Přejít na obsah

Natahovač


JardaJarda

Doporučené příspěvky

Ad otázka výše - mám nějaký Designhuette na dvě AA, protože je v noci slyšet a musí být ve skříni - jako asi každý levnější natahovač (předesílám, jsem na zvuky alergický, nesmí mi tikat ani budík a na tikající kuchyňské hodiny jsem si zvykal rok). Ale rychle baterky žere, používám aku a vydrží pár dnů na nejnižší režim 650 ot/den. Funguje bezchybně už řadu let, jede 24/7.

Teď potřebuji druhý pro manželku, který ideálně na aku vydrží déle a nevím, co koupit. Stojí swisskubik za ty prachy? Je na tlusté monočlánky a měl by držet roky... Poraďte prosím něco, když vidím ty ceny, tak do 10-15kKč max.... V souvislosti s čínoidním spolehlivě fungujícím modelem se mi nechce dávat víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Rimmer Swisskubik? Bez urážky prodávajících NESTOJÍ, vrzající plastová mechanika je v tom úplně stejná jako v (i tak předražených) Číňanech za pětinu. Když jsem si zánovního "kubíka" na zkoušku půjčil od kolegy na srazu, manželka se škodolibě ptala kudy se krmí ta myš co vevnitř tak nahlas chroustá... 🐭

Pro ty co jsou líní číst stránku zpět klidně zopakuju že žluťáci bez ohledu na západní názvy vesměs trpí na "unifikované" plastové převody z autíček (beze srandy - při rozborce "britského" hrkáče Barrington tam byla ta samá převodovka, jako měl kluk v pokaženém autíčku na dálkové ovládání), kde některá kolečka mají uložení jen na jedné straně + náhon od motoru vetchou gumičkou, která tu srandu během pár týdnů celou rozviklá a jako bonus po záruce s oblibou rupne :censored:

Jestli chceš něco dlouhodobě tichého a nevadí ti uvalit výše zmiňovaný ranec, vybírej UZAVŘENÝ model od Wolf Heritage. Ten co mám vydrží na 2 déčkové buřty víc než rok (takže může vrtět i v trezoru), hodinky nepřetahuje - a po zadeklování není z metru slyšet ani v noci :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zkusil asi před rokem koupit ten základní Wolf Club na jedny hodinky a s možností pohonu na baterie (tuším, že 4 x AA). Pár měsíců byl absolutně tichý, teď ale lehce slyšet je. Není to nic nějak obtěžujícího a v běžném provozu v bytě nebo u sledování TV to jde, v ložnici bych to ale mít nemohl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, mal som 2 z alika.

Prvy na 1 hodinky, po case som ho predal a presiel na iny na 2 ks. Napajanie mal aj na baterky s externym boxom (neskusal som). Tento druhy bol velmi tichy, no samozrejme nemal nastavenie otacok, iba smeru (prava, lava, oboje). Bol u mna tusim 2 roky. Bol dokonca ovela tichsi ako terajsi Klarstein na 4ks co som tu kupil z 2. ruky.

 

Edit: tu je ten druhy

Upraveno uživatelem shaggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Rimmer napsal:

Díky. První Wolf, co umí 650 rpd je za těch cca 15 tyček 🤪

Když to vezmu z druhé strany, zkoušeli jste jako naprostou spotřebku natahovače z Aliexpressu?

Měl jsem taky takovej shit a to se samozřejmě srovnat nedá. Ale i tak jsem od toho Wolfa čekal trochu víc - přeci jen je zhruba za sedmičku a kromě on/off tlačítka nemá vůbec nic, čekal jsem, že motoricky to bude stejné jako ty vyšší modely. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Oživím toto vlákno, přítelkyni bych rád koupil natahovač, na dvoje nebo čtvery hodinky. Má levné hodinky, kus kolem 5 tisíc, tak se mi úplně nechce dát za natahovač víc, než stojí ty hodinky. Co jsem si prošel vlákno, jako "ještě akceptovatelný" je zde zmiňován ten Klarstein. 

Máte někdo zkušenost z tímto?https://www.klarstein.cz/Clover-pohyblivy-stojan-na-hodinky-3-otaceni-LED.html?gclid=CjwKCAiAl-6PBhBCEiwAc2GOVP534AUeUdRyrGXglRkdh0w665tYC9RHr-Rkfd4-lCNnbHS5k3XLbhoCugEQAvD_BwE

 

Jde to podsvětlení vypnout, je hučný? Byl by v místnosti, kde se spí.


Případně tip na nějaký do cca 5 tisíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Patrik napsal:

no, nepotěšil jsi mě,... A nějaký jiný tip, v jakých vodách se porozhlédnout?

