsah

Dynotron a Swissonic


ponorka9

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 22. 4. 2021 v 18:55, Ruda napsal:

Díky Covidovému "vězení" jsem se párkrát porozhlédl po eBay s vědomím, že nemám žádné "quartzky" a výsledkem jednoho rozhlédnutí jsou tyto náramkové Elgin se strojkem ESA 9154. Po vyndání původní baterie (ještě 343) se ihned rozeběhly. Prvních 24 hodin šly snad na vteřinu přesně, teď jdou do plusu cca. 10 vteřin za den. 

Velikost je díky tvaru pouzdra v pohodě. Sklíčko je na výměnu, ciferník k vyčištění, těsnění by si zasloužila vyměnit a strojek potřebuje seřídit. Pouzdro je na hranách bez chromu a sem tam ťuklé. Napadla mne kacířská myšlenka chromování obrousit a mosaz vyleštit resp. zdrsnit podle originálu. Zbláznil jsem se? A teď ta nejdůležitější otázka, na koho se obrátit? 

 

20210421_133542.jpg

20210421_125812.jpg

Hodinky dorazily z lázní v pondělí. Kromě skla a těsnění byla měněna i korunka.

Myslím, že jim to moc sluší a jsou v pohodě nositelné i na zápěstí s obvodem cca. 19,5 cm. 

20210625_214554.jpg

20210625_214901.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...
před 2 hodinami, Piplík napsal:

Moje Pryngeps Daytronic s ESA9154

C3E48D78-1E80-4550-BF07-B62B40738387.jpeg

Povedený kousek! Při nošení žádný problém s chodem strojku? Někdy mají tyto strojovny tendenci měnit rychlost či dokonce zastavit, pokud jsou na zápěstí. Nevím, jestli jim vadí víc pohyb ruky, nebo tělesná teplota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ponorka9 napsal:

Povedený kousek! Při nošení žádný problém s chodem strojku? Někdy mají tyto strojovny tendenci měnit rychlost či dokonce zastavit, pokud jsou na zápěstí. Nevím, jestli jim vadí víc pohyb ruky, nebo tělesná teplota.

Ahoj. Tak dlouho jsem je nikdy nenosil. Vždycky tak půl dne takže přesnost neřeším. Určitě se mi nikdy nezastavil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, Pavle. Za půl dne by se to už projevilo, takže máš dobrý kus. Záleží dost na stavu strojku (hlavně cívky a modulu) a někdy i na baterce. Prostě jsou to zhýčkané netýkavky:) Ale většina mých kousků jde bez problému, jen některým se úplně nechce i přes odbornou péči, které se jim dostalo.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...