Přejít na obsah

PRIM REPUBLIKA II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 77
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Současný "Prim" podle mne nebrnká na nic jiného než na strunu takové české pseudohrdosti, na které se snaží vyrazit co nejvíce tím, že prodává zcela předražené hodinky, které by za českými hranicemi nebyly prodejné ani za desetinu ceny. Jak by řekl Ota Pavel: jsou to takový pumprdentlich (v překladu tedy něco, co na první pohled vypadá krásně, ale přitom to stojí za hovno).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorryjako, ale podobné hodinky už dělali před šedesáti lety, ty hodinky stály tehdy zhruba 1/3 průměrnýho platu

 

po šedesáti letech je posun designu minimální, jediné, co se posunulo je cena na zhruba trojnásobek průměrnýho platu

 

někde je něco špatně  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu správně, že mimostředka se bude točit klasicky, tzn. jeden okruh za minutu? V tom případě to bude vždycky bystření mozkových závitů při kalkulaci x dílků * 2,5.  :mummy:

 

Také nevím, proč přední čeští designéři zvolili zvláštní polohy číslic. Od 9 do 3 jsou postavené na indexovou stupnici, od 4 do 8 "leží" pod ní. Rozhodně praktičtější by asi byly číslice klasicky nastojato.

 

Cenovka úlet jako vždy od "jediného českého výrobce hodinek PRIM".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také nevím, proč přední čeští designéři zvolili zvláštní polohy číslic. Od 9 do 3 jsou postavené na indexovou stupnici, od 4 do 8 "leží" pod ní. Rozhodně praktičtější by asi byly číslice klasicky nastojato.

tohle bylo vymysleno uz v tricatych letech (Lange, Stowa)

 

a jeden pekny prehled bauhausovych hodinek https://wornandwound.com/a-bauhaus-inspired-guide/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky to jsou zajímavé. Cena oravdu není pro běžného smrtelníka. Je smutné, že si průměrný čech nemůže dovolit koupit české hodinky, aniž by se po zbytek roku živil pouze ovesnou kaší. Nicméně, kdo chápe rozdíl mezi kusovou a sériovou výrobou musí uznat, že při dnešní ceně lidské práce nejde prodávat za "lidovku". To by šlo jen někde v Asii s taxou zrnko rýže za hodinu.

 

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou hrozný h.vna. Nomos se montuje v Německu a cena je půlka Eltonu.

 

To bude furt stejný, Elton uvolňuje něco na úrovni Číny před 10 lety, hodí tam cenu nové Omegy. Půlka fora to bude plitvat pod mikroskopem, druhá půlka o tom vůbec nazajímá a zbývá 10 nadšenců, co Eltonu bude bránit.

Hodinky to jsou zajímavé. Cena oravdu není pro běžného smrtelníka. Je smutné, že si průměrný čech nemůže dovolit koupit české hodinky, aniž by se po zbytek roku živil pouze ovesnou kaší. Nicméně, kdo chápe rozdíl mezi kusovou a sériovou výrobou musí uznat, že při dnešní ceně lidské práce nejde prodávat za "lidovku". To by šlo jen někde v Asii s taxou zrnko rýže za hodinu.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím, co pochválit, ať nejsem furt negativní. Takže: chválím velikost pouzdra ve vztahu ke strojku. Pole mimostředné vteřinovky je na ciferníku umístěno perfektně uprostřed mezi okrajem ciferníku a otvorem pro hřidelky hodinové a minutové ručky.

 

Jinak teda nevím. Pokud jde o to vychvalované "olgoj" pouzdro, líbí se mi jeho profil z boku. Nelíbí se mi en face, nelíbí se mi povrchovka, nelíbí se mi (konstrukčně i esteticky v téhle cenové úrovni) dýnko. Nelíbí se mi design cifru (ale to je subjektivní věc), u prototypu se mi nelíbí jinak zbarvené pole vteřinovky a jeho provedení. Plastické indexy nepůsobí jako aplikované, ale spíš jako výlisek. Hmm, už jsem zase negativní, a fest :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako kazdym jejich hodinkam tu proste chyba ten bod zvratu, kedy si chronomagor povie "Jo toto chcem!" Na tych hodinkach nic neoslni a vsetko je v lepsom pripade priemer (pri pohlade na cenu hodne pod) Take hodinky v pohode kupis za 30, Czech made + ten jejich kuzelny inhaus keby ich predrazil dva krat, tak 60 este budiz, ale takto je to tradicne o rad mimo realitu.... aj ked vyslovene skarede nie su to zas musim uznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...