Koukni sem https://forum.chronomag.cz/topic/145637-oprava-natahovače/, nedávno jsem dělal rozborku jednoho do 5k.

Takže za mě buď koupit to nejlevnější co splňuje kritéria (hlučnost mi přijde zbytečný řešit, prostě to na noc buď vypneš nebo dokoupíš časovač zásuvky za pár korun) a nebo něco jako Wolf kde to bude začínat na 10k.

A nebo si postavit vlastní.

 

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 2. 2022 v 12:24, Patrik napsal:

no, nepotěšil jsi mě,... A nějaký jiný tip, v jakých vodách se porozhlédnout?

Ja mam vetsinou Klarsteiny - je pravda, ze ty vetsi je slyset.

Ale! Na Vanoce jsem koupil me pani od nich natahovac - na jedny hodinky - takovy ten kulaty a ten jde tise a zatim vypada moc dobre. I ovladani je lepsi.

Ten muzu doporucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak si dovolím taky přidat zkušenost. Teď už aspoň vím, že to byli vyhozený prachy a proč začal být po víc jak roce hlučný. 

má ocelová třecí pouzdra a ocelové hřídele. A co se dalo čekat, vše je zadřené a vydřené. celek se protáčí v plastovém uložení těla samotného mechanismu. Takže jsem vydřené hřídele z 7mm stočil na 6mm a dnes jedu koupit průmyslová ložiska a překope se to.

IMG_3319.jpeg

IMG_3315.jpeg

IMG_3314.jpeg

IMG_3312.jpeg

IMG_3310.jpeg

IMG_3309.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Matetohle je ještě ta lepší varianta :)

Já tam měl gumičku.

IMG_1980.thumb.jpeg.b7b33bcb69a06da1891dc20e0c1908db.jpeg

image.png.effa0e9ccdb8304f7ed542bb7ef77468.png

 

Celá převodovka i s motorek se dá koupit na Aliexpress asi za 300 a za litr to máš i s ovládáním. Bohužel stejný vnitřnosti budou ve většině Natahovaču v rozmezí litr až pět. 

IMG_2273.thumb.jpeg.ab00578c12783c6c7970bf4d5dc948de.jpeg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, ragu napsal:

@Matetohle je ještě ta lepší varianta :)

Já tam měl gumičku.

IMG_1980.thumb.jpeg.b7b33bcb69a06da1891dc20e0c1908db.jpeg

image.png.effa0e9ccdb8304f7ed542bb7ef77468.png

 

Celá převodovka i s motorek se dá koupit na Aliexpress asi za 300 a za litr to máš i s ovládáním. Bohužel stejný vnitřnosti budou ve většině Natahovaču v rozmezí litr až pět. 

IMG_2273.thumb.jpeg.ab00578c12783c6c7970bf4d5dc948de.jpeg

 

tak gumičky jsou větší mazec. Ale převodovka nebo motor problém není. Veškerý problém je ono ocelové třecí ložisko. To vymyslel debil. Kdyby aspoň mosaz, bronz. Ale ocel na ocel prostě zadřeš vždy. Strojky jsou ok. Nákupem nového si nepomůžu, protože tam opět bude to zkurvený třecí pouzdro. dám tam ložisko v typu 2RS a do smrti mám pokoj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to teda sračka, ale výrazně to ztichlo a funguje to. Investice do práce a ložisek. Fajn je, že mám svůj soustruh, bez soustruhu jste v háji. Takže složeno. ještě jsem musel vytmelit kovovým epoxem původní díry uložení a znovu vyvrtat díry v těch talířích. 

 

za mě, je za tenhle výrobek škoda utrácet. Mohl jsem koupit čínu a vyšlo by to na stejno kvalitou, ale mohl jsem ušetřit. 

IMG_3341.jpeg

IMG_3342.jpeg

IMG_3343.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, shaggy napsal:

Mne tiez odisiel motorcek v Klarsteine. Asi taky dost podobny alebo rovnaky, tak som kupil z alika a ono to funguje.
Za mna Klarstein znacka uz nikdy.

Tak ono asi nikdo nekupuje natahovač co 2 roky. Problém je, že i ten z Alíku bude konstrukčně nejspíš totéž, což je na palici. Dřív nebo později bude výsledek stejný. Jako u téhle značky je to svinstvo. Kasli za 6+ a zbytek nejlevnější srčka z Alíku je prostě svinstvo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mabuchi bývala kdysi docela slušná značka na malé elektromotorky. Používali jsme je v dráhovém automodelářství. Nojo, jenže s tím jsem seknul dobře před takovými 40 lety :)

Možná dělají stále rozumné věci, jak se dívám, spíš je problém v následném mechanickém zpracování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...