Jump to content

Recommended Posts

• Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Omluvte nekvalitní fotku, sem přijel domu už za tmy. Jinak je to klóbrc od Red Rock Hats přímo z austrálie. Lepší fotku na sluníčku případně dodám ;-)

post-67078-0-78736800-1585074892_thumb.jpg

Tak mne můj kamarád a spoluvandrovník v podstatě ukecal, že můj slaměný klobouk na vandry není úplně stylový a když už mám na zimu epesrádes loupežnický klobrc, měl bych si pořídit něco od Akubry...

Takže je na cestě....

post-39943-0-31786600-1585489934_thumb.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pár z vás tu dalo fotky svých klobouků značky Rogue. Trochu jsem hledal, je to prý jihoafrická firma a klobouky se vyrábějí v Jihoafrické Republice, nicméně mne zaujalo jejich zelené oválné logo. A to mne dovedlo k informaci, že značku založila rodina Selke. No a já si letos na Novém Zélandu koupil právě klobouk značky Selke. Klobouky Selke se vyrábějí na Novém Zélandu a tato značka má jistě něco společného se značkou Rogue, nejspíš majitele, ale jinak o tom nic nevím. I loga obou značek jsou si podobná. Není tu nějaký odborník, který by nás zasvětil do historie obou firem, jejich propojení a jak vlastně došlo k tomu, že v RSA jde o značku Rogue a na NZ o značku Selke? Děkuji.  

OIP.jpg

Website-Logo_fw_-1.png

Mám tenhle skládací a když jsem byl vloni v JAR, tak jsem sháněl kožený s lepším větráním, bohužel nikde neměli moji velikost. Značku Rogue měli většinou v kamenných obchodech, na tržnicích nějakou napodobeninu.

U odkazu je i stručná historie firmy.

https://www.bushcraftshop.cz/2493-klobouk-olejak-rogue-oiled-suede-packaway-hat-skladaci

Kapo - tuhle historii firmy jsem četl asi 20x a nejsem z toho moudrý. Kdo byl původním zakladatelem? CEJ Selke? To je jeho jméno? Asi ano, protože v roce 1970 založil firmu Selke Leathercraft. Dál se tam píše "synové Justin a Coleen", ale Coleen je ženské jméno, tak si říkám, jestli nejde o špatný překlad a zakladatelem je třeba Justin Selke, ten si vzal Coleen a jejich synové, mj. Trevor, později vstoupili do společnosti a podnikají dodnes. Zakladatel pracoval v JAR, ale nikde se nepíše, jak se stala ze Selke Leathercraft společnost Rogue. A jak se stalo, že Rogue se vyrábí v JAR, ale klobouky Selke se vyrábí na Novém Zélandu. Chápu, že na odkazu se píše jen o značce Rogue, ale ani tak to tam není úplně vysvětlené a já bych se rád dopídil i k NZ a společnosti Selke..:-).

• 7 months later...

Dnes jsem dostal opožděný dárek k Vánocům. Opožděný, protože prostě nedokázal z Kanady dorazit včas, o to větší to pro mne bylo překvapení - vánoční dárek, o kterém jsem nevěděl, no paráda! A o co jde? O zimní klobouk kanadské značky Tilley, s vyndavací užankovou částí, odolávající dešti, sněhu, větru, fakt příjemně teplý a navíc s tajnou kapsou na peníze...:-). Do konce zimy bez něj neudělám krok.

Je to model TTW2 Tec-Wool Hat, zbytek najdete na jejich stránkách www.tilley.com

Vůbec jsem netušil, že tahle značka existuje.

ttw2.jpg

ttw2_black_f.jpg

s963907125189446122_p687_i5_w1708.png