Přejít na obsah

Baselworld 2019


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 92
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra

ked nieco predas o 40% lacnejsie ako si kupil, aka to je likvidita? nadpriemerna? z pohladu likvidnosti aktiva / predmetu asi ano, ale inac je to chujovina ako voda v kosi. 60% likvidita, 40% sublimacia

kdyz neco prodam se 40 % ztratou, tak to je investice na ho*no, proto si myslim, ze kupovat hodinky jako investici je pro normalniho smrtelnika pitchovina... i kdybych koupil buhvi jaky Pateky za pet micu, tak kde je budu za deset let prodavat (likvidita)...? Hodinky maji byt pro radost a kdyz se mi zda neco drahy, tak si koupim neco v cenovy kategorii, ktera mi vyhovuje vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

luxusni auto a luxusni hodinky jsou si podle meho skromneho nazoru velice blizke...

 

ako uzitkovy predmet nie su. oni ti poskytuju prakticku sluzbu, a ta sluzba ktoru ti poskytne luxusne auto, je vyrazne drahsia a hodnotnejsia ako sluzba, ktoru ti poskytnu AKEKOLVEK hodinky.

 

k zvysku som uz povedal vsetko podstatne. pekny wekend

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela živě si pamatuji "auru" IWC, v období modelu ingy 3227. Je to pár let zpět a postupem času to vyprchalo. Když jsem měl nedávno na ruce nový ingy, tak jediná emoce byla, "hmm... OK". A to stejné se mi postupně děje u SEIKO. I když Basel byl nakonec docela plodný, tak z aktuální produkce není nic co bych nutně potřeboval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vy mi nerozumiete. ja nehovorim nevyhnutne o zhodnocovani. ja hovorim o okamzitom znehodnoteni -40% pri cene 12tis Eur. Tolko vyhodis do luftu OKAMZITE.

 

vsetci ste tu frajeri, ale realita je taka, ze ziadne nove ocelove, titanove ani keramicke GS za plnku v tej cene tu nikde nevidim. Nie ze v nejakom decentnom mnozstve, ale ani jeden kus. Ked to uvidim, poviem, ze chlapci z Ginzy maju pravdu a ja som sa mylil. Ale zatial tu vsetci tocime stariny alebo socka zakladne modely.

 

edit: likvidita a Grand Seiko - pozorne ta vsetci pocuvame :)

Uráží mě to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba se pletu, ale pohled p.Instanta chápu, v partě Chronomagu a dalších nadšenců určitě, ale není to tak, že tohle až tak není "starost" Seika. Když budou kupovat masy lidí, za plnou cenu, nebo i se slevou, tak to pro ně bude o.k. a pohled, možná úzké, skupiny lidí prostě neřeší. Jen pohled laika.

 

Jinak, myslíte že ty 029 mají stejný tvar pouzdra jako MM300 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nazor je ale alibizmus. "Ked to budu ludia kupovat.." Ty si uprimne a vazne myslis, ze to budu ludia kupovat? Kto? Niemandi z ulice? "Prachaci z internetu?" Ked my sami, co s tou znackou zijeme 10-20 rokov, nie sme ochotni dat tie peniaze?

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si ale jistý, že si každý potenciální majitel bude přát, aby byly identifikovatelné na 5m (cca 1:22).

 

Vojto, podle živých dojmů: vypadá to, že mají pravdu s tím nízkým těžištěm?

Jestli někdo nechce, aby byly jeho hodinky rozpoznatelný z dálky, tak by si asi hodinky pořizovat vůbec neměl :)

Nízké těžiště nevím, ale ty hodinky na ruce seděly dobře. To asi nebude nic novýho, většina velkých a vysokých hodinek od Seika sedí dobře. Pokud tedy člověk není členem Klubu hodinek pro hobity :)

 

Ad CZ/SK trh. Jasně, že jsme pro ně marginální záležitost. Takže jestli tu někdo má nebo nemá nový drahý GS je docela jedno. Pokud jde o prodej, tak klíčové je pro ně Japonsko a USA. Pokud se jim bude dobře dařit na těchto trzích, tak zbytek nemusejí až tolik řešit. Ono se jim ten záběr podařilo rozšířit mimo skupinku nadšenců, však taky v ČR se GS loni prodalo celkem dost a hodně jich šlo tak, že se ani neobjevily ve vitríně.

 

A tohle není jen u Seika, to platí obecně pro velký (a drahý značky). Nedávno jsme to řešili u piva. Kdo v ČR prodává Rolex, ten se má kvůli turistům dobře. Ale i při započítání turistů je český trh pro Rolex jak jeden krám v Hongkongu, takže pro ně má jen malý význam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nazor je ale alibizmus. "Ked to budu ludia kupovat.." Ty si uprimne a vazne myslis, ze to budu ludia kupovat? Kto? Niemandi z ulice? "Prachaci z internetu?" Ked my sami, co s tou znackou zijeme 10-20 rokov, nie sme ochotni dat tie peniaze?

Částečně máš pravdu, částečně ne. Tenhle úzký pohled, že tak, jak to vidí fanoušci, to musí vidět všichni ostatní, úplně neplatí. A lidi kupujou, vždyť hodně kupců mají třeba Maurice Lacroix za čtvrt mega, což mě pořád překvapuje.

Upraveno uživatelem Chumpus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Instant :No nevím, ale vidím, že lidi se dají zblbnout (rozuměj "zmarketingovat") sakra hodně. Tak proč ne tady...  Já jen říkám možnost, netvrdím,  že se tak stane. A právě možná u těch nových zákazníků, než, jak píšeš u "starých" příznivců. I po ulici chodí lidi s penězi co se nechají ovlivnit reklamu. Rozuměj nehádám se, ale když vidím telefony za 30 tis a jdou na dračku, já to třeba se svojí odrbanou Nokií nepochopím nikdy, jen si to dovedu představit...?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, mas nejaku znalost o nejakom/pribliznom pomere GS kusov predanych vyslovene fanusikom , wus a chmagu a podobnych for a ludi z ulice? toto by ma fakt zaujimalo.

 

GS som doteraz bral ako modely pre fajnsmekerov, ktori chceli nieco exkluzivne a bez machr indexu, co sa mi zda, ze v sa tato linia opusta a GS bude busit a tlacit ich modely ako mainstream pre majetnejsich ludi. Svedci o tom kopec influencerov a sponzoring hodinkee, ktore im v tomto samozrejme pomahaju.

 

Zda sa mi, ze fanusikovska zakladna kupuje menej modelov a viac sa bude predavat "beznym ludom". na tom nieje nic zle, seiko to ma asi zratane, je to ich vec...

 

Za mna sa podla mna este stale oplatia kupit sbga211, 231 a podobne, kym tie ceny su tam kde su, kedze to vyzera, ze vsetko pojde hore a fanusikovia uz nebudu chciet v buducnosti platit tie ceny.

 

podobne to bolo aj s rolexom, ja som trebars pred 4-5 rokmi kupoval plechove pepsi za 4000e, pre mna maju taku cenu a v sucasnosti stoja 2-3x viac, a to uz ochotny zato dat niesom, proste som nastaveny na 4k. Tak to mam aj s GS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někdo nechce, aby byly jeho hodinky rozpoznatelný z dálky, tak by si asi hodinky pořizovat vůbec neměl :)

Nízké těžiště nevím, ale ty hodinky na ruce seděly dobře. To asi nebude nic novýho, většina velkých a vysokých hodinek od Seika sedí dobře. Pokud tedy člověk není členem Klubu hodinek pro hobity :)

 

Ad CZ/SK trh. Jasně, že jsme pro ně marginální záležitost. Takže jestli tu někdo má nebo nemá nový drahý GS je docela jedno. Pokud jde o prodej, tak klíčové je pro ně Japonsko a USA. Pokud se jim bude dobře dařit na těchto trzích, tak zbytek nemusejí až tolik řešit. Ono se jim ten záběr podařilo rozšířit mimo skupinku nadšenců, však taky v ČR se GS loni prodalo celkem dost a hodně jich šlo tak, že se ani neobjevily ve vitríně.

 

A tohle není jen u Seika, to platí obecně pro velký (a drahý značky). Nedávno jsme to řešili u piva. Kdo v ČR prodává Rolex, ten se má kvůli turistům dobře. Ale i při započítání turistů je český trh pro Rolex jak jeden krám v Hongkongu, takže pro ně má jen malý význam.

 

Máš nejaké presné spoľahlivé info? Nedávno som čítal rozhovor s nejakým Seikomanagerom a ten sa vyjadril, že trhy podľa veľkosti sú Japonsko, Čína, Thajsko. A práve preto začali v Thajsku robiť marketingový čurbes, aby podchytili mladú generáciu, lebo základňa zákazníkov je aktuálne pomaly v dôchodkovom veku.

 

edit: odvolávam, nedávno je už 2,5 roka a poradie je Čína, Japonsko, Thajsko, platí pre ázijský trh.

https://www.bangkokpost.com/business/news/1028685/seiko-aims-for-young-crowd-with-anandas-endorsement

 

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...