Přejít na obsah

Letecké Prim Aviatik


Doporučené příspěvky

Ja uz som nad nimi zlomil palicu. Jedina sanca na zlepsenie je, ze to casom kupi Cinan, ktoremu nikto neda dotacie ani nebude bastit rozpravku o pokracovani ceskej hodinarskej tradicie... a budu musiet zacat robit poriadne hodinky za zmysluplne ceny.... no ale zas naco by to Cinan kupoval?

Poradne hodinky lomeno smysluplne ceny lomeno cinan?

Ale no tak Cali.

Ale pobavils :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 188
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja uz som nad nimi zlomil palicu. Jedina sanca na zlepsenie je, ze to casom kupi Cinan, ktoremu nikto neda dotacie ani nebude bastit rozpravku o pokracovani ceskej hodinarskej tradicie... a budu musiet zacat robit poriadne hodinky za zmysluplne ceny.... no ale zas naco by to Cinan kupoval?

Jedině, že by tam pak vyráběli hodinky Krtka s pandou :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo .... Knihomole, o caliho příspěvku lze alespoň diskutovat. Zato o tom Tvém škoda mluvit.

Omlouvám se, nemyslel jsem to zle. Možná to tak vyznělo. Sám mám firmu rád. Na ruce mám novodobé Spartaky, ale občas je pro mě velkým zklamáním co přinesou. Rád bych si koupil něco nového trochu sportovnějšího, ale zatím není co. Přeji jim vše dobré, protože jsem rád, že zatím tady někdo to hodinářské řemeslo dělá. Když to srovnám s Nomosem, která myslím, že začínala od nuly, tak se to nedá srovnat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Nomosu se dnes mluví všude. Až si někdy myslím, že jsou např. někteří youtuběři Nomosem placení (viz některé příspěvky Teddy Baldassarre). Ale z velké části je ten hype skutečně oprávněný. O Prim si tady povídají nadšenci/patrioti v našem malém rybníčku, ale na zahraničních webech na Prim nenarazíte... Přitom by stačilo docela málo... Ale začít se musí s efektivitou výroby, a tu mají bohužel v NMnM asi až někde ke konci na žebříčku priorit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady musím souhlasit s tou efektivitou na 110%. Začít ty hodinky chrlit po tisících, zisky získávat z množství ne hrat na excluzivitu, kterou stejně nemají. Ty reedice stále dokola stejné modely, proč by ne,ale chtělo by to aby to mělo nějakou inovaci. Osobně si myslím, že kdyby třeba udělali Sport 2 v 42mm v automatu, keramická Luneta za 20-25, tak to má půlka fóra

Upraveno uživatelem TomNguyen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali: V těch barabiznách s tím šrotem se nic pořádně vyrábět nedá. Leda tak nějaká montáž stylem MPM. Kdyby to měl vzít Číňan, tak to zboří a vybuduje na zelené louce odznova.

Tenglis: Nomos je ale úplně někde jinde, tam to vypadá jak v laboratoři, a ne tohleto.

Nickolas: Myslím že oprašování vyčpělých 60 let starých vykopávek pořád dokola taky nebude ta správná cesta. No ale tahleta, kde se snaží o něco, na co nemají v žádném směru, je ještě horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali: V těch barabiznách s tím šrotem se nic pořádně vyrábět nedá. Leda tak nějaká montáž stylem MPM. Kdyby to měl vzít Číňan, tak to zboří a vybuduje na zelené louce odznova.

Tenglis: Nomos je ale úplně někde jinde, tam to vypadá jak v laboratoři, a ne tohleto.

Nickolas: Myslím že oprašování vyčpělých 60 let starých vykopávek pořád dokola taky nebude ta správná cesta. No ale tahleta, kde se snaží o něco, na co nemají v žádném směru, je ještě horší.

Jak horší? Vždyť se díky Aviatikům vyšvihli na úroveň Vulcainu a jedinej rozdíl je už jen v logu - tys nečetl co psal cigi?? :D

 

Po těch letech, co se tu píšou nářky na Elton, mi přijde, ze situace nemá řešení. To spíš věřím tomu, že v okolí NMnM (anebo jinde) vznikne na zelené louce nová malá manufaktura, přetáhne část hodinářů a hodinářek a začne v malým vyrabět něco rozumnýho. Furt jsme hodně šikovnej národ... a že je v tom potenciál, dokazuje jak řada uspěšnejch kickstarter projektů, tak třeba slovenskej Biatec, kterýmu hodně držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktom je ze Cinan moc nema nejaky Elton zapotreby, leda by im to ako vyhodnu akviziciu dohodil Milos :D

 

