Přejít na obsah

Čakacia doba submariner u AD


pigger

Doporučené příspěvky

Tohle je strasne zavadejici :)

Ten graf sam o sobe nerika nic. A to co je v clanku taky neni kompletni pohled. Viz zmeny v kurzech, geopoliticky klima, HDP a sila meny, rozlozeni kupni sily, atd atd atd. Urcita pravda v tom je, nicmene ne kompletni a kdo se tim fakt dlouhodobe nebude vrtat, tak snadno dojde ke spatnymu zaveru. Ja tomu treba nerozumim dostatecne na to abych takovou analyzu dal dohromady, ale treba tady v tehle ty nedostatky vidim.

 

Nicmene uznavam, ze cena nekterych modelu jde bez ohledu na cokoliv vice ci mene rychle nahoru dlouhodobe. Jen tak dopredu vedet ktery to budou, zejo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych chtěl na Chronomag tahat politiku, podívejte se na turbulence ve vztahu USA-Čína, USA-Rusko, USA-EU, USA-blízký východ, které začaly dávno před nástupem kačera Donalda a od té doby se ve všech případech akorát zhoršují. Nevidět to znamená totéž, jako si koncem 30. let nevšímat americké blokády Japonska kvůli imperiální expanzi v Asii a utěšovat se že aspoň Hitler s Mussolinim jsou solidní partneři ke kompromisům. Vyšší-střední vrstvě Číňanů a Rusů tečou nervy, potomky dle možností uklízejí do ciziny a aktiva (devalvované inflací a státními kurzovými machinacemi) odklánějí kam se dá, od Bitcoinů přes nemovitosti po "konvertibilní" ocelové Rolexky (peníze a akcie je taky výhodnější dělat z papíru než ze zlata s +/- fixní hodnotou), podle toho co si který z nich zrovna může dovolit ("pracháč" by byl hodně relativní pojem, protože těch skutečných se to už dávno netýká). Vybílené krámy tedy nejsou "problém" samotný ale jeho indikátor, jedno jestli jde o swiss butiky dnes a nebo o východoevropské krámy koncem 80. let.

Pro byznys Rolexu jde každopádně o vítanou situaci typu Win-Win, protože i přes cenu letící nahoru mají naplánovanou produkci mají vyprodanou na roky dopředu - jediné co jim stačí je "náznak dobré vůle" při regulaci černého trhu prostřednictvím AD, "my nic, my neutrál" a kasírovat, žádná "druhá quartzová krize" kvůli smartwatch. O superlativně kvalitních hodinkách už to bohužel dávno není, byť si to někteří zdejší "egoinvestoři" stále odmítají připustit.  ;)

 

PS: Jestli loňské zásoby tuzemských šedých dealerů Rolexu dokázal vybílit Kočkův kolotočářskej funus, co takhle se rovnou předzásobit za pár šušňů u Longines - jen pro stále pravděpodobnější (věk nepřečůráš) eventualitu, že by nám stařičký mocnář taky náhle skončil na lafetě?  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval 114060 vloni na jaře. Když jsem rohodil sítě, do 2 týdnu se mi ozvali z AD z Vídně. Ještě jsem pro ně nebyl definitivně rozhodnutý, tak jsem složil karty. Pak jsem byl akorát na sebe nasranej, že jsem je nevzal. Tak jsem po pár týdnech rozhodil sítě znova (co týden telefonáty do AD v CZ, AT, DE a CH) a do měsíce se objevily v Praze u Bechyněho, kontaktovali mě sami. Dali mi 2 dny na rozmyšlenou, za 2 hodiny už jsem seděl ve vlaku do Prahy.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to znamená "rozhodil sítě"?

Obvolával AD. Na emaily se většina z nich neobtezovala odepisovat.

Edit: přes emaily na nějaké rozumné úrovni se mnou komunikovali pouze u Schullina ve Vídni.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem fsu2222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší je tam zajít (případně zavolat), zjistit stav a je to. Stejně se to vyvíjí a mění - co se ti řekne dnes, se může zítra změnit a člověk by byl akorát naštvanej.

