Přejít na obsah

Nové univerzální potápky


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Nadešel čas k mým Orient Pro Saturation diver pořídit ještě jedny potápky, tak nějak kolem 40 000. Chtěl bych rozhodně nové, můj výběr se zatím zúžil na následující:

? Mido Ocean Star Diver COSC

? LHC Hydroconquest ceramic basel

? Squale 2002 101 atm

 

Rád bych znal váš názor, popř. jestli by vás napadly jiné časostroje.

Diky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvedené bych srovnal tak, jak je máš na seznamu.

 

Mido mi přijde trochu nedoceněná značka. Longines pak budou mít i nějaký ten ?zvuk jména?, pokud je to něco co má váhu v rozhodování. Squale mě osobně moc neberou, ale maj tu jinak hromadu příznivců.

 

Za sebe bych do výběru zařadil ještě následující.

 

Oris Aquis Date. Pár dní mam zelené a musim říct, že za ty peníze (nové v ČR necelých 40k) jedny z nej hodinek value-for-money co jsem měl.

 

https://www.beny.cz/p/hodinky-oris-aquis-date-01-733-7653-4154-07-8-26-01PEB

 

357c5626637b174ef865b63ae88cb276.jpg

 

e36be282f3c44ae8d1d430b5651a95ba.jpg

 

Christopher Ward C60 Trident. Revidovaný model se imo hodně povedl. Klasika v černé neurazí a bude jistě univerzálnější, ale ta modrá je vyloženě pěkná.

 

https://www.christopherward.eu/watches/dive/c60-trident-pro-600-mk3

 

58a64953109c5426d3ce244c1423bfcc.jpg

 

12e66eaee5c4f02ab3da7f891dd487c1.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eterna kontiky diver..paradni potapky s historii, supr spona, dynko, tvar pouzdra, keramicka luneta. Mam a maximalni spokojenost.

Na ty jsem úplně zapomněl. Ty jsou parádní. Nemám v tomhle směru moc zkušenosti, Orienty jsou moje druhé mechanické hodinky. Asi se zeptám úplně blbě, ale jak je to s přesností?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Maxel: Na zvuk značky moc nehledim, spis mi jde o subjektivní vztah. Mně jsou ty Mida sympaticky, navíc COSC. Je to takhle. Já když už si nějaký hodinky koupím, dlouho vybírám a pak k nim mám vztah, vždycky kupuju jako definitivní, pokud se to tady na fóru dá tak říct. Chci si totiž u každých přímek vybudovat historii, což je možná trochu ujety. Mido se mi z uvedených líbí nejvíc, nicméně subjektivně mi jde i o značku s historii, kterou ale z nich moc necítím. Asi je to spis ale tím, ze to není úplně tradiční brand. Ty Orisy by taky staly za zvážení, ChW na mě působí spis jako vyloženě leštěnky, než univerzální tool. Moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těch tří bych šel asi do LHC 43mm modré. Dají se na CH24 sehnat se zárukou za 28000. Ale já už po nich pokukuji od jejich představení. Značka Longines je mi sympatická...Mido tady má tuším Daemonultimate a dost je chválí. Z Tvého výběru mají nejdelší výdrž (a COSC). Squale mne, přiznám se, nikdy neoslovilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těch tří bych šel asi do LHC 43mm modré. Dají se na CH24 sehnat se zárukou za 28000. Ale já už po nich pokukuji od jejich představení. Značka Longines je mi sympatická...Mido tady má tuším Daemonultimate a dost je chválí. Z Tvého výběru mají nejdelší výdrž (a COSC). Squale mne, přiznám se, nikdy neoslovilo. 

Moje úvaha je taková - pokud to v této cenové kategorii lze - že Longines budou mít i časem nějakou hodnotu ( rozuměj pro někoho, kdo je po mně případně dostane).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelene Orisky su asi najzaujimavejsie z toho co tu doteraz padlo, ale zase si u nich clovek neuzije NATO a ine hratky s remenom tak pozor aj na to. S LHC sa samozrejme asi neda nic pokazit a keramicke budu aj reltivne raritne, ale na nejake extra uchovavanie hodnoty by som asi celkovo zabudol (to plati pre vsetky)... proste ak su nove za 40, tak ich tu za dva roky predas za 20-25 ak ich moc neponicis . Pokial ide o hodnotu v tom zmysle, ze ich raz das synovi a budu sa dat nosit, tak vlastnou vahou by sa nemalo rozpadnut nic z uvedeneho, vsade su standardne a dobre opravitelne strojky.

 

Spravil by som si osahavaci vylet do Prahy (Squale maju skladom tusim len v Chronoshope, zbytok asi bude dostupny aj inde) a rozhodol sa podla toho co mi sadne najviac. Inak za 40 uz by mozno vysli aj nejake SInny mozno trosku nad,... EZM3 tusim za 45.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikláním se taky k LHC. Je pravda, že obecně jich je na fóru docela dost, ale většinou se jedná o starší model. Nový model s keramickou lunetou, uklizeným cifrem, vylepšeným tahem i strojkem je ale o chlup dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám pro tebe stejný tip jako Maxel. Takže Oris Aquis Date. Mám je cca 2,5 měsíce a super! Mám variantu - černý ciferník, oranžové indexy a tah. Myslím si, že zrovna Oris splňuje ten požadavek "historie" velmi dobře, třeba proto, nebo právě proto,  že dělali a dělají jen mechanické hodinky. U mě to byla jasná volba, za kterou jsem si jasně šel, takže mě ber s rezervou, co se nadšení týče :lol2:. V Koscomu mají i limitku Clipperton, která vypadá naživo bombasticky a nemít vyhlédnuté ty s oranžovými indexy, byly by jasná volba právě ty. Jinak se mi spíš líbí provedení těch Mido, ale jméno má asi větší Longines. Určitě vybereš dobře! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...