Přejít na obsah

Víno


Doporučené příspěvky

No, jsou tady nějaká vlákna o chlastu obecně, pak strhující vlákno o whisky, ale není tady nic samostatnýho o víně. Myslím tím nějaké tipy na vína a jejich výrobce, možnosti a doporučení nákupu, vinařské akce, ochutnávky a tak...

 

Tak třeba začnu: Nechystáte se někdo na tu akcičku 14. června? Já jo. :) http://www.vsvaltice.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 72
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja ted objevil vino z Noveho vinarstvi ( http://www.novevinarstvi.cz ). Behem chvilky se objevilo ve vsech moznych vinotekach a muzu jen doporucit.

 

Jejich filozofie lahvi se sklenenou zatkou je take dobra. Malokdo ma kvalitni sklep (o regalech obchodu ani nemluve) a vino tak nezvetra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ted objevil vino z Noveho vinarstvi ( http://www.novevinarstvi.cz ). Behem chvilky se objevilo ve vsech moznych vinotekach a muzu jen doporucit.

 

Jejich filozofie lahvi se sklenenou zatkou je take dobra. Malokdo ma kvalitni sklep (o regalech obchodu ani nemluve) a vino tak nezvetra.

 

Potvrzuji. Nekdy v dubnu jsem byl v Praze na jedne degustaci a vina z Noveho vinarstvi tam moc chvalili. Tusim, ze jsme tam pili nejake cuve. O co bych se ale chtel s vami podelit je tahle mistni znacka kterou pred par lety zalozili v mem rodnem meste. Ac tento kraj na pomezi Polabi a Vysociny nikdy nebyl vyhlasena vinarska oblast, vina tu mame vyborna. Kdo budete mit moznost, rozhodne ochutnejte. Dokonce myslim, ze jsou tu i pravidelne degustace.

 

A co mi chutna? Uz jsem to tu nekam psal. Hlavne bila vina s vyssi cukernatosti ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja muzu doporucit http://www.zernosecke-vinarstvi.cz/cs/ ... Na ceske pomery velmi kvalitni vina, maloktere ceske vino se jim muze rovnat. Mj. maji u me i bodik za to, ze nedelaji privlastkova cervena vina, na ktera jsme proste nevhodna zeme.

Konkretne maji vynikajici Muller Thurgau Kabinet, Rulandske sede, Muskat (pod jmenem Mopr). Z cervenych je super barikovane cuvee...

A jeste muzu k jidlu ruzova italska vina, konkretne je treba desne fajn cuvee Bardolino Chiaretto DOC... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svoje doporučovat nebudu, takže:

 

v bílém: excelentní suchý rýňák 07 pozdní sběr od Bindera z rakvic, ovocný, šťavnatý a svěží, výrazně aromatický s příjemnou kyselinkou, Chardonnay 07 výběr Žůrek, aroma tropického ovoce, ananas, mango, plné, tělnaté víno, více alkoholu a krásná kyselina, velký potenciál k archivaci

 

červené: Merlot 06 výběr od Balouna, vysoká barva, aroma malin, ostružin, krásně kulaté víno s jemnou tříslovinou, vhodné k archivaci, Zweigeltrebe 06 Barrique Hrabal, 7 měsíců na Alier sudech z prvního "barikování", aroma kakao, čokoláda, lehké ovocné tóny, plné a harmonické - nemá chybu

 

( nic z toho nekoupíte v řetězcích, tam ani pro kvalitní víno nechoďte, v těch velkých šaržích se dělají neskutečné prasárny ... )

 

je toho moc, pokračování příště :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau všem. Byl jsem na prvním srazu chronomagu ve VČ a říkal jsem, že takhle je to narychlo a většina autem, že by to chtělo víkend. No a spojit to s vínem, tak to by byla paráda. Já myslím, že by přijela hromada lidí a nejen kvuli hodinkám... Tak jestli má někdo prostory s ubytováním, tak sem s tím, něco se vymyslí! Já myslím, že zakladatel vlákna by byl jen pro :thumbsup_anim: :wine:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vína z Kutné hory? Skvělý produkt globálního oteplování !! :) Musím zkusit.

 

Hele boo-beeku, nedomluvili jsme se, že dotlačíš nějaký ty lahve z žernosek ? Já se tak těšil. Víš, jak jihomoravanům pudově nevěřím.

 

Gas - a už je to tady - maliny, med, ostružiny..... hele, co takhle, aby to chutnalo jako víno a ne třeba jako jabka nebo mentol? :D Budu si tě ještě rád muset prověřit !

 

Jinak to nové vinařství to má na jihomoravany opravdu důvěryhodnou filozofii, to uznávám.

 

Andreas - to je zajímavý tip - řádoví bratří se neošidí - kde je ksakru to KNIHKUPECTVÍ ???? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...