Přejít na obsah

zpozdeni radiove rizenych


jzap

Doporučené příspěvky

zdravim,

 

 

tak jsem byl rano v soku, kdyz jsem malem nestihl vlak,

moje Caso lineage tough solar ukazovaly 6 minut proti mobilu ( dnes je snad vzdy synchronizovany cas z BTS presny).

 

To mi prislo hardcore, bylo to na konci 11 hodinove cesty a jedine, co chci od takovych hodinek, at proboha bez natahovani porad jdou presne v okamzicich, kdy to opravdu potrebuju.

 

 

Ted po 7 dalsich hodinach jsem si vsiml, ze ta chyba je ted "jenom" 3 minuty.

 

Ma nekdo podobnou zkusenost? Chyba na zdroji radioveho signalu? (si pamatuju NTP od Microsoftu,co nekolik mesicu sel spatne, tak je vsechno mozne).

 

Budu muset najit ten naprosto neprehledny manual a nejak ty superhodinky rebootovat.

Pokud na ne nevezmu rovnou kladivo ...

 

https://i.ytimg.com/vi/LblBT3zVYUg/maxresdefault.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co asi...

 

se holt neumim vyjadrovat srozumitelne.

 

mobil ukazuje shodny cas s pocitacem a s nadraznima hodinama.

 

ja z toho vyvozuju, ze soudruzi z Casio nebo soudruzi provozujici radiovy casovy signal udelali nekde chybu.

 

je ocividne, ze je treba nosit tri zdroje " presneho" casu a pocitat prumer ze dvou, co ukazuji podobny cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tough solar nema se synchronizaci nic spolecneho. Predpokladam ale, ze jsou radiem rizene (Multiband 6, Radio controlled).

Ukazuji Ti rano, ze prijaly spravne signal? 

Ukazuji Ti kazde rano,ze prijaly signal?

Jak jsou stare? - Nemas vybity nebo slaby (stary) clanek?

Kdyz das manualni synchronizaci, seridi se a ukazuji spravny cas?

Neprodelaly nejaky otres? Nebyly vystaveny silnejsimu magnetickemu poli? - Udelal si nastaveni rucek do "home position" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim,

 

 

tak jsem byl rano v soku, kdyz jsem malem nestihl vlak,

moje Caso lineage tough solar ukazovaly 6 minut proti mobilu ( dnes je snad vzdy synchronizovany cas z BTS presny).

 

Nedávno mělo O2 zpoždění hodin na svém signálu cca 45 minut. Takže úplně spolehlivé to taky není. Kdo vstává nebo řeší jízdní řády přes mobil, měl smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde ale spíš o rádiový signál DCF77, kterým se řídí tazatelovy hodinky, ale i nádražní hodiny.

Kdyby byla chyba v něm (což je vyloučeno), pak by paradoxně žádný problém nenastal. Hodinky i nádražní hodiny by šly stejně špatně. Rozdílný čas by ukazoval akorát mobil, což už by se dalo svést na špatný čas v internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však ano, to byla odpověď na synchronizaci času z BTS, což jsou mobily. Kde jzap předpokládá jakousi spolehlivost. Tak jsem chtěl říct, že to není až tak úplně jasné a může dojít k nepředpokládané a dost velké odchylce.

 

Jinými slovy zlaté quartzky bez synchronizace, ukterých znáš průměrnou denní odchylku a pošteluješ je jednou, dvakrát za půl roku. To samé platí pro známou odchylku na pravidelně nošených mechanikách, kde to je ale přece jen trošku komplikovanější. Nejlepší porovnat více zdrojů, když potřebuješ dodržet nějakou přesnost.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jsem si jeste nenasel cas najit, jakou kombinaci peti stisknuti tri tlacitek (nemluve o spravne pozici nohou) vyvolam kterou potrebnou funkci. jsem to delal jednou pred cca 8 mesici, kdyz jsem to koupil.

 

od te doby jsem nic nemenil, zadna varovne ikony nikde nejsou zobrazeny, az na dalsi budu predpokladat, ze baterka je OK a signalem se to porad ridi.

 

re: sidejcz, no, dobra formulace, jsem doufal v presnost a predpokladal jakousi spolehlivost.

 

asi to mam Windows 10 embeded edition a stahlo si to nejakou vylepsuji aktualiazci. nebo se takovy quartz cas od casu musi rebootovat.

 

BTW, mne uz nekolikrat pobavilo, kdyz ty hodinky jsou nekolik dni ve tme ve skrini, jakmile je vytahnu, tak se rucicky daji do pohybu a dojedou na (jsem predpokladal) presnou pozici.

Nikde to neni popsane, ale ze by ty hodinky zastavovaly rucicky, aby setrily baterku?

Podotykam tohle je jen zajimave opakovane pozorovani, ktere primo nesouvisi s tematem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsina hodinek se solarnim dobijenim ma funkci setreni energie (PS - Power saving).

Predpokladat neco je fajn vec, mozna by bylo lepsi se o tom presvedcit. 

A predevsim by asi bylo dobre si precist navod a zkusit podle nej postupovat... To sem asi mel zminit jako prvni  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tak manual zminuje energy safe mode, ze nastava ve tme a nikdy ne pred 10 pm. to je asi tak vsechno.

 

Nicmene FYI tak digitalni signal byl od rana presny, ale rucicky  byly porad spatne, podle manualu jsem musel nastavit  "homeposition", t.j. ukazat strojku, kde je 00:00 pro kazdou rucicku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkce šetření baterky určitě nesouvisí s popisovanym problémem...U hodně takovejch hodinek, když dojde k problemum se zdrojem začne vterinka skakat po dvou, co se děje dál? Hodinky se začnou zpožďovat nebo se rovnou zastaví? Tyhle hodinky bejvaj i dost ležáci, takže když si koupim nový, můžu kupovat x let starý. A je to jenom elektronika, nic víc nic míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tak manual zminuje energy safe mode, ze nastava ve tme a nikdy ne pred 10 pm. to je asi tak vsechno.

 

Nicmene FYI tak digitalni signal byl od rana presny, ale rucicky  byly porad spatne, podle manualu jsem musel nastavit  "homeposition", t.j. ukazat strojku, kde je 00:00 pro kazdou rucicku.

 No vidis, pak dej vedet, jak to pokracuje a zda uz ukazuji presne  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz opominu zmenu letniho casu, ktery urcite nerefletkovaly asi kvuli nastaveni, tak jdou presne.

 

FYI, ted  jsem je po cca 2 dnech vytahl ze skrine, jakmile se dostaly na svetlo, tak bleskurychle poslaly sekundovku  o cca 40 sekund kupredu na spravny cas.

 

takze,

1/bud v jedne sekunde po vytazeni ze tmy se rozhodnou vyhledat (podari se jim najit?) synchronizacni signal a najedou na presny cas (pokryti s

 

nebo

2/ cas presny maji porad, ale ve tme proste rucicky po nejake doba zaparkuji , aby setrily (btw, baterka je "MID" co je uplne staci)

 

nemyslim, ze nastal scenar 1/, neverim, za na cca 30 cm hloubeji v drevotriskove skrini byl signal zasadne slabsi a pochybuju, ze ho za cca 2 sekund dokazou najit a akceptovat

 

Jinak co se toho primarniho diskutovaneho problemu tyce, manual zminil operaci nastaveni "home position", takze se pocita s tim, ze cas od casu strojek ztrati absolutni pozici rucicek a je mu treba znovu ukazat "nulu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soláry doporučuju nedávat do skříně. To pro ně není úplně vhodné. Myslím, že jsou na to do určité míry připravené ale nejsou na takový režim přímo  stavěné. Raději někde na poličce s přístupem k dennímu světlu.

 

Některé soláry dělají to, co postupně popisuješ. T.j. ve tmě kvůli šetření energie po nějaké době zastaví ručičky a na světle se nastaví na aktuální čas. Dokážou tak hibernovat několik měsíců. Vnitřní hodiny jim ale běží pořád dál, dokud energii mají. Pokud nepřijmou signál přesného času, jdou dál svým quartzovým rytmem.

 

Po vytažení ze tmy a probuzení z energy save se doporučuje nechat je nabít.

 

Myslím, že po vytažení ze skříně nebudou mít snahu hned provádět synchronizaci, ale to je jen moje spekulace. Tak daleko jsem žádný manuál nestudoval a moje soláry tohle nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...