Přejít na obsah

Jaký správný řemen k WWII hodinkám?


luidis

Doporučené příspěvky

Krásný dobrý den vespolek,

tohle vlákno jsem už měl ve společné diskuzi ovšem bez jediné odezvy, proto jsem se rozhodl umístit ho raději tady, snad mezi znalci naleznu pomoci. Ypovi díky za smáznutí starého vlákna. Nyní k věci tedy?

 

Docela mě oslovila vintidž nálada a byl jsem tudíž nucen koupit nějaké WWII hodinky. Radost mám obrovskou, ale nemůžu se dopátrat ke správnému řemenu. Do čeho je tedy obléct?

post-2667-1212343459.jpg

 

Určitě by si zasloužily nějakou klasiku, kterou se tehdá nosilo, ale co já vím, co se nosilo? Bude tedy černý řemen bez prošití nebo s černým prošitím správná volba? Nebo že by s bílým prošitím?

post-2667-1212341502.jpgpost-2667-1212341509.jpgpost-2667-1212341518.jpg

 

 

A co nějaké cvoky, hodily by se k těmto hodinkám, nebo je to spíše výsada jenom hodinek leteckých?

post-2667-1212342248.jpgpost-2667-1212342274.jpg

 

 

Taky mě napadl řemínek s podložkou nebo jak se to zove, na tom to asi původně nenosili, ale připadalo by mi to zajímavé. Šlo by, nebo je to záležitost spíše hodinek ještě dříve narozených?

post-2667-1212342674.jpgpost-2667-1212342690.jpg

post-2667-1212342699.jpgpost-2667-1212342707.jpg

 

 

Na závěr bych ještě dodal, že hodinky mají v průměru cca 33mm a vyžadují 18mm open-ended řemen. Na některých snímcích jsou řemeny širší i klasické řemeny na stěžejky, uvádím je jenom pro představu. Do čeho byste je oblékli, nebo rovnou jaký řemen u svých vintage používáte vy? Nějaké konkrétní tipy či obrázky by nebyly? Jménem hodinek a mé osoby za vaše odpovědi, pokud tedy nyní nějaké budou, velice děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie s tou úzkou podložkou (čierny/hnedý vedľa seba) by k nim mohli sedieť. Používali sa aj počas vojny ako ochrana dna hodiniek pred potom.

No abych pravdu řekl, tak právě na tenhle řemen mám spadeno a líbí se mi asi nejvíce, akorát jsem ho viděl buď moc krátký anebo zase moc dlouhý... Budu muset více pohledat. Říkal jsem si, že bych vzal jeden řemen s podložkou a jeden klasický černý s černým prošitím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No abych pravdu řekl, tak právě na tenhle řemen mám spadeno a líbí se mi asi nejvíce, akorát jsem ho viděl buď moc krátký anebo zase moc dlouhý... Budu muset více pohledat. Říkal jsem si, že bych vzal jeden řemen s podložkou a jeden klasický černý s černým prošitím.

 

Ten klasický by som k týmto hodinkám vôbec nebral. Podložku môžeš dať preč a mať to potom ako "normálny" remienok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten klasický by som k týmto hodinkám vôbec nebral. Podložku môžeš dať preč a mať to potom ako "normálny" remienok.

:bangin: Jsem já to ale kus vola, no jistě, navíc ještě takhle zabiju příjemně jednu mouchu dvěma ranami nebo jak se to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě ty s tou podložkou se nejvíc blíží originál řemenům, ale na ruce nevypadají zrovna nejlíp. :(

U toho, co máš vybranej, je dobrý, že to můžeš vyzkoušet a dát popř. tu podložku pryč.

Ale pozor na šířku té podložky, ať není menší, než průměr hodinek.

Upraveno uživatelem vor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě ty s tou podložkou se nejvíc blíží originál řemenům, ale na ruce nevypadají zrovna nejlíp. :(

U toho, co máš vybranej, je dobrý, že to můžeš vyzkoušet a dát popř. tu podložku pryč.

Ale pozor na šířku té podložky, ať není menší, než průměr hodinek.

No a já jsem si právě spíše myslel, že za WWII nosili hodinky na řemenu bez podložky. Ty podložky jsem spíše vždycky vídával u hodinek před WWII, velké cibule ap.