Kupoval jsem jich u obou českých AD několik a někdy jim časová predikce vyšla, jindy zase byly dříve, protože třeba štěstí... Aspoň má člověk nějaký adrenalin kdy to přijde. A pokud ho nebaví čekat, pak asi Rolex není pro něj.

 

Jediný, u čeho jsem se zatím nedočkal je Daytony  :crying_anim: Ale aspoň mám něco před sebou  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem taky jeden z čekatelů. jeden z těch, co to nevnímá tak dramaticky.

 

když to shrnu za sebe:

 

1) naprosto souhlasím s tím, že kdo prostě ty hodinky chce od AD za retail, tak s tím prostě musí počítat. to davový naříkání si do klína moc nechápu. v krámě byli v rámci možností transparentní a řekli mi jak se věci mají. a je jen na mně, jestli to beru, nebo ne. a kdyby mě to náhodou přestalo bavit, můžu si kdykoliv dojít pro omegy.

 

2) argument v článku na Jake's Rolex World ve smyslu "nabídka nesytí poptávku, protože celosvětově vzrostl podíl střední třídy" neberu. to jako platí jen pro rolex? to ty číňani nekupujou jiný značky? proč ty prázdný výlohy nemaj třeba i závodníci jinýho týmu? a proč, když ten růst střední třídy táhnou asiati, vidím prázdný rolex výlohy i třeba v Kodani, Basileji a ostatních Evropských městech?

 

3) pár let jsem pracoval pro nejmenovanou nadnárodní společnost (mezi TOP3 producenty v daném oboru worldwide). přestože nešlo o hodinky, myslím, že mám jasnou představu, jak šeďák funguje a nepředpokládám, že se to moc trh od trhu mění. same old story. sales representative je pod tlakem nereálnýho plánu podstrčenýho všemohoucím mágem z financí, kterej se snaží zavděčit investorům a boardu a slibuje zlatý z nebe v podobě neustálýho růstu bez rizika. takže jednoho dne přijde vyždímanej a frustrovanej sales representative za AD a říká: "hele ty neplníš a nemáš bonusy, já neplním a nemám bonusy. není lepší, když budem teda oba dělat, že si to prodal koncákovi a ty to místo toho střelíš na trhu mezi neautorizovanejma dealerama? budeš mít menší marži, ale to ti vynahradí větší obrat a mastný bonusy. a já na to pak dám štempl, že jsme to u nás zkontrolovali a všechno odpovídá našim podmínkám. jasně, může přijít kontrola, ale ruku na srdce, zas tolik se jich nedělá. to dřív splníme ten plán sami. haha." šeďák byl, je a bude. společnosti ho do jisté míry tolerují a méně, či více i samy podporují, protože v úhrnu se jim to prostě vyplatí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že to tady takhle funguje:-) R má ve sportovních modelech zboží, který na krámě prodá hned i koncovýmu zákazníkovi, samozřejmě to má nějakou mez a možnou saturaci trhu, kdyby jich bylo prostě až moc. S prodejem pro šedé přeprodávače to musí být trochu jinak, nedivil bych se, kdyby fungoval nějaký provizní systém, ale tady už nechci spekulovat, protože to je dost citlivý téma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu som bol u bucherera. Prišiel som pozdravil ako sa patrí a či nemajú nejaké športové hodinky. Pani že nie nič neni ale dala mi vyskúšať datejust troška sme povtipkovali a po asi 10 min sa spýtala čo hľadám. Povedal som jej niečo z dátumom a športové. A nakoniec z nej vypadlo že majú čierne suby aj z dátumom aj bez. Takže asi na 99% to stojí na tom ako podnete do oka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu som bol u bucherera. Prišiel som pozdravil ako sa patrí a či nemajú nejaké športové hodinky. Pani že nie nič neni ale dala mi vyskúšať datejust troška sme povtipkovali a po asi 10 min sa spýtala čo hľadám. Povedal som jej niečo z dátumom a športové. A nakoniec z nej vypadlo že majú čierne suby aj z dátumom aj bez. Takže asi na 99% to stojí na tom ako podnete do oka.

A vzals si je doufam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...