Přejít na obsah

Podcasty a audioknihy


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

docela v poslední době jsem začal poslouchat české Podcasty na Iphonu a občas jsi něco poslechnu z  Audioteky, nebo Radiotéky. Hodně poslouchám v autě, občas i doma. Používáte? Máte nějaký tip na jiné appky se zajímavým obsahem? Nebo na nějaké dobré Podcasty a audioknihy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Tak konečně vyšla Žízeň od Nesba. https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/3933/Audiokniha-Zizen-Jo-Nesbo

 

Takže se po dvou letech vrátím k Harrymu. Prča mi akorát přijde, že to čte Matásek, kterej v nějakým z prvních dílů (Nemesis?), kterej byl zpracovanej jako rozhlasová hra, namluvil nějakýho toho zlotřilýho policajta, co ho pak Harry vyřídil pomocí vejtahu nebo jak to tennkrát bylo.

 

No, právě včas. Jeffery Deaver a zejména jeho Lincoln Rhyme mě baví, ale už to chtělo nějakou změnu.

 

Edit: tak jo, byla to Nemesis, https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/943/Audiokniha-Nemesis-Jo-Nesbo

 

mj. jsem tady v odkazu zjistitl, že nejsem sám, co nemá rád rozhlasový hry a jsem proto rád, že zbytek série (teda ten, co byl zpracovanej) má formu klasický četby.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Nemesis byla strasna...rozdil mezi tim, jak to cetl Cermak a jak to ?hral? Bares je sileny. Na Zizen jsem zvedavy, resp. na toho Mataska. Kazdopadne me sere, ze jim chybi dily mezi Nemesis a Prizrakem a ze uz to necte Cermak. Knihy taky vydavali napreskacku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak mě pobavila slečna z Audiolibrix, kde mám předplatný. Jelikož teď přes léto moc neposlouchám (spíš poslouchám v horším počasí, když jezdím do péráce autem), tak se mi tam hromadí klredity, resp. peníze, co se každý měsíc strhnou. Tak jsem si říkal, že si to předplatný zruším a v zimě zase třeba obnovím. Ale co ty kredity (peníze)? Tak jsem psal dotaz jak to bude, jestli si to můžu vyčerpat i po zrušení předplatnýho. Slečna mi odpověděla, že to je v pohodě, a že kredity platí 9 měsíců. 

 

Tak jsem šel to zrušit, ale tam na mě vyskočilo, že kredity se smažou už teď v srpnu. Tedy jsem jí zase napsal a zde je odpověď.

 

"O kredity nepridete a ostavaju vam. 

Ten text je tam momentalne nastaveny skusobne a je mozne, ze sa system niekedy v buducnosti bude menit naozaj, ale teraz je to len text."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

poslouchám hromady podcastů. ČRO Plus, Vltava, Wave. pravidelně Např. Reflexe Film, Čelisti, nebo Reflexe Historie/Filosofie. Plus: Vinohradská 12, nedělní Názory a Argumenty.

hodinky: Two Broke Watch Snobs - docela sranda.

život: The Rich Roll Podcast

hudba: Maximum Rocknroll Radio (+- punk, post punk) - každý týden hodina nekomerční hudby, řekl bych, že 99% podcastů je spíš mluvené slovo.

The Chernobyl Podcast: cca hodinový podcast ke každému dílu seriálu nabitý zajímavými informacemi, doporučuju!

obecně v angličtině jsou toho opravdu tuny, např. existuje několik kanálů zaměřených jen na ultramarathony. Takže stačí trochu hledat a pak mít čas to poslouchat. A nikdy jsem nemusel nic platit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trošku opráším toto vlákno, protože jsem začal na podcastech celkem ujíždět :) Projel jsem starší tipy a rovnou jdu s prosíkem, zda by neměl někdo něco dalšího. Jelikož jsem schopný poslouchat několik hodin denně, tak je mi vše tak nějak málo, vlastně tak jsem se dostal k podcastům, protože z hudby už jedu vše pořád dokola :)

 

Sám přidávám, něco ze svého výběru, od všeho něco, zjistil jsem, že u podcastů dokážu poslouchat všechno možné, ideálně takového oddychového, na co se nemusím vysloveně soustředit, ale mohu u toho normálně dělat s tím, že mi z toho i něco utkví v hlavě.

 

Hodinkové asi jasně Hodinkee, W&W, baví mě i TWBS viz tip výše - taková zábavnější forma.

Dále poslouchám rozhovory od Redbullu, Forbes, kde jsou občas zajímavé rozhovory a pak sjíždím cestovatelské a u některých smekám, když slyším, jak dokáží cestovat - Travel Bible, Zero To Travel, One more road for the beer:), Abroaders, Surf Mastery.

Teď jsem načal ještě Blackout, to vypadá dobře a pak všude možně chválené The last days of august, to bude asi slušně ujeté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bellsi zkus Science Friday, které se vysílá na americkém veřejnoprávním rádiu. Já ho jedu pokaždé v autě na delší cesty. Strašně moc zajímavých témat z téměř všech oborů, od zvířat, po vesmír a umělou inteligenci.

 

 

https://podcasts.google.com/?feed=aHR0cDovL2ZlZWRzLndueWMub3JnL3NjaWVuY2UtZnJpZGF5Lw

 

A případně zkus Car Talk. Už se nevysílá, ale je to asi 20 let v rádiu, úplná legenda. Dva bráchové co měli servis na auta (ale taky titul z MIT), lidi Jim volali do rádia co mají za problém s autem a oni jim na dálku radili. Neskutečná sranda, fakt. Některé episody jsou legendární.

 

https://podcasts.google.com/?feed=aHR0cHM6Ly93d3cubnByLm9yZy9yc3MvcG9kY2FzdC5waHA_aWQ9NTEwMjA4

 

Na stránkách npr.org možná najdeš víc dílů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bellsi zkus Science Friday, které se vysílá na americkém veřejnoprávním rádiu. Já ho jedu pokaždé v autě na delší cesty. Strašně moc zajímavých témat z téměř všech oborů, od zvířat, po vesmír a umělou inteligenci.

 

 

https://podcasts.google.com/?feed=aHR0cDovL2ZlZWRzLndueWMub3JnL3NjaWVuY2UtZnJpZGF5Lw

 

A případně zkus Car Talk. Už se nevysílá, ale je to asi 20 let v rádiu, úplná legenda. Dva bráchové co měli servis na auta (ale taky titul z MIT), lidi Jim volali do rádia co mají za problém s autem a oni jim na dálku radili. Neskutečná sranda, fakt. Některé episody jsou legendární.

 

https://podcasts.google.com/?feed=aHR0cHM6Ly93d3cubnByLm9yZy9yc3MvcG9kY2FzdC5waHA_aWQ9NTEwMjA4

 

Na stránkách npr.org možná najdeš víc dílů.

 

Super díky, už mám přidáno, takže si poslechnu.

 

Já si teď začal půjčovat audioknihy z Městské knihovny. Ale to vyžaduje CDčka naripovat (některá už jsou přímo v MP3).

Roční členství je za 60 korun :D.

 

Uvítám také tip na zajímavé sci-fi a fantasy.

 

Vysloveně audioknihy asi nechci, má raději kratší věci a pokaždé něco jiného. Když už knihu, tak tu si raději přečtu a teda druhou věcí je, že jaksi CD nemám kam dát, když už jsme u toho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...