No s tou podložkou je to právě problém, zrovna tenhle typ dlouhých podložek je většinou úzký, sotva tak lícuje s hodinkami, často bývá i užší než hodinky samé. No a naopak u těch bundeswehrových řemenů nebo jak je to teď označují (poslední obr. dole vpravo v mém prvním příspěvku) je podložka zase moc široká, dělaná tak na hodinky čtyřicítky a více, moje třicettrojky by na tom vypadaly směšně malinké...

EDIT: takhle nějak to vypadá, když to jenom lícuje, no a ty seika už přesahujou, nic moc teda...

post-2667-1212350423.jpg

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vyresil takto: http://picasaweb.google.com/tomaskovyhodinky/PierpontDH

 

Hodinky wehrmachtu podlozky mely i nemely. I kdyz na vetsine fotek jsou bez. Tady Jurgen prodava originalni NOS.

 

http://www.mwrforum.net/forums/showthread.php?t=13291

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dotaz, ta tve jsou skutecne wehrmachtacke DH? Nejak me u nich nesedi rucicky. Ale poznat to pujde dle zadniho vicka a kalibru.

 

Mam taky jedny Record, ale ty me fasovali britsti vojaci.

 

Pierponty vypadají skvěle! Jenom škoda té minutové ručky. Už jsem tvé snímky viděl, řemínek jim sedí parádně, ale nějak to ve mě šroubuje jakože by měly být spíše na pilotkách... Nechám si to projít hlavou a když tak vemu ty pravé německé, to bude bezva raritka.

 

Ten shopík na ebayi vypadá skvěle, tam jsem ani nehledal, já jsem nakupoval většinou přes UK ebay.

 

Moje recordy jsou DH, akorát jsem si vždycky myslel, že to znamená deutsches heer, ty tam píšeš dienstuhr... hmm. Ručky asi nebudou origo, myslím, že by tam měly být ty co máš ty. No ani s pouzdrem si nejsem až tak jistý, v porovnání s anglickýma WWW army hodinkama je jiné, ale už jsem to samé pouzdro na DH recordech viděl, tak nevím... Každopádně mi chybí dva šroubky v kalibru, ve strojcích se nevyznám, ale něco mi říká, jestli ty šroubky třeba nedrží kalibr v pouzdře (asi kecám, nevím), to ve mě vyvolává domněnku, že je pouzdro neorigo...

post-2667-1212351934.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek je origo (Record delal tento strojek s incablocem jen pro wehrmacht) a ty sroubky ti tam hodinar doda. Mas pravdu, drzi kalibr.

 

Mrkni sem: http://www.sfu.ca/~mmh/GermanX.htm

 

Tve recordy vypadaji az na rucicky v poradku. Ale netroufal bych si rict, ze origo nejsou. Na nejakych wehrmachtackych jsem je videl taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pierponty vypadají skvěle! Jenom škoda té minutové ručky. Už jsem tvé snímky viděl, řemínek jim sedí parádně, ale nějak to ve mě šroubuje jakože by měly být spíše na pilotkách... Nechám si to projít hlavou a když tak vemu ty pravé německé, to bude bezva raritka.

 

Tyhle hodinky fasovali i piloti (zde tak popularni B-Uhr fasovali navigatori). I kdyz mas pravdu, originalni reminek byl jiny. Ale me se proste libi.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle hodinky fasovali i piloti (zde tak popularni B-Uhr fasovali navigatori). I kdyz mas pravdu, originalni reminek byl jiny. Ale me se proste libi.

Koukám jako mladej, pro mě celkem překvapivá informace, já jsem si u pilotů představoval hanharty apod., ale tohle? Chtěl jsem se něco o Recordech dozvědět z netu, ale dá to fušku vůbec něco najít, našel jsem jenom pár zmínek a to spíš ke kalibru, víc nic. Řemínek je pěkný a tímto pádem vlastně použitý na správných hodinkách. Každopádně dík za pomoc.

 

Tie skrutky tam pri tomto púzdre nemajú byť !

 

Nepôvodné sú ručičky a pravdepodobne aj korunka.Dno som nevidel, ale ostatné časti čo sú na fotkách sú v poriadku.

Púzdro, kaliber, číselník.

Šroubky tam nemají být? Tak to vysvětluje, proč jsem je na několika fotkách těchto hodinek na internetu nikdy neviděl. A já jsem si říkal, že to bude tím, jak jsou staré a jak se v tom tolik lidí hrabalo... Vyvstává tedy otázka: z jakého důvodu tam nejsou? A dovolím si ještě jednu navíc - k čemu je ten plechový prstenec s výstupky mezi strojkem a pouzdrem? Jenom nějaká mezivložka? Ochrana před otřesy? (Omlouvám se za ty výrazy, ale učím se, učím se, učím se, jak řekl Komenský nebo kdo to byl...)

