Přejít na obsah

GPS navigace do auta


Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

Nechci plevelit novým vláknem a tak zkusim zneužít tohle :). S přítelkyní bych si chtěl koupit navigaci, je mi jasný, že to enni to nejlepší co může být, ale jako nezkušení řidiči určitě oceníme to, že se nebdueme někde motat a hádat se, že sme přejeli nějakou odbočku.

Do navigace bych chtěl dát co nejmíň peněz a tak sem navštívil aukro. Zjistil sem, že je to tam plný Noname kousků našlapanejch funkcema a tak mě napadlo, jestli s tim nemáte někdo zkušenost ? Funguje to tak jak má ? nebo je skutečně lepší obětovat funkce/rozměry/pár korun a koupit něco od prověřenejch prodejců jako je TT Mio atd. ?

Popřípadě kdybyste měli nějaký tip na konkrétní kousek tak bych to taky ocenil :). Podmínky mám dvě:

1) cena nesmí překročit 3000 a čim míň tim líp

2) Display musí být alespoň 4,3 abych na ni dobře viděla nemusel tam cokoliv lovit nechtem :) ...

 

Díky moc

 

Kup si cokoli levného, kde jsou mapy teleatlas

 

momentálně a krátce mám tohle: http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=1083&Category=0&Lid=10 a nevidím v tom kromě pár vyfikundací navíc, který stejně nepoužívám žádný rozdíl od levných navigací TT

 

co je podstatné vědět, že TT na lákavé upgrady map kadí - mám aktualizace zdarma a spousta nových silnic tam přes půl roku stejně není - prostě to válcuje nokia se svojí navigací v telefonech zdarma, podle které se mimochodem dá taky celkem jezdit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Já mám N97 ale ta navigace mi přijde dost nepohodlná ...

 

souhlas, ale v nouzi nejvyšší se to dá za půl hodiny nastavit :) a hlavně to je zadarmo - pokud nejezdíš nějak moc často tak se to nevyplatí kupovat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas, ale v nouzi nejvyšší se to dá za půl hodiny nastavit :) a hlavně to je zadarmo - pokud nejezdíš nějak moc často tak se to nevyplatí kupovat

 

kdyz to mas zadarmo,nastav si Belehradska a koukej doskakat......slibujes to pul roku a VycucJogurt te chce mermomoci osobne obejmout
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 3000kc koupis PDA s WM a budes pouzivat navigaci jaka se ti nejvic sikne. Mel jsem predinstalovany Tomtom, nebavilo me to. Mapu mas zdarma vetsinou jednu bidnou, ostatni bud koupit nebo cracknout. Softu je nastesti plnej net. Tomtom sel pryc. Ted mam za sebou iG0 8 a zkousim iGO Amilo. Je to o dost prijemnejsi a prijde mi ze ma i vic praktickych funkci. S pomoci AGPS je start par vterin. Map, hlasu, 3D budov nebo 3D terenu je zdarma taky dost. Pro celou Evropu to ma max. 1,4GB. CR mam osekanou na 50MB. Pouzivam kompromis cca 100MB vysledne velkou slozku. Takze to das i na ROM a neni treba pametova karta. Jedine co asi nesplnim je velikost displeje. Na PDA je to par centimetru. Stajne jedu podle hlasu a abych videl kterym pruhem na to PDA staci.

 

Jestli chces rovnou to nej, nainstaluj tam CoPilot. Setrim si ho az nebudu mit co delat, rozchodit to prej nejni jentak. Zatim je to asi to nej co jsem videl. Ale zase se tomu nijak zvlast nevenuju, oblibeny Tomtom mi proste prijde jak pro deti. Nebo seniory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, chapu, hodne lidi dava prednost jednoucelovym zarizenim. Nemyslel jsem pouzivat pda na vse, to nekdy clovek nevi co zrovna driv macknout... navigace, BT, handsfree, telefonovat, cist sms a emaily atd. Myslel jsem mit to treba i bez SIM. Jenom jako navigaci. Preci jen starsi PalmOS a dnesni WM6 je jina kava.

 

Ale pokud mas k tomu odpor, poradil bych projit alespon zbezne nejake forum a precist si zkusenosti. Sice rada na prd, ale stoji za to se predem pripravit co te ceka. Podle meho laickeho nazaru kazda navigace ma svoje zapory. Pokud mas moznost, urcite si nejake pujc a vyzkousej. Me u nekterych modelu odradila dlouha doba zachyceni signalu satelitu nebo ztrata signalu pod prvnim stromem:-(

 

napr. http://www.gps-navigace.net/forum/

post-3003-1278404813,35.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, priste dam jen samotny link. Strasny prebytek volneho casu budu resit jinak nez sepisovanim mouder.