Inak Cinan vlastni napriklad Eternu a nemyslim ze by ju to nejak zabijalo. A nakoniec svet je plny prikladov, ze to ide a netreba mat ani tradiciu ani nejake extra technicke vychytavky..... dokonca aj ten design sa da uspesne obslahnut. Nechajme teraz Nomos, ten je prikladom co ide s dotaciami a je to (oproti Eltonu) uz ina galxia. Ale napr Eddie z Timefactors, firma jedneho muza, postavil biznis na meierne povedane neoriginalnych designoch v Cine struhanych puzdrach s ETAmi, pripadne z Miyotami a hla co vyda to sa vypreda...  Drednaughty ak sa vobec niekde z druhej ruky objavia sa vzdy predaju za nezmysel. MKII z USA,.....nemusim predstavovat, alebo ChWardi,.... a bambilion dalsich,.... proste dobre hodinky za zmysluplnu cenu sa vzdy predaju a nie ze nie. Chce to len pre zaciatok poznat svoje miesto a nerobit zo zakaznika uplneho blbca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další příklad:

 

Geckota. Firma vzniklá před 6 lety, pochopili, co žádá trh a udělali dobrou kopii Beobachtunguhr s čínským strojkem manuálního nátahu. Teď se jim daří dobře.

 

Armida: Prolomili barieru a předsudky o čínských potápkách, vyrobili kvalitní výrobek a prolomili i cenový strop určený pro "low-end" značky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najhorsie je, ze oni vedia urobit dobry cifer ked chcu, ale nerobia to aj ked by to za tie peniaze malo byt samozrejme. Ja som chvilu mal Orlik II a cifer sa s GS sice porovnavat nedal, ale ani neurazal... na rozdiel od toho aviatickeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Po tom, co jsem loni viděl ve fabrice v Eltonu při prohlídce (těšil jsem se na ni jako malý kluk a přízpůsobil tomu rodinnou dovolenou), tak se bohužel obávám, že kvalita Primek se nezvedne. Není tam pro to systém, vůle ani atmosféra. Možná se mýlím, možná jsem coby quality auditor (i když z jiné oblasti) už profesně deformovaný, ale místy to tam byl docela smutek... 

 

Podívej, Prim nikde netvrdí, že jsou kdovíjaká globální high-tech 4G průmyslová automotiff laboratoř. Oni tvrdí, a právem, že jsou MANUFAKTURA - byls někdy ve Velkých Losinách ? Pro ně je guality manager, neřku-li auditor něco jako Dart Vader. Cíleně dávají přednost teplu vzácných českých zlatých ručiček ( aka bramborové razítko :)) před studeným bezduchým neosobním dokonalým čínským šmejdem zakorunupytlik.

 

Prostě se tím ovšem nezavděčí každýmu, mám za to, že to tak berou a bere to tak i jejich zákaznictvo. Myslím, že proto by bylo naprosto absurdní sekat nějakou levnou velkovýrobu, to by neprodali ( mimo jiné proto, že do marketingu příliš neinvestují). A víš co, ono to intelektuální snobství spojené s nošením primek je do velké míry závislé na tom, že budou striktně menšinové. My primáci se děsíme chvíle, až se tu primky začnou líbit. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, právě, že ve Velkých Losinách jsem nedávno byl taky. A i když tam jen ručně vyrábějí papír stovky let starou technologií, přišlo mi to tam lépe zorganizované a uklizené než v Eltonu? 

Velkovýrobu od nich skutečně nikdo asi neočekává ani nechce. Já jen narážel na rezervy, které tam mají, a které pak mají dopad právě na cenu nebo kvalitu. 

Strašně rád bych si nějaké Primky pořídil a pyšně je nosil, ale výše zmiňované mě od toho bohužel odrazuje. A mám strach, že pokud s tím něco nebudou dělat, že už se nějakých "dream Primek" ani nemusím vůbec dočkat...

Ale uvidíme zítra v telce, třeba je natáčení pro ČT zamotivovalo a polepšili se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, právě, že ve Velkých Losinách jsem nedávno byl taky. A i když tam jen ručně vyrábějí papír stovky let starou technologií, přišlo mi to tam lépe zorganizované a uklizené než v Eltonu? 

Velkovýrobu od nich skutečně nikdo asi neočekává ani nechce. Já jen narážel na rezervy, které tam mají, a které pak mají dopad právě na cenu nebo kvalitu. 

Strašně rád bych si nějaké Primky pořídil a pyšně je nosil, ale výše zmiňované mě od toho bohužel odrazuje. A mám strach, že pokud s tím něco nebudou dělat, že už se nějakých "dream Primek" ani nemusím vůbec dočkat...

Ale uvidíme zítra v telce, třeba je natáčení pro ČT zamotivovalo a polepšili se :-)

Neměj strach v Telce to bude vypadat dobře a žádného nepořádku si ani nevšimneš. Prostě ta správná manufaktura:) Celkem se těším, protože už teď je jasné, že to bude udělané suprově :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...