Přejít na obsah

Potápky na léto


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

A musí to být za každou cenu Seiko? Osobně mám jako pracovní hodinky taky od Seika a samozřejmě že jsou naprosto perfektní ale jako potápky mohu doporučit do 13k třeba:

 

- Steinhart Apollon s Etou 2824 (300M)

- Za pár korun vypadají dobře i Dan Henry 1970

- Jinak pokud Seiko tak určitě SKX007

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Steihart Apollon ne, to je moc punk už.

 

Dan Henry 1970 mám 2, 44mm a 40mm, bohužel oba šedá verze

 

SKX007/SKX009 budou v dalším kvartálu

 

Jinak aktualizace: Za tento kvartál jsem zakoupil od Franty SRPA21 PADI, 

 

Nemusí to být nutně Seiko, ale jsou mi nejsympatičtější.

 

P.S: Kdyby někdo věděl o Dawn Grey za dobrou cenu (pod 10) dejte mi prosím vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj lidí,

 

Byl mi poukazován a byl jsem konfrontován svou rodinou, že ta závislost je už dost závažná, že těch kousků je fakt hodně, a jestli bych nezvažoval o redukci na 1-2 kousky, který sice budou mít jiné cenovky, než co nosím, ale nebudou tak bít do oči. Mé stanovisko vždy bylo, že víc je líp, baví mně ty low-costy,nebaví mně být OWG, a když bych všechno zbavil, abych kupoval velké bratry, tak na to akorát ztrácím. Ale musím uznat, že mám toho opravdu dost, že je už to zavání "hoarding" a "zkurvený konzumerismem", a některé kousky jsem nenosil už dost dlouho. Ale bojím se, že když nakoupím těch 2 "pořádný" tak se okouknou a budu zpět na začátku.

 

Kdybych teď všechny své kousky zbavil (cca 30 ks), počítám, že bych dostal na částku 200k

 

Otázka zní:

 

A) Jít do 1-2 "big boy" hodinek ? Které ?

 

Spíše něco, co příliš nekřičí "mám hodinky za 100k+, koukejte na mě", takže Rolex (stejně nejsou) /Breitling ne. Hodně si přikláním k:

 

GS Snowflake, případně jiné GS limitky

MM300 jako tool

Omega Seamaster 300 nebo Speedmastery (ale těch milion reedici mně trochu vadí)

IWC Portuguese

Zenith El Primero

 

 

nebo

 

B) zůstat u svých low cost srandy a nahromadit dále

 

 

Ostatní lidí to nechápou, tak musím na Vás obracet jakožto podobné pacienty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to co kdo řiká se vyser. Pokud o tom přemejšlíš jenom proto, že to někdo řiká, tak se tim vůbec nezabejvej. Pokud Tě to vnitřně táhne k dražšim kouskum, tak to pak má smysl řešit. Začal bych asi Seamasterama, nebo Zenithama. Jak si koupíš GS, nebudeš chtít nic jinýho.

 

Ale evidentně Tě baví low cost srandy, takže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som volil asi čierne potápky (Tudor BB58, Omega Seamaster atď) a biele moderné oblekovky (napr. GS Snowflake), príp. modré pilotky (napr. IWC Mark XVIII).

 

Inak redukcia z 30 na 2 kusy sa mi zdá dosť drastická a nereálna. Neverím, že sa dostaneš pod 5 kusov. Ale držím ti palce  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak říká Joy - na názory ostatních kašli. Dokud má rodina co jíst a kde bydlet, nenechal bych se rozhodit. Pokud v sobě samém cítíš pohnutky se sunout k dražším kouskům, pak ten scénář, který nastiňuješ, může mít smysl. Jak čichneš k hodinkám okolo 100k nevím, jestli se ti bude chtít zpátky.

 

Netvrdím, že to nejde - spousta členů tady je toho příkladem...Nicméně minimálně má zkušenost je taková, že ty hodinky z nižších kategorií pak zůstávají v šuplíku.

 

Můžu říct, že z těch dražších kousků, které jsi nahodil výše, jsem měl všechny (samozřejmě ne všechny barevné varianty a mutace). Některé mám dodnes a s žádnými podle mě neuděláš chybu. Za mě NEJ jsou El Primero a Snowflake. Ale na GS bacha...je to jiná liga :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...