 

U ručiček jsem si byl skoro úplně jistý, že nebudou pravé. Jestli se nepletu, tak tenhle typ ručiček byla výsada spíše WWI hodinek. Ale vypadají, že už tam nějaký pátek jsou. Otázka je, proč je ta hodinová tak zašlá a zrezlá a minutová v poho...

post-2667-1212435630.jpg

 

S korunkou jsem tápal. Při porovnávání s anglickýma WWW Recordama jsem si říkal, že když ty moje jsou německé, asi mají jiné pouzdro i korunku. Ale upřímně se mi tato zaoblená líbí mnohem více. Škoda, že hodinky nejsou větší a tím i korunka. Jinak podle vzhledu vypadá, že je tam už zatraceně dlouho...

post-2667-1212435625.jpgHergot to je červotoč takhle zblízka!

 

Jinak dýnko tady, z vnitřní strany je nápis "brevet", jestli dobře čtu a něco jako kříž (švýcar?)

post-2667-1212435619.jpg

 

Bohužel mám jeden problém, spodní pevná stěžejka a spodní pravá nožka jsou ohnuté a asi budu mít problém narvat tam řemen, má to méně než 18mm. Nevíte, jestli by se s tím něco dalo rozumně dělat? Krom kladiva tedy... nebo to jinak nepůjde? Mám si skočit do sklepa pro nářadí? Nebo budu stříhat řemen? ;)

post-2667-1212435636.jpg

 

Jinak ještě jednou díky za pomoc, pro mě byly informace naprosto uspokojující.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokopal jsi me k tomu, abych o wehrmachtackych hodinkach neco sepsal: http://forum.chronomag.cz/index.php?automo...p;showentry=146

 

 

Jinak, nechavam si ted delat jeden military reminek u Simona. Sice na britske ATP, ale taky 18mm a taky pro pevne stezejky. Shodou okolnosti taky na Recordy. Chces nechat udelat taky jeden?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokopal jsi me k tomu, abych o wehrmachtackych hodinkach neco sepsal: http://forum.chronomag.cz/index.php?automo...p;showentry=146

Jinak, nechavam si ted delat jeden military reminek u Simona. Sice na britske ATP, ale taky 18mm a taky pro pevne stezejky. Shodou okolnosti taky na Recordy. Chces nechat udelat taky jeden?

Parádní článek, za mě obrovské díky. A já jsem si naivně myslel, že pro němce dělalo hodinky tak pět až deset firem, ten seznam nemá skoro konce! A část o ukrajinských prodejcích ve mě vyvolala takový podivný hořký úsměv. Ani jsem netušil, že se z blogů na chronomagu dá získat tolik informací, máš tam toho požehnaně.

No a ohledně řemínku. Jak píšu výše, budu mít problém ho tam vsoukat kvůli ohnuté nožce, takže raději nejdříve vyzkouším asi něco levnějšího a pak uvidím. Třeba vemu ten originál wehrmachťácký, ikdyž vyjde tak na osm devět stovek a to je celkem dost peněz. Předpokládám, že i řemen od simona se bude pohybovat ve vyšších částkách. Alespoň pro informaci, nemohl bys mi poslat SZ jak by to mělo konkrétně vypadat a zhruba cenu? Děkuji

 

Edit: ještě jsem zapomněl dodat, že mi Recordy dělají vrásky na tváři co se týče chodu strojku. Budu s nimi muset k hodináři a pak uvidím, jestli vlastně budu chtít nějaký kvalitnější řemen, když budou jenom ležet ve vitrínce :crying_anim02:

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Krásný dobrý den vespolek,

 

 

Zdarec vodbornci!:smile_anim:

 

Tak jsem ziskal praděpodobně hodinky z WWII a chci je obléknout dobově??

 

Co na ně dát, nějak se nemůžu rozhodnout??Určitě kůži, ale jakou světlou, tmavou, přírodní s nejtama, bez....???

post-22963-008667700 1356792158.jpg

 

post-22963-029151200 1356791852.jpg

 

Maj nerez dno, tak asi nemusí bejt podložka??

post-22963-060651300 1356791901.jpg

 

Rozteč je 18mm!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...