Přejít na obsah

Jaký správný řemen k WWII hodinkám?


luidis

Doporučené příspěvky

Dovoluji si oživit toto vlákno. Máte někdo fotky, jak by měl vypadat správný druhoválečný řemen, nejen na pilotní hodinky? Uvažuji, že bych si nechal něco udělat, co nejpříbuznějšího originálu (např. to co je na těch Helvetiích z Ebay). Jak časté byly podle vás podložky pod dýnko a případně krytky přes vršek hodinek (viz foto)? Předpokládám, že krytka přes sklíčko je spíš záležitost armády. Něco málo jsem vypátral na netu, tak to sem přidám... Nějaký správný řemen by se mi hodil k dobové uniformě.

 

PS: Fotky z minulých příspěvků se mi zobrazily až při zápisu tohoto příspěvku...

post-24539-0-66707000-1377150142.jpg

post-24539-0-06899300-1377150174_thumb.jpg

post-24539-0-18405700-1377150319_thumb.jpg

post-24539-0-64239400-1377150374_thumb.jpg

post-24539-0-85908000-1377150379_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic dobového nemám a ani netuším, jaké řemeny se tenkrát na hodinky dávaly. S podložkou asi ne, ta docela překáží, ale mně osobně se stejně líbí nejvíc - na těch Helvetiích z ebay to vypadá krásně starodávně. Ale i bez té podložky by to byl velmi dobrý řemen. To je tedy moje volba a rada. A naopak, ostatní řemeny se mi vůbec nelíbí, protože jsou prostě moc nové, sterilní a nepoužívané a to je na historických hodinkách takové zvláštní. Jenže já bych cizí, správně onošený řemen nevzal na ruku, takže jediná cesta je řemen si onosit a opatinovat sám. Spíchnout něco z tenčí, patinované kůže a trochu si s ním pohrát.

Jo a krytka přes sklíčko se mi nelíbí vůbec.

 

Edit: Někde bych sehnal, vyštrachal, koupil, nějakou starou brašnu, nebo podobnou koženou věc, jako zdroj dobového materiálu a hurá na řemen :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo druhoválečnej řemen :eek: těch už asi na světě moc nebude. Hodinky se nosily furt i po válce a řemeny odcházely.....

 

Krytka praktická možná bude, ale ani trochu se mi nelíbí.

 

Nech si ušít u mistra Šímy....doporučuji to, co máš na druhé fotografii.

 

Já jsem si u něj také nechal kdysi řemen ušít na Olmy (ale  bez podložky)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/50874-olma/?hl=olma

 

Pro mé Phenix DH budu kupovat asi tento, nic lepšího jsem nenašel....

http://www.ebay.de/itm/CORDOVAN-SHELL-UHRBAND-2-WAHL-MADE-GERMANY-/370579063491?pt=DE_Mode_Accessoires_Uhren_Schmuck_Uhrenarmb%C3%83%C2%A4nder&var=&hash=item95044b12e8

 

To je ale už zcela jiný styl vojenských hodinek než máš ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...