Přejít na obsah

Hledám tool kvarcky


Doporučené příspěvky

Ahoj, hledám (zatím marně) nějaké tool kvarcky pro denní nošení a hrubé zacházení. Chtěl bych aby splňovaly následující:

 

Průměr: 36 ? 42mm

Vodotěsnost 100m a více

Safír

Nějaká lumi by tam mohla taky být

Přehledný cifr. Čísla by byla asi o fous lepší než indexy (pokud možno ne další číselnou řadu 13-24)

 

Pořádný kvalitní strojek pokud možno bez plastových komponent, či bez plastové základny. Co nejvíc šutrů (rubínů) použitých ve strojku. Vteřinovka chodící pokud možno přesně na indexy. Nemusí to být vyloženě baterkáče, kineticu ani soláru se nebráním, bude-li strojek splňovat výše uvedené.

 

Vzhled něco jako field watch. Cena do +/- 10ti K

 

Zatím se mi nepodařilo najít hodinky, které by toto všechno splňovaly nejblíže k tomu mají CWC Sapphire (pevné stěžejky mi nevadí). Nebo Precista PRS 10, ale tam nějak u obou nedávám tu Rondu. Ideální by byl strojek Eta řady Flatline, nebo Normflatline.

 

Pokud by výše zmiňované splňovaly nějaké potápky, tak bych se jim taky nebránil.

Jestli tedy někdo víte o něčem co by splňovalo uvedené parametry budu Vám velmi vděčen.

Děkuji Vám za pomoc při hledání.

post-22564-0-14201900-1557137072_thumb.jpg

post-22564-0-17490500-1557137091_thumb.jpg

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze se kolem Rondy dela zbytecna "mantra" kazivosti. V srpnu budu mit Trasery s Rondou paty rok, z toho rok sly po clenech chronomagu a 4 roky dostavaji ode mne zahul, ze se obcas i G-Shocky stydi. Mel sem s Rondou i Wengery a taky zadny problem. Sveho casu sem to resil i s Jirkou z Helveti a jejich zkusenosti s kazivosti Rondy ukazuji, ze nijak nevybocuje z prumeru jinych quartzovych strojku. Navic je to strojek za tasku hrusek, takze pripadna vymena po zaruce tolik neboli.

 

A co se tyce toolu, koukl bych Traserech nebo Luminoxech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za tip, ale zatím jem mezi nimi nenalezl to pravé ořechové.

 

U Hamilton Khaki Field Quartz je to, co se týče strojku, trochu downgrade, protože tam ještě donedávna dávali Eta 955.112.

Navíc mi tam kazí přehlednost cifru ta druhá číselná řada.

 

Alpina vypadá zajímavě, ale je tam dle specifikace ještě horší Ronda 515.

 

Citizeny vypadaj zajímavě o těchhle jsem nevěděl, safír mají, ale nepodařilo se mi dohledat bližší specifikaci strojku. Ještě zapátrám.

 

Marathony maj Etu 06.111 a hlavně jsou už cenově mimo.

 

Ještě se chci trochu rozepsat o Rondě. Poruchovost tohoto strojku mne ani nenapadla a myslím, že to bude jako u jiných výrobců. Vadí mi ale nepřesnost chodu vteřinovky na indexy (ne vždy je to špatně nasazenou ručkou) a použití plastové základny strojku.

 

Každopádně všem zatím díky a hledání pokračuje dál.

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, chapu. To mi nejak nevadi. Mam solary od Seika s kalibrem řady V17 a taky nejdou presne na indexy po celem obvodu. Kolega ma nejake Casio lineage a to same, indexy sedi tak z 2/3 cifru. Je to asi taky trochu otazka stesti, jak to chytis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vaer Heritage. Takhle by to taky mohlo vypadat. Safír, 40mm průměr, WR 100m, šroubovací korunka.

Cena začíná na 165 USD. Ale je v tom zase ronda 715.

Asi budu muset snížit svoje nároky jak tak na to koukám.

post-22564-0-98495100-1558274039_thumb.jpg

post-22564-0-16453000-1558274104_thumb.jpg

post-22564-0-30046800-1558274115_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GLYCINE COMBAT SUB QUARTZ ETA 955.112 quartz 7 jewels

To by asi vše splnilo (pokud by nevadila další číselná řada), cena se pohybuje okolo za zánovní 300USD.

 

GLYCINE  ETA 955.112  Sapphire Crystal

tyto jsem našel původně, ale nevypadají vojensky.

post-1456-0-54532900-1558284990_thumb.jpg

post-1456-0-78304900-1558285199_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ondra_v
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty GLYCINE COMBAT SUB vypadaj fakt dost dobře, asi bych překousnul i tu druhou číselnou řadu. Jen kde je sehnat? Na ebayi jsem našel jeden kousek za 550?. Jak dlouhoho už se tenhle model nevyrabí?

 

 

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo ETA strojek od firmy Ball, lehce nad limit.

BALL WATCH ENGINEER Railroader

NM1019C-BE Railroader

Movement Swiss Quartz,ETA 955.112 7 jewel gold plated movement

https://www.ebay.com/itm/BALL-WATCH-ENGINEER-Railroader-DIVER-100M-ETA-SWISS-Movement-Mens-FULL-SET-NEW/202657583045?hash=item2f2f554fc5:g:ww0AAOSwoW1cudqB

post-1456-0-17952500-1558375794_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...