Přejít na obsah

Čakacia doba submariner u AD


pigger

Doporučené příspěvky

Mne tu este chybaju tie skazky o tom, ze su neziskovka a robia to pre dobro ludstva. Tu cast wilsdorfskej mytologie mam najradsej :)

Zajdi do Pesti. Chcel som tam riesit zlate daytony + ocelovy skydweller (pre istotu uvadzam ze nie zelene a nie modry), samozrejme dostupnost 0,ze zavolaju ak nieco, bla bla, to je v poho. Ked som sa pytal na moznost fakturacie netto, tak prisiel na rad Andersen.. ze Rolex to plosne celosvetovo zakazal, pretoze oni vela toho platia, sponzoruju a financne toky musia byt striktne dodrziavane lebo takto uz je to skoro bez zisku. :D :D :D Zlata bola slečna.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tohle neni rizeny od RLX, tak to jsou nejvetsi nymandi hodinkovyho businessu. Coz oni samozrejme nejsou (jsou naopak z tech nejlepsich), takze je to imho umysl. Vyvolanym nedostatkem vyprodali i veci, kterejch si lidi roky "nevsimali". No a ted jim minimalne par let budou lidi taky kupovat vsechno ve strachu, ze to treba zase nebude jako v roce 2019 nebo nektery veci uz par let predtim. Zdrazej, vrhnou toho na trh o x desitek procent vic a stejne se po tom zaprasi. Nebo je to cely jinak, ale presto plne v rezii RLX :D

 

Popravdě, moc si neumím představit, že obchodníci toho mají všichni plný sklady, lidi jim strkají peníze na pulty, neškemrají o slevy a prodejci všichni drží basu a dělají, že nemají. Nebo to brzdí výrobce? ten ale přece taky potřebuje obraty, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No úprimne nikdy som to nejako extra neriešil. V prahe mi bolo povedané že mi dph nevedia rozčísliť na export že len zaplatiť v plnej cene tak som sa s tým už viacej nezaoberal.

Kde si kupoval ty ?

No ale takhle to funguje v ramci unie vsude. Daj ti papir a dane si vyzadas zpetne v zemi rezidence.

Dph neplatis jen pokud si mimo ekonomickou unii (a je fuk jestli unii evropskou nebo treba americas)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keďže máme v európe integrovaný daňový systém VIES, dá sa v členských štátoch pri obchode fakturovať priamo bez DPH.

Kupoval som tak aj v istyle pár počítačov do firmy, musíš mať správne odoklady o registracii DPH a spíše sa čestné prehlásenie o vývoze do členskej krajiny.

Takže platíš netto a nemusíš už žiadať o vratky.

Rovnakým sposobom funguje aj alza na slovensku, tam už netreba žisdne potvrdenia a platíš rovno netto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě, moc si neumím představit, že obchodníci toho mají všichni plný sklady, lidi jim strkají peníze na pulty, neškemrají o slevy a prodejci všichni drží basu a dělají, že nemají. Nebo to brzdí výrobce? ten ale přece taky potřebuje obraty, ne?

 

Obchodnici ne, tuto situaci vytvari samozrejme vyrobce, je to jeho strategie, aby si udrzel ceny a punc exkluzivity znacky. K podobnemu kroku se ted rozhodli treba akcionari Lamba, tedy ze uz nadale nebudou navysovat vyrobni kapacity, trebaze jim raketove rosotu prodeje.. Jednoducha psychologie, co nemuzes mit, chces jeste vice :)  Hlad zakazniku roste, ceny take, trezory se plni na obou stranach..  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keďže máme v európe integrovaný daňový systém VIES, dá sa v členských štátoch pri obchode fakturovať priamo bez DPH.

Kupoval som tak aj v istyle pár počítačov do firmy, musíš mať správne odoklady o registracii DPH a spíše sa čestné prehlásenie o vývoze do členskej krajiny.

Takže platíš netto a nemusíš už žiadať o vratky.

Rovnakým sposobom funguje aj alza na slovensku, tam už netreba žisdne potvrdenia a platíš rovno netto

Jo ty myslis B2B, to je pak jina story, ja myslel ze hodinky kupujes na sebe, tam by to melo samozrejme fungovat presne jak pises. Ale ja mam firmu v cz, takze s timhle zkusenost nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiež neviem ako by sa to muselo zaúčtovať a akoby sa to vysvetlovalo prípadnej kontrole :D kúpa tovaru za účelom ďalšieho predaja ? :D

Ano, jedine tak. Ako inventar firmy by to nepreslo ani u Kočnera :D

Upraveno uživatelem tedwine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasim sa. V decembri som kupil DJ s modrim cifrom na jubilee bez DPH na slovensku sro platcu dph v Carollinume. Rolex moze robit co chce,na danovu politiku v ramci EU dosah nema. U srbskeho kseftara v Pesti toho nataraju az sa hory zelenaju...

 

ved preto pisem ze slečna bola zlatá, taká zlatá trubka  :rolleyes:  s obchodnym partnerom sme jej neverili ani mindžu dole..

Upraveno uživatelem tedwine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak predpokladám že sa dá prenos daňovej, zaplatí sa to cez iný ako firemný účet a do nákladov sa to proste nedá a zrazu máš hodinky o 20% lacnejšie.
Stále som však názoru že hodinky by sa mali kupovať ako pripomienka dobre vykonanej práce, prípadne životnej udalosti a narobiť si problémy kvoli pár ? už naozaj za to nestojí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...