Přejít na obsah