On ti stejne Lojza povi ze je nej TT, Pepik zas poradi Route66, pripadne dalsi hodinar poradi koupit mobil od Nokie...

Kdyz nepotrebujes opravdu poradit, napis rovnou kdo ti proda co se mu vali nevyuzite doma, nebo at ti sem da nekdo link na Aukro.

 

To jsem si zas s nekym nabehl :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co blázníš člověče, oceňuju každou radu, ale upřímně moc sem se toho tady nedozvěděl... PDA každopádně nechci, nechci řešit žádný cracklý mapy atd. Jediný co od GPS chci je, že jí vyndám z krabice a napíšu Praha Třemošnice mimo dálniční známky a ono mě to tam odveze a já se nebudu muset stresovat, že někde zabloudim, nebo zajedu do špatnýho odbočovacího pruhu :)...

Nemám možnost a ani čas si někde GPS půjčovat a zkoušet co mi vyhovuje víc, protože za 14 dní jedu na dovolenou a upřímně 90 procent mojeho ježdění je z Tesca do Globusu a 10km vzdálenost mezi mojim domem a domem přítelkyně.

Z toho pohledu je pro mě nejcenější odkaz na koncentrovaný informace v jednom místě, což si mi dal. To že každej má rád něco jinýho je jasný, vždyť tady to funguje stejně :). Každej tady má taky jinej názor na to, jaký jsou nejlepší divers watch, ale obvykle to neznamená, že by měly bejt jakýkoliv z nich špatná koupě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Jediný co od GPS chci je, že jí vyndám z krabice a napíšu Praha Třemošnice mimo dálniční známky a ono mě to tam odveze a já se nebudu muset stresovat, že někde zabloudim, nebo zajedu do špatnýho odbočovacího pruhu...

 

Uz jsem se lekl, zes cekal info typu - v tvem pripade si 100% kup Tatramat IQ151, maj ho v Nekazance za 2999kc, jina volba neni. Spatne jsem tvuj post pochopil, sry.

 

Jestli bys nemel lepsi si ho nakonec jen pujcit. Jak jsem psal o CoPilotu tak mi to nedalo a stravil jsem dnes par destivych hodin hranim. A rozchodil ho. A trochu vyzkousel po C.B. Ver nebo ne, to co chces (viz. citace) je to nejtezsi a nejzasadnejsi u kazde navigace. Ikdyz to vypada jako zakladni funkce. Za posledni mesic mam za sebou TT, iGO, CoPilot a kdybych mel rict co je nej tak objektivne fakt nevim. Kazda ma sve mouchy a zadna nebude 100% spolehliva. Ja si vybral co mi sedlo ovladanim a funkcema. Mapy mi sedi nejvic od Tele Atlasu.

 

Preci jen jsou to 3000kc tak aby jsi nebyl zklamany az treba uvidis co ma kamos. Ono blba MP3 te donuti poslouchat v aute radio, blba navigace ve meste vystupit na autobusove zastavce a ptat se duchodcu. Resil jsem to i kamosema co do toho delaj a nestacil se divit. Nektere Navi maji takove zpozdeni, ze kdyz jedes rychle po meste prejedes odbocku jen to fikne. Nebo blbnou jednosmerky, zakazy vjezdu pro verejne auta, spatne zobrazene jizdni pruhy atd. At vis do ceho jdes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mojem okolí jsou většinou řidiči, co jsou schopní jet s mapou na volantu :) a GPS nikdo nemá, takže netušim, kde bych si to měl půjčovat.

 

Samozřejmě sem nečekal, že dostanu odpověď kup tohle nebo tohle :), ale doufal sem, že mi třeba někdo řekne tu čínu na aukru si nekupuj, nebo si dej pozor na to a to. Skutečně ten trh s navigacema je tak obrovskej, že se v něm během dne zoorientovat neni jednoduchý :). Proto zewjtra po práci sednu k tomu foru a pořádně to projdu a uvidim co mi vyleze, kdyžtak použiju ještě google a určitě se podivám, kdo jaký mapy v rámci GPS nabízí ...

