Přejít na obsah

Volnější luneta SMPc


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

nedávno jsem z druhé ruky pořídil celkem aktivně nošené Omega SMPc a potřeboval bych uklidnit/poradit. Luneta lunetuje, ale je poněkud volnější a mezi lunetou a case je viditelná škvíra, takže se při tlaku luneta jakoby viklá ze strany na stranu, je tam vůle. Protože se s nimi koupu a navenek nic nenasvědčuje problému, tak si říkám, co to může (výhledově) udělat, červík hlodá... ví někdo, co s tím?

 

díky za info/radu k nápravě

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct, zda je to normální. Já měl SMPc a luneta byla volnější a viklala se. Celkově značně horší než na mých SKX009, kde jede úplně perfektně, což bylo veliké zklamání. Dodnes nechápu jak může být tak špatná luneta na hodinkách za takovou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyhledove to neudela nic, na WR to nema vlyv, bude se jenom mozna vic vyklat

doporucuji rozebrat = sundat lunetu, vycistit kartackem na zuby a jarovou vodou, mrknout na pruzinku/plisek nebo co v SMPc lunete je, poladit, nasadit, neresit ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem moc děkuju za odpovědi, jsem klidnější, ale se*e mě to tedy dost. Ještě doplňující foto, dokonce to viklání i "cvakne". Sám si s tím asi neporadím, jestli jsou třeba nástroje, ale počítám, že to pro hodináře není zásah za dvojku a měsíc čekačky... popř. pokud by někdo poskytl návod/link/postup/odkaz na postup, budu moc rád.

 

Hodinky jsou jinak super, ale tohle mě ničí :(

post-41940-0-88590800-1556890728_thumb.jpg

post-41940-0-49127200-1556890749_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Yohanus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl dvoje SMPc a dělalo to u obou, na fórech jsem četl že je to běžná věc, v Dealu mi řekli to samé, na wr to nemá vliv ale chápu tě. Až mi dojde záruka tj. za 2 roky tak je zkusím dát do jednoho nejmenovaného hodinářství aby se na to mrkli jestli se tam hodí jiné pérko pod lunetu. Také mě to vrtalo hlavou asi měsíc u prvních SMPc. Uklidnilo mě to, že od výroby to tak Omega dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaka vule tam byt musi a vikla se to, pokud to neni reseni jako ma treba Ploprof, kdy luneta chodi na loziscich, ale na SMP i na PO ji mam naprosto minimalni, PO mam ted na ruce  a je tam fuk na sirku 1 papiru do tiskarny, takze nic co by me melo vzrusovat, z principu konstrukce to tak je proste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaka vule tam byt musi a vikla se to, pokud to neni reseni jako ma treba Ploprof, kdy luneta chodi na loziscich, ale na SMP i na PO ji mam naprosto minimalni, PO mam ted na ruce  a je tam fuk na sirku 1 papiru do tiskarny, takze nic co by me melo vzrusovat, z principu konstrukce to tak je proste.

 

Věřím že jo. Mě to zarazilo hlavně proto, že u jiných potápek, co jsem měl, tohle vůbec není (SKX, Sumo, Ward, Wenger...). Tak snad to vlákno někomu pomůže, když si nebude jistej jako já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...