Jump to content

Hamilton - výrazné zrychlování


Recommended Posts

Ahoj pánové, prosím o váš názor:

automaty Hamilton Khaki Field koupené z druhé ruky rok dělaly dobrotu (-5sec/24h) a teď se náhle začaly zrychlovat třeba o 1,5 h/den.

Kámoš mi říkal, že se mu již u jiných hodinek stalo, že mu přeskočil závit vlásku a že stačilo přeskočený závit  shodit zpěta vše bylo ok. Mě se nezdá, že by se něco takového mohlo při normálním používání stát. I třeba při nějaké ráně. Spíš bych to viděl na ulomený (poškozený čep) setrvačky nebo nějaký bordel v jejím ložisku. Jo, hodinky mají zadní průhled, takže kdybych je měl u sebe, šlo by se kouknout na setrvačku přes dýnko.

Jak říkám, hodinky nemají úplně jasnou historii a jsou to hodinky kamaráda. Svoje bych hned rozdělal a kouknul bych se, ale do jeho se mi tak úplně nechce.

Prosím o názor, co s tím může být.

Rady "zanes to k hodinářovi" prosím neposílat.

díky T.

Edited by Tomas8
Link to post
Share on other sites

Díky za názory. Takže přehozený vlásek je možný? Tož to se na to mrknu. A zmagnetizování mě teda vůbec nenapadlo. Slyšel jsem o tom, ale nikdy jsem se s tím v praxi nesetkal. A fakt to stačí je mít u mobilu? Já své hodinky k mobilu teda nedávám, ale že bych je chránil jako oko v hlavě od jakéhokoli magnetismu, to zase také ne.

Tak děkuji, až to nějak dopadne, dám vědět.

Link to post
Share on other sites

Stal se mi taky podobný případ u dámských Orientů, vlásek furt přeskakoval, já ho furt vracel zpátky, čistil, umýval v benzinu a on pořád přeskakoval. Nevím proč, hodinky se mi nepodařilo dát dokupy, na nějaké ohýbání vlásku jsem si netroufnul.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ahoj, tak jsem teď dostal ty zrychlené Hamiltony na stůl a koukám - jdou normálně. Asi - jak píše Karlos - pomohla Zmizíkova metoda - někdo s nimi trochu fláknul a jeto. Takže byl teda asi přeskočený vlásek. A nebo mastné slepené závity, které se teď zrovna rozlepily.

No ale co dál? Pokud mastné - vykoupat setrvačku v nějakém lékařském benzinu. Ale pokud vlásek přeskočil tam a zase zpátky, tak to může udělat kdykoli. Co s tímhle problémem?

 

A poraďte prosím, jestli pro vyndání můstku se setrvačkou musím vyndat oba dva šroubky, případně jestli musím sundávat samonátah? Pokud ano, tak jak a jaké komplikace přitom hrozí?  Měl by to být strojek H-10, což je snad nějaká modifikovaná ETA.

Díky za rady.

...a neboje, pokud bych zhodnotil, že na to nemám, donesu to k hodináři. Zatím dám rozborku a sborku Primek, tak je na čase se posunout kousek dál, ne? A jak jinak, něž pod vedením místních zkušených pánů hodinářů.  :notworthy:

post-41737-0-15594000-1554705258_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Tlumič nárazu - to jako incablok? OK, dík za upozornění. Myslel jsem, že to vykoupu celé a pak rozdělám, vyčistím a namažu ten tlumič zvlášť. Tak to by bylo odmaštění

 

No ale co s tím případným přeskakováním vlásku? může to být tím, že je nějak lehce pokroucený a prostě občas přeskočí?? Výměna, nebo ho nechat být a uvidí se? Sám ho rovnat určitě nehodlám.

Link to post
Share on other sites

Co se týká toho odmaštění buď vyndat tlumič vyčistit kompletku a nasadit tlumič . Nebo čistit včetně tlumiče a pak rozebrat a namazat.

A to přehazování, buď dostávají rány co nemají a nebo je mizerně porovnaný vlásek.

Link to post
Share on other sites

Jo, taky mne to napadlo. Sice bych ten tlumič rozebral a asi i složil bez poškození a možná i bez ztáty kamene nebo pružinky, ale proč to riskovat, že? To ho radši vycachtám bez namočení můstku.

Spíš přemýšlím, so s tím vláskem, pokud bude blbnout. Na eBayi jsem našel celý můstek se strvačkou na ETA 2824 za asi 250,-kč. Jen si nejsem úplně jistý, jestli H-10 je tahleta ETA. Musím ještě projet internet. Nebo neví to někdo z hlavy?

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...