To zpoždění je super informace, ale je nějaká možnost, jak to zjistit před nákupem, je tam někde nějaká refreshovací hodnota, popřípadě jaká je akceptovatelná ?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...To zpoždění je super informace, ale je nějaká možnost, jak to zjistit před nákupem, je tam někde nějaká refreshovací hodnota, popřípadě jaká je akceptovatelná ?

 

Heled tohle zrovna ja moc neresim, pac Navi beru jako dalsi velice velice zajimavou blbost se kterou si muzu hrat a zkouset co jde prenastavit a kombinovat. Proto ji mam v PDA, autonavigace by me nabavila. Bejt sofer taxiku v New Yorku asi mluvim jinak. Na moje jizdy, co si budu nalhavat, staci cokoliv co me priblezne nasmeruje. Precetl a vyslechl jsem toho dost, ale z hlavy ti to takhle nedam. Proto jsem linkoval to forum pac jsem tam nasel zajimave info pekne pohromade. Jak jsem psal, ruzne problemy maji vsechny Navi. Ale kdyz jsem to nakousl s tim zpozdenim, tak tohle je z jedne recenze moji iGO u ktere nacas zustanu. Me vyhovuje maximalne i s chybama. Pac zrovna me nevadi a vadili mi jine "chyby" u jinych vyrobcu. Nic jineho ulozene uz nemam a hledat to znova se mi nechce, uzil jsem si. Jenom ty profiky co to testujou neber uplne vazne, obcas maji deformovany pohled "hledanim svateho Gralu" asi jako my u hodinek. Dokazou resit drobnost na dve stranky a z komara udelat velblouda...

 

Zpožďování se zdá být závislé na rychlosti ? čím rychleji jedu, tím je zpoždění významnější. Je to problém, který se netýká jen iGo 8, pozoruji ho i v jiných navigacích. Je způsoben tím, že většina GPS modulů svojí polohu hlásí jednou za sekundu, takže již v momentě, kdy se údaje o poloze dostane do navigační aplikace, je mírně zastaralá. Různé programy různých výrobců se s tímto snaží počítat a řeší to například předpovídáním, kde asi za tu sekundu ve skutečnosti budeme. Stačí však nečekaně zrychlit či zpomalit a zpoždění navigace se objeví také.

cela recenze zde:

http://navigovat.mob...D=1&EXPS=&EXPA=

 

kdyby jsi se nahodou do toho chtel ponorit, tady je toho taky dost:

http://www.4allmobil...0&submit=Hledat

 

http://www.ce4you.cz....asp?s=navigace

 

jinak admin tohoto fora je velice, opravdu velice ochotny clovek, taky sikovnej

http://pda-mania.hys...d=21&rowstart=0

 

Ale jestli do toho zabrednes, buh s tebou:-)))) A ja jdu spat.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Čau, vím že je to dost starý vlákno, ale když už tu je, tak to využiji. Změnil jsem práci a celkem dost musím někam přejíždět autem, takže jsem se rozhodl, že si koupím navigaci, abych nikde moc nebloudil. Koukal jsem, že se dělají i navigace, které se dají na zpětné zrcátko, takže nezabírají místo. Nemáte jí někdo?


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz je rec o mobilnich aplikacich, pro stazeni a navigaci v offline rezimu mam docela dobre zkusenosti s maps.me.
Ale s pristupem k datum pro me momentalne vede Waze, kde uzivatele v realnem case hlasi aktualni informace, problemy na silnici, radary, nehody, atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi záleží jakou navigaci používáš a jak ji máš nastavenou. Pokud si dáš nejkratší cestu, tahá tě to opravdu po kotárech, ale to není chyba spíš vlastnost. A musím souhlasit s Milan01, nejlepší online navigace je  podle mě momentálně Waze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mobil jsme nikdy nezkoušel. Mám už starší kus a celkem mi vyhovuje, takže se mi moc nechce kupovat nový.

Celkem ti asi rozumím, jako telefon mám stále tlačítkovou Nokii C5 a neměnil bych (mám jich i pár v zásobě) a navigaci má taky (chalupu v Italských kopcích našla taky), ale koupil jsem si taky už "placatej" tel a na navigaci Waze nenechám dopustit. Nakonec foťák a internet po ruce). Mám v tom kartu na data a "nouzové" volání.  Vím že je to krám navíc, ale to je krabička navigace taky, ale je to jen můj názor. Každopádně volat bych s tím placatým krámem nechtěl :lol2: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...