Přejít na obsah

Powermatic 80,přesnost


Mirek007

Doporučené příspěvky

Ahojda,stále dokola vybírám svoje nový automaty.Mám dva kandidáty.Certiny s powermatic 80 a longiny hydroconquest.Jaká reálná přesnost jde od těchto modelů očekávat?Jako laik si myslím že powermatic 80,s takovouhle rezervou a polokmity 21500 na tom bude hůř,než longiny s 28500 polokmity i když menší rezervou chodu.Správná domněnka?.Vyplatí se nacpat o 10000 víc do Longinů?Jde očekávat větší přesnost a celkově kvalita oproti Certinám?Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já někde četl, že powermatic 80 má naopak lepší přesnost, než klasická ETA. Osobní zkušenost ale nemám.

Tady je zmínka o kalibru 888 LHC, má frekvenci 25 200 bph : http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/17640-longines-hydro-conquest-automatic/page-31

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jaký logiky vycházíš? Jakože čím vyšší bph, tím vyšší přesnost? To je dle mne docela lichá úvaha, tam je asi dost faktoru, který maj na přesnost chodu vliv, ale hlavně v Hydrach je ETA 2824, pokud se nepletu, z čehož Powermatic de facto vychazi po nejakych úpravách. A hlavně tech verzi je docela dost a různí výrobci si je objednávají v různých úpravách...

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Z jaký logiky vycházíš? Jakože čím vyšší bph, tím vyšší přesnost? To je dle mne docela lichá úvaha, tam je asi dost faktoru, který maj na přesnost chodu vliv, ale hlavně v Hydrach je ETA 2824, pokud se nepletu, z čehož Powermatic de facto vychazi po nejakych úpravách. A hlavně tech verzi je docela dost a různí výrobci si je objednávají v různých úpravách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...v novych Hydrach uz 2824 nie je.

Ja som hodinky s Powermatic80 mal, hodinky robili cca -2s/den, co je z hladiska presnosti super, no ten feeling z plastoveho escapementu (okrem toho, ze kazdy hodinar ich nevyreguluje) ma prinutil ich predat a hodinky s tym calibrom su pre mna momentalne mimo zaujmu. Okrem ineho mam hodinky s klasickou 2824-2, ktore po case zacali mierne "uchodit" (asi 10s/den), po naslednom vyregulovani idu 1s/3-4dni, co viac chciet... Tolko ku calibrom.

Za mna urcite nove Hydry...

Upraveno uživatelem LukasX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám DS1 s Powermatic. Zrovna teraz som ich 2 dni nosil: včera ráno zosynchronizovaný čas s time.is teraz idú +10s. Moc ich nenosím, takže to nemám nejako presne zmerané, navyše majú len pol roka, takže ešte nie sú sadnuté.

Po vybraní z krabice bola odchýlka pri mojom nosení okolo +8s/deň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde důraz na přesnost u téhle kategorie hodinek úplně mimo. Pokud chci přesné hodinky, koupím si nějaké Quartz radio controlled.

 

Moje nejpřesnější mechanické hodinky jsou s Miyota 8xxx (levný, masově vyráběný strojek). Dělají méně než jednu vteřinu za den, bez seřízení.

 

Viz příloha.post-1151-155729630655.jpg

 

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, momentálne mám dva kusy hodiniek s Powermaticom, jeden je aj s COSC, je to Tissot PR100 Chronometer, ten robí zatiaľ v priemere -2s/deň, ale hodinky sú v zábehu, mám ich krátko a na ruke boli max. 10x.

Dva roky vlastním aj Tissot Seastar 1000 s klasickým Powermatic 80, nosím ich pravidelne a robia +1x/deň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že stejně nejvíc záleží na konkrétním kusu. Měl jsem 7 let staré, neservisované hodinky s normální etou 2824 a šly denně půl sekundy do plusu, bez ohledu na styl nošení nebo polohu při odkládání. Ani jsem tomu nechtěl věřit, prostě cokoliv jsem dělal, večer vždy půl sekundy plus. Pak jsem měl zánovní antimagnetické chronometry, díky kterým jsem objevil magnetické pole :) byly na něj velice citlivé, navíc při různém odkládání nebo činnostech šly různě, záhada. Na vibrografu vše ok, u hodináře dávaly stabilně plus 2 sekundy ve winderu, ale jak jsem je vzal na ruku, začaly se dít prapodivné věci. 

 

Podle mě ti nikdo předem neřekně, co bude přesnější. Prodavač (zaměstnanec e-shopu) prostě bude mít vzadu tři kusy s etou - jedna -4s, druhá +3s a páteční kousek, co dává +15 sekund, a tři kusy s powermatic 80, jeden páteční -15s, druhý +2s a třetí +8s. Ty si jeden z nich si koupíš. Co myslíš, pro který kousek prodavač sáhne? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...