Přejít na obsah

Baselworld 2019


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chumpus: ale to som uz pisal, GMT (aj aj) na ruke super a GS s drevotrieskovym cifernikom, pre mna jedna velka parada...

Já bych tyhle modely rád viděl s normálnějšími číselníky. Zajímá mě, jak by to fungovalo. Ale chápu, že tohle se hodně lidem líbí. Nicméně jak někdo poznamenal na WUS, "oni fakt udělali hodinky s číselníkem z tapet mojí babičky"? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamilb: toto vyzera na tazsiu formu hodinkovej depresie :-) Nevidis to az prilis cierno?

 

Chumpus: ale to som uz pisal, GMT (aj aj) na ruke super a GS s drevotrieskovym cifernikom, pre mna jedna velka parada...

 

nemyslim si. ked do toho racionalne vlozis faktor penazi a vlastnictva niecoho exkluzivneho (co drahe hodinky rozhodne musia byt), tak si minimalne u R. na tom mnohonasobne lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zuzujes to len na faktor penazi a exkluzivity predmetu. To uplne neplati. Alebo aspon pre fandov hodiniek by nemalo. Ak by platilo, tak aj ty nemas plne sufliky Seiko a GS. Vzdy tam je subjektivny faktor -  mam rad Seiko lebo, pekne japonky, Fujisan...

 

Nemyslim si, ze Kamil zrazu zistil, ze za tie roky nechal hruzu penazi v Seiko a zacala ho zrazu stvat exkluzivita za peniaze. Serie ho obycajna vec, vysoka cena za krive hodinky s natahovacim gumovym naramkom. 

Takze Kamil ma depresiu, najblizsie sa zapise do neexistujuceho poradovnika na ocelove daytony a ine sportove modely R. a zacne nevyhnutne smerovat k dalsej depresii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co s těma hodinkama prosím tě děláš? Já je za posledních osm měsíců měl na ruce 70 procent času a guma je v pohodě. Stejně tak na SLA017, ale tam jsem to střídal s žíněnkou od Zrna.

 

A s těmi třemi značkami by sis tolik nepomohl. U Rolexu si stačí otevřít vlákna tady na fóru, Omega má 1856 variací na Speedmastery (je to dojná kráva Swatch Group a už to je docela síla) a Panerai je úplně v piči. A ceny má vyloženě šílený. Takže ti zbývá možná to Damasko :)

 

No konecne jste na to ogari dosli  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zuzujes to len na faktor penazi a exkluzivity predmetu. To uplne neplati. Alebo aspon pre fandov hodiniek by nemalo. Ak by platilo, tak aj ty nemas plne sufliky Seiko a GS. Vzdy tam je subjektivny faktor -  mam rad Seiko lebo, pekne japonky, Fujisan...

 

Nemyslim si, ze Kamil zrazu zistil, ze za tie roky nechal hruzu penazi v Seiko a zacala ho zrazu stvat exkluzivita za peniaze. Serie ho obycajna vec, vysoka cena za krive hodinky s natahovacim gumovym naramkom. 

Takze Kamil ma depresiu, najblizsie sa zapise do neexistujuceho poradovnika na ocelove daytony a ine sportove modely R. a zacne nevyhnutne smerovat k dalsej depresii.

 

preco si to myslis? ty vies ako sa ja rozhodujem pri nakupe hodiniek?

 

 

ja mam jedny Grand Seiko ktore su l.e. 30ks, dalsie GS, ktorych vyrobili mozno sto kusov a uz sa nevyrabaju, a radove titanove GS dajvre na denne obuchavanie. Ak by som mal jedny pustit tak tie dajvre su prve na odstrel.. Pre mna je faktor exkluzivity podstatny. Nie je jediny, ale briem ho do uvahy. A podstatny je aj pre teba, ked si pozriem tvoju poslednu akviziciu. Len si to treba priznat, bratm.

 

Ja uz som v Seiku mal na ruke co som chcel okrem Izul a Spacewalk, teraz kupujem len kusky, ktore bezpecne viem ze rad ponosim a to, ze ich nema sest ludi na jednu stranku "WRUW today" je svojim sposobom dolezite, pokial sa jedna o drahsi kusok. Exkluzivita ma jeden prijemny side effect, a to ze je to takmer zaruka dlhodobo neklesajucej ceny. Kto dnes da 10-12tis eur za nove radove GS v puzdre z ocele alebo titanu, s vidinou, ze si kupuje nieco exkluzivne, je u mna certifikovany blazon - alebo uspesne vyhral v btc loterii a peniaze su mu sumak. Seiko to v tejto faze chrli bezhlavo a v mnozstvach modelov. A v cenovej kategorii 10-12tis eur hodil forsaz aj Rolex - teda vzdy to kontrolovali ale tento rok tam realne hodili tehlu - a ti zrovna by toho predali na mraky. Pri vsetkej ucte k Seiko, v tejto kategorii by som asi viac doveroval tej strategii Rolexu.. Hoci tiez kopu svojich zakaznikov do guli, je to pre ich vlastne dobro (tych zakaznikov).

 

Kratkodobo zvysenie ceny Seiko ma vacsinou pozitivny vplyv - pokial niekto vlastni Snowflake alebo MM300, rozhodne neplace. Ale kup si dnes nove MM300 alebo niektory z tych tucnych GS modelov a o desat rokov zhodnot.. ak ta vobec tie nove modely pritahuju dost na to, aby si si ich kupil :) alebo si to len predstav. Proste pri cenach 1-2tis eur nepremyslas nad tym, ze na tej zabavke prerobis par stoviek, proste je to zivot, kazda zabava nieco stoji. Ale pri cene 10-12tis urcite premyslas nad tym, ze prerobis povedzme 4 tisicky. To uz su decentne peniaze aj pre vyssie prijmove skupiny, rozhodne, ak sa zivia poctivou pracou. Keby aj, zvladnes to raz, dvakrat, potom si povies, ci ti nejebe. Poviem to tak, ze byt fanusik (Grand) Seiko v dnesnej dobe je pekne draha zaluba. Vo finale rozhodne drahsia, nez u inych znaciek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ja teda nevim, ale hodinky jsem si nikdy nekoupil kvuli zhodnoceni... kdyz uz prihlednu k aspektu racionality, tak jsem je chtel spis koupit za rozumnou cenu, ale nikdy jsem je nevnimal jako investici. Ani moc neverim, ze se da na hodinkach nejak zazracne zbohatnout, pokud to clovek bere jeste jako hobby. Navic se podle me casto zapomina na likviditu, coz je u investice, jeden ze tri klicovych parametru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vy mi nerozumiete. ja nehovorim nevyhnutne o zhodnocovani. ja hovorim o okamzitom znehodnoteni -40% pri cene 12tis Eur. Tolko vyhodis do luftu OKAMZITE. 

 

vsetci ste tu frajeri, ale realita je taka, ze ziadne nove ocelove, titanove ani keramicke GS za plnku v tej cene tu nikde nevidim. Nie ze v nejakom decentnom mnozstve, ale ani jeden kus. Ked to uvidim, poviem, ze chlapci z Ginzy maju pravdu a ja som sa mylil. Ale zatial tu vsetci tocime stariny alebo socka zakladne modely.

 

edit: likvidita a Grand Seiko - pozorne ta vsetci pocuvame :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda nevim, ale hodinky jsem si nikdy nekoupil kvuli zhodnoceni... kdyz uz prihlednu k aspektu racionality, tak jsem je chtel spis koupit za rozumnou cenu, ale nikdy jsem je nevnimal jako investici. Ani moc neverim, ze se da na hodinkach nejak zazracne zbohatnout, pokud to clovek bere jeste jako hobby. Navic se podle me casto zapomina na likviditu, coz je u investice, jeden ze tri klicovych parametru.

Nejde o zhodnocování. Jde o princip. Okamžitý provar dáš leda u hodinek, který tě fascinujou tak, že je nemůžeš nemít (zatim jsem teď taky nic neviděl), nebo nestojej zas tolik, abys sis ten odpis před sebou neobhájil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

No a jsme my CZ/SK referencni trh, podle ktereho by melo Seiko nastavovat latku?

 

instant: se podivej, jak dlouho snake prodaval GS, a na jine "tahnouci se prodeje" GS na chronomagu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Hele, ja nejsem na GS nejakej machr, ale proste ekonomicky rozumim tomu, ze Seiko jde s cenami nahoru, tak jako jini. Nerikam tim, ze se mi to jako end-userovi libi. A ztrata 30 % po koupi novych hodinek na hodnote... a treba u aut je to jine? Ono i ty nove/zanovni Rolexy chce kazdej koupit levneji nez jaka je cenikovka na krame...

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a jsme my CZ/SK referencni trh, podle ktereho by melo Seiko nastavovat latku?

 

instant: se podivej, jak dlouho snake prodaval GS, a na jine "tahnouci se prodeje" GS na chronomagu...

 

ty mas nejaky druh autizmu alebo nie si schopny pochopit o com sa vedie diskusia? kolko z tych bleskovych predajov su bargainy, stare modely, quartzy atd a kolko z nich su nove modely za cenu aspon trochu blizku MSRP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

ty mas nejaky druh autizmu alebo nie si schopny pochopit o com sa vedie diskusia? kolko z tych bleskovych predajov su bargainy, stare modely, quartzy atd a kolko z nich su nove modely za cenu aspon trochu blizku MSRP?

no jinymi slovy likvidita na ho*no... jak jsem psal... nebo ti fakt nerozumim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ja nejsem na GS nejakej machr, ale proste ekonomicky rozumim tomu, ze Seiko jde s cenami nahoru, tak jako jini. Nerikam tim, ze se mi to jako end-userovi libi. A ztrata 30 % po koupi novych hodinek na hodnote... a treba u aut je to jine? Ono i ty nove/zanovni Rolexy chce kazdej koupit levneji nez jaka je cenikovka na krame...

 

auto potrebujes a opotrebujes, hodinky nepotrebujes a opotrebenie je vyrazne inde. to nejde porovnavat. Auto ma realne vyssiu uzitkovu hodnotu, hodinky su osobne potesenie. Presny cas stoji Euro. Luxusna doprava cez kontinent je stale draha vec a este dlho bude.

 

Rolex - ano, chce ich kupit, ale nekupi. Zlavu nedostane. V Seiku spustia gate, aj v tom je ten rozdiel.

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jinymi slovy likvidita na ho*no... jak jsem psal... nebo ti fakt nerozumim

 

ked nieco predas o 40% lacnejsie ako si kupil, aka to je likvidita? nadpriemerna? z pohladu likvidnosti aktiva / predmetu asi ano, ale inac je to chujovina ako voda v kosi. 60% likvidita, 40% sublimacia

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...