Přejít na obsah

Grand Seiko SBGW231


pepO77

Doporučené příspěvky

Ahoj,

rad by som sa obratil na 'tudy zdejsi' expertov na GrandSeiko. GS respektujem, aj obdivujem - no zatial som nedosiel do stadia, ze by som aj dokonca chcel mat v zbierke GS. Posledne mesiace som sa nasiel v jednoduchych - time only - hodinkach, s manualom. Vcera som zabrusil do Koscomu a oko mi padlo na SBGW231. Velmi zaujimava hodinka - 37 mm (moj ideal), kremovy/champain/vintage cifer (nie biela), bez sunburst, krasne rucicky. A to naj - po otoceni GS manual so super upravou (velmi netradicny odlesk - dava cele spektrum farieb). Jemne minus - ako kazde GS, hodinka je relativne vysoka (avsak cast vysky je zo zadnej strany), a vacsia korunka (esteticky by som dal mensiu, ale uznam ze taketo kolecko nie je problem natahovat - predsalen je to manual na 72 hodin). Co si myslite a viete mi povedat o 231 (resp 031 predosla verzia), a strojceky 9S? Dakujem za nazory a hlavne osvetu (vela na forach toho nie je).

 

 

post-58646-0-33776700-1553235522_thumb.jpg

post-58646-0-98888900-1553235526_thumb.jpg

post-58646-0-28852700-1553235531_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Takze laska splanula a cakam na Grand Seiko 4520-8000, no date - a teda vintage. Bude to nelestene, povodny cifer a rucicky. Uz sa tesim.

Manualny natah, hibeat 36000, case este trochu mensi ako nova iteracie.

 

Clanok: https://www.watchprozine.com/seiko/grammar-of-design-meets-hi-beat-a-review-of-the-grand-seiko-4520-8000/9354611/876/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...

Tak kdo z vás je tedy má? Před Vánoci se prodaly jedny, po svátcích druhé… :) 

Koukám po nich už pár týdnů. Ještě jsem zvažoval SBGW267 “Asakage” - evropská limitka se stříbrným “linen” ciferníkem a jiným řemenem. Hezký příběh okolo (ranní slunce, japonský papír), ale už zase vedou klasické 231. 

Taky se dělaly SBGW235, které mají tmavší “cream” ciferník, modřenou vteřinovku a pěkný BOR tah, který samotný stojí asi 1300$ (viz Seiya), ale pravděpodobně už nejsou ve výrobě…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak GS tuto řadu z kolekce Elegance navzdory některým rumours rozhodně neopouští, na okraj Watches & Wonders představili dva nové modely SBGW283 (Kishun - začátek léta - strukturovaný modrý cifr) a SBGW285 (Byōka - konec léta - tmavě zelený cifr). Dobrá zpráva je, že nejde o limitky v místě ani v čase... Povídání a foto např. zde: https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/sbgw283g 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Taky jsem se chtěl podívat v reálu na SBGW231, no v Koscomu jsou prodané - mají tam jen SBGR261 (datumovka + modrá vteřinovka). Ptal jsem se jich a údajně koncem září / začátkem října by měly přijít SBGW231, tak se těším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...