Přejít na obsah

Další krok - kam?


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

ačkoliv jsem si myslel, že mám vše pod kontrolou, není tomu tak. Vždy, když jsem si něco pořídil, prostě jsem si to vysnil, vybral a koupil. Nyní se dostávám do situace, kdy už doma něco mám a chtěl to o jeden kus rozšířit.

Co mám doma: Je toho dost, ale nejčastěji nošené kusy jsou:

  • Rolex Submariner Date 116610LN
  • Prim Orlík 38
  • Tissot heritage visodate s černým cifem
  • Tissot PRC 100 r. 2008

Tu a tam vezmu na ruku vintážky Prim Diplomat, traktor, krásné Dogma či jedny Art deco.

Upřímně řečeno, nosím je všechny rád bez ohledu na hodnotu. V každých nacházím něco, co mi dělá radost.

 

A tak jsem dumal co k tomu. Dumal a dumal a nakonec jsem se rozhodl pro typ:

  • Zenith el primero originál 1969 / 38  ( 03.2150.40069.m2150) nebo
  • Zenith el primero originál 1969 / 42  EL PRIMERO 36000 VPH 03.2040.40069.M2040 nebo
  • PAM01392-1__04304.1542429516

Vím, že se pojetím jedná o naprosto odlišné hodinky, ale bohužel oba typy mě rajcují a vím, že bych je unosil. U Zenith mám navíc dilema, jestli 38 nebo 42. Zápěstí 18 hovoří pro 42, rozložení cifu zase pro 38. Pamy, ačkoliv je to zase jiná liga, mě oslovují taky. Podmínkou je pro mě datum a max. 42mm. I tyto údaje pro mě byly cedníkem.

 

Oblékám se všelijak, takže vše se tu a tam dostane na ruku. Jak by jste to řešili vy? Podotýkám, že se mi jedná pouze o tyto typy. K těm jsem došel a dalšími značkami by se můj výběr ještě zkomplikoval, proto mě zajímá váš názor pouze v rámci mého výběru. Díky.

 

post-18595-0-22498700-1556561916_thumb.jpg

post-18595-0-35684100-1556561953_thumb.png

post-18595-0-21670300-1556561971_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi těžká volba, kterou ti nezávidím. Asi bych začal těmi Zenith, ale do velikosti si ti nedovolím kecat. Dle mého by to se subama bylo pestřejší kombo.

Ale momentálně mám plnou hlavu PAMů, takže asi spíš záleží na tom, které ti víc sednou na ruku a jak moc si chceš ujíždět na řemenech;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady asi nestranný nezůstanu, protože kombo GMTc (resp. Suby) a PAM je pro mě top.

Ty náš první polovinu, já tu druhou :)

 

Důvodem proč zrovna tato dvojice, je zejm. univerzálnost Rolád a možnost vyhrát si s řemeny na PAM.

A samozřejmě taktéž jejich rozdílnost, což je pro mě záruka, že budou oboje dlouho bavit.

 

Jinak na ruku 18cm bych se osobně nebál ani 44mm modelů, nicméně to už je na každém, jak na svoje zápěstí nahlíží.

Na mojí ručku cca 16.5cm je to možná hrana. Ale to je mi fuk!

 

aa2c8ee3ee88cda02e3d818f9e096432.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, kluci, to je terno. :cheers:

Kostra - když se zamýšlím, máš pravdu s tím kombem se Subama.

Jeník 77 - souhlasím ohledně rozložení cifu. Ty 38 jasně vedou. Zatím jsem neměl možnost je mít na ruce. 42jky ano, ale pouze na řemenu.

Maxel - to jsou ony- už nechci žít.

Pánové děkuji za názory. Jistě chápete, v jak náročné situaci se ocitám. A na dvoje není hrouda.  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ti prostě ve sbírce chybí chrona. Takže PAM bych vyloučil a zaměřil se na chrona. Kdybych sháněl chrona já, jakože sháním, ale mám v tom už jasno :-), tak bych vybíral ze svaté chrono-trojice Daytona, Moonwatch, El Primero. 

 

Ultimativní chrona jsou samozřejmě Daytony, ale víš jak...Takže já být tebou, tak oběhnu RLX butiky a "objednám" Daytony. Než ti dojdou (jestli vůbec), s klidem zvládneš i několikrát protočit zbývající dvoje. Moony jsou jasný, tam není vo čem a El Primeráky bych bral ty 38.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...