Přejít na obsah

Cesty za hodinářským uměním


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 360
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě nevadí, že je to ušité na míru Koscomu a jimi nabízenému portfoliu, ale postrádám značky, jako Zenith, Panerai, IWC nebo Omega. Oris byl super, ostatní byl pěkný výlet do historie, je dobré vědět co s čím souviselo a že hodinařina byla kolikrát dost tvrdý chleba. Moser mě neoslovuje produktově, ale jeho historie mě zaujala. Pan Eben je srozumitelný a dobře se poslouchá. Za mě jako celek velmi dobré.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mitaku, to jsme asi každý koukal na jiný pořad...

Když mluvili o historii, tak o nikom jiném, než o Langem nemluvili...

To proto, že nám sem na Moravu pouští asi jiný pořad... ;) za mě souhlas s Mitakem. No ale zas je lepčí něco jak nic!

Vyloženě se však těším na další díl, to bude prča!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To proto, že nám sem na Moravu pouští asi jiný pořad... ;) za mě souhlas s Mitakem. No ale zas je lepčí něco jak nic!

Vyloženě se však těším na další díl, to bude prča!

 

Sacoval bych, ze to bude: 5% historie, 15% krajina, 30% Karel IV a 50% Orliky  :gora:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mitaku, to jsme asi každý koukal na jiný pořad...

Když mluvili o historii, tak o nikom jiném, než o Langem nemluvili...

V souvislosti s Langem mluvili jen o proměně hornického města na hodinářské. Protože on zalobboval u panovníka a protlačil to, aby se to vůbec stalo, takže v té historické rovině ho vynechat nemohli. Hodinky Lange z 20./21. století neukázali ani jedny. A pokud jde o hodinářskou stránku, tak Lange nebo G.O. můžou ukázat samozřejmě nesrovnatelně víc než usmolený Union nebo Tutima.

 

Stejně tak úplně vyřízli ze Schaffhausenu IWC, když pouze zmínili jméno zakladatele. Je sice krásné, že Moser se zasadil o Schaffhausen při jeho vzniku a bylo to pro mě zajímavá novinka, ale posledních 40 let sere pes na Moser, který přestal existovat a Schaffhausen = IWC, i když jejich produkce jde do kopru na úkor marketingovým blbostem.

 

V Schaffhausenu jsem byl ještě předtím, než mě hodinky zajímaly, takže to bude pro mě příště skoro jako poprvé. Ale v Glasshütte jsem v muzeu byl předloni a z pohledu moderního člověka nosícího náramkové hodinky bylo pro mě muzeum docela zklamání. Moderní éře tam nevěnovali skoro nic. A to ani od Glasshütte Original, kteří muzeum provozují. Mnohem zajímavější pro mě byly návštěvy v drážďanských obchodech plných skvostů od Lange.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těšil jsem se na první díl a ten byl pro mne docela zklamání: všechny ty cestopisné, historické a jiné pindy přímo nesouvisející s konkrétní hodinářskou firmou, mi připadly zbytečné. Pak jsem si ale uvědomil, že ten seriál je nazván Cesty za?. a tedy, že takhle to podávat je záměr. Od té doby vím, co mám a nemám čekat, proto za mne dobrý, fajn seriál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se ten pořad líbí, a jak píše Lucid - jsou to "Cesty za..." a mají na to jen 40 minut a hlavně to musí udělat takové "stravitelné" pro masu. Když tam bude převažovat hodinářská technika, zejména ta současná, tak to dost lidí přepne po 10-ti minutách. Oris je moje srdcovka, takže první díl mi udělal radost, ale jak píše Sphinxx, chybí tam zásadní značky jako Zenith, Omega a Rolex, to je pro mě docela překvapení... Ten pořad by měl mít tak 30 dílů a všichni bychom si možná přišli na své :clap:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes jdeme na Prim...třeba to bude díl o MPM 2:

Dnes jdeme tak akorát do prdele, hodinky nahrazeny mimořádně Václavem Postráneckým a ani zítra jsem je v programu nenašel... :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...