Přejít na obsah

Letecké Prim Aviatik


Doporučené příspěvky

Ty bláho, jestli je tohle poslední model primu, jak spekuluje vojta1, tak to je důstojné, klobouček dole.

 

Vtípek není ironie, Tome4.

 

Ta psychedelic hypno spirála na korunce jak na vrtuli -  jen ji řádně roztočit a usnooouuuuut....

Zužující se řemen je dobrej !! A až teď jsem si všiml prodloužené minutovky - PECKA, to se pochlapili.  :speak_cool: Fakt jakoby náhlý závan energie před......... já mám dnes asi černý myšlénky......

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 188
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já mám s dýnkem ještě jeden drobný problém, a to, že tomu éru možná sto let je, když to má tak hezky na sobě napsané, ale tomu hezkému heslu VZDUCH JE NAŠE MOŘE, podle celé řady pramenů sto let není ...

Ani výběr typu letadla na tom dýnku není příliš šťastný!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

umístěny špatně!!!!!!!!!

opravte!!!!!

 

 

není příliš šťastný!!!!

 

 

stokusovou limitku!!!!!

S tebou bych chtěl mít dvojdomek!!!!!!!!

 

A limitku si stačí přečíst úvod od Eltonu nedělali ke stému výročí!!!!!!

 

"Unikátní limitovaná edice je předzvěstí oslav roku 2019, ve kterém společnost ELTON hodinářská slaví dvě významná výročí.

 

Před 70 lety byl v Novém Městě nad Metují založen pobočný závod národního podniku Chronotechna pověřený vývojem a výrobou náramkových hodinek. V roce 1969 se podnik osamostatnil a získal jméno ELTON."

 

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A limitku si stačí přečíst úvod od Eltonu nedělali ke stému výročí!!!!!!

 

"Unikátní limitovaná edice je předzvěstí oslav roku 2019, ve kterém společnost ELTON hodinářská slaví dvě významná výročí.

 

Před 70 lety byl v Novém Městě nad Metují založen pobočný závod národního podniku Chronotechna pověřený vývojem a výrobou náramkových hodinek. V roce 1969 se podnik osamostatnil a získal jméno ELTON."

 

:D

Mýlíš se. Nečti jen úvod.

Limitovaná edice je předzvěstí oslav roku 2019, ve kterém společnost ELTON hodinářská slaví dvě významná výročí.

Není to tedy limitovaná edice vydaná u příležitosti oslav těchto dvou významných výročí.

 

Cituji Elton hodinářská, a.s. :

"Padesátikusová limitovaná edice nových hodinek PRIM AVIATIK je poctou československému letectví...

Zadní víko zdobí nerezová vložka s vygravírovanou siluetou letounu Letov Š-2. Prototyp tohoto stroje byl vyroben v roce 1919, tedy přesně před sto lety. Šlo o první vojenské letadlo zkonstruované a sériově vyráběné v právě vzniklém Československu... "

 

Společnosti Elton v jejich činnosti velice fandím. A právě proto mne vždy trochu nadzvedne ze židle, když svůj dobrý úmysl pokazí nějakou drobnou prkotinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle nažloutlé barvy cifru a stejně tak vypadajících ruček dávám v sázku 70 korun (když je to 70 výročí) a tvrdím, že luminiscenční bude celý ciferník. Bez otočné lunety, ta lumi nemá. A čísla nemají lumi ani jedny.

Tady si prvně psal o 70. výročí, tak by jich mělo být 70 kusů ))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný to teda neni, na druhou stranu už jsem viděl vošklivější hodinky od renomovanějších značek.

Svý hejly si to najde, například zase stát, nedivil bych se, kdyby jich pár nakoupila armáda a rozdávala jako prezent...

Přijde mi, že Elton se ani nesnaží být normální fungují firma. Strnad v tom akorát pere a klauni v Novem městě se můžou vesele vyblbnout a dělat si z nás prdel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinou cestou, jak produkci Eltonu změnit k lepšímu, je podle mne řada velmi drahých soukromých limitek (dotažených externími designéry k dokonalosti), které pak Elton s nepatrnou úpravou zařadí do svého seriového vyrobního programu.

 

K těmhle hodinkám jsem se původně nechtěl vůbec vyjadřovat, ale ať nejsem OT: hmmm... líbila by se mi na nich vnitřni luneta, kdyby na ni nebyl použit tak prasečí font číslic...

 

Edit: vlastně se mi docela líbí i s tím fontem.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to dá rozum, počet kusů je k 50tému či 70tému výročí v roce kdy je 100té výročí. Mysli jako Elton a je to hned vše jasné.

Muselo to vzniknout tak, že 70 tam je (nápis Prim 1949), 100 tam taky je na rytině vzadu, zbývá 50 = hurá a jsme doma :)

 

Pořád ale trvám na tom že éro není Š-2, co jsem dohledal tak v roce 1919 postavil Šmolík prototyp pod označením Š.A., tedy začal, prototyp byl dokončen až 1920. Označení Š-2 se začalo používat pro stejné letadlo s jiným motorem až od roku 1923. Ale mysli jako Elton a je to doma :)

 

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povšiml jsem si reálných fotkách prototypu, že titan má jedno kouzlo - jak je matný a hodinky veliký, dost to připomíná hliníkové svatební hodinky z doby okolo WWII a zvýrazňuje retro look. Asi je to nechtěný :D, ale půvabný vedlejší efekt. Až po upozornění jsem zaznamenal vrtulku na vteřinovce - no nebudu to okecávat, samo o sobě dost blbý, ale při hlubším zamyšlení to má jeden asi zas nechtěný vedlejší efekt pro mne nebývalé atraktivity - jsou vojenský. Myslím, že jen vojákům ( a možná na dresech NHL a autech F1) se daří  kombinovat a kumulovat na uniformách a vůbec všem všelijaké různorodé symboly, odznaky, výložky, označení a vybalancovat to na hraně kýče. To je přesně to, co se podle mne tady povedlo primu - banálními odkazy přeplácaný intelektuálně nijak náročný hodinky, který mě skvěle bavěj a nikoho myslím prvoplánově nevoblbujou. Něco jako třeba seriál Most, nebo Rapl. A ty uvedené nechtěné fórky jsou přidaná hodnota pro chronomagory. Snad by to na veřejnost mohlo zabrat.

 

Jo, to letadlo bude asi zevšeobecňující zkratka grafika - logicky, nejsou to hodinky k výročí nějakého éra.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...