Přejít na obsah

Tangente 35 vs 38mm


PavelM

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, řešil někdo tento problém? Do hodinek jsem se zam7iloval, snad již po x letech i rozhoupal ke koupi a zbývá vyřešit poslední část skládanky - velikost. Ruku mám ca 17,5cm, současné hodinky SKX009 jsou velikostí dle mého názoru tip top. Oblekovky by mely být menší, alespoň já to tak vnímám a nomosy mají taaaaak dlouhééééé nožičky :)

 

Ideální varianty - je tu někdo z Liberce / MB kdo by měl tantenty/tangomaty v 35 nebo klidně i 38 velikosti a byl by ochotny se sejít na kafe?

 

Díky za každou radu (ano, do Glasshuette to nemám daleko a dá se to všechno vyzkoušet na místě) :)

 

Hodinkám zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím Pavel,

 

ak si ešte nekúpil, tak by som bol za verziu 35mm.

Obvod mojej ruky je 17cm a šírka zápästia cca 5.5cm.

V tomto vlákne je pár mojich fotiek (na jednej sú aj na ruke).

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/77657-nomos-tangente/?fromsearch=1

 

Hodinky stále mám, nosím ich cca 4 mesiace v roku (hlavne v zime v práci), cez leto

mi vadí kožený remienok.

Niekedy aj v lete, vytiahnem ich na týždeň-dva z krabičky a nosím.

V auguste 2017 mi nešťastne spadli cca z 1 m na parkety, priamo na ciferník, zlepil

sa vlások. Vo Wempe objednali od Nomosu nový, vymenili, vyregulovali chod, spravili

skúšku vodotesnosti a ja som zaplatil 200? :D

Pár mesiacov po regulácii išli cca +3s/deň a potom sa vrátili na svoju obvyklú hodnotu,

cca +6s/deň.

Neviem či za to môže zmena teploty alebo ich nejako nevedome mierne zmagnetizujem

(ak teda niečo ako jemné zmagnetizovanie existuje).

Moje najpresnejšie mechaniky sú zatiaľ Seiko SRP785K, počas nosenia -1s/deň a pri

odložení ciferníkom hore 0 až +1s/noc. Asi šťastie alebo antimagnetický vlások so SPRON510 čo v nich je.

 

Potom napíš, ktoré si si kúpil a pochváľ sa s fotkami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím Pavel,

 

ak si ešte nekúpil, tak by som bol za verziu 35mm.

Obvod mojej ruky je 17cm a šírka zápästia cca 5.5cm.

V tomto vlákne je pár mojich fotiek (na jednej sú aj na ruke).

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/77657-nomos-tangente/?fromsearch=1

 

Hodinky stále mám, nosím ich cca 4 mesiace v roku (hlavne v zime v práci), cez leto

mi vadí kožený remienok.

Niekedy aj v lete, vytiahnem ich na týždeň-dva z krabičky a nosím.

V auguste 2017 mi nešťastne spadli cca z 1 m na parkety, priamo na ciferník, zlepil

sa vlások. Vo Wempe objednali od Nomosu nový, vymenili, vyregulovali chod, spravili

skúšku vodotesnosti a ja som zaplatil 200? :D

Pár mesiacov po regulácii išli cca +3s/deň a potom sa vrátili na svoju obvyklú hodnotu,

cca +6s/deň.

Neviem či za to môže zmena teploty alebo ich nejako nevedome mierne zmagnetizujem

(ak teda niečo ako jemné zmagnetizovanie existuje).

Moje najpresnejšie mechaniky sú zatiaľ Seiko SRP785K, počas nosenia -1s/deň a pri

odložení ciferníkom hore 0 až +1s/noc. Asi šťastie alebo antimagnetický vlások so SPRON510 čo v nich je.

 

Potom napíš, ktoré si si kúpil a pochváľ sa s fotkami :)

Ahoj, díky moc za podnětný příspěvek, dostal jsem k němu až teď. Dle tvé fotky vypadá 35jako ideální míra. Asi to vyřeším osobní návštěvou výrobce, i když ty ceny u něj jsou dost hrůzostrašný :)..  Tu přesnost jsi nějak vyřešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám svoje Tangenty Gangreserve 35mm na svý ruce 16,5-17cm typu "lovečák", jak se tu říká. Nedávno jsem je tu zkoušel nabídnout a když jsem sepisoval specifikace, docela mě těch 35mm zaskočilo. Žil jsem celou dobu v domnění, že jsou to 38mm :) Takže tý malý velikosti bych se vůbec nebál.

 

post-14317-0-41791100-1574627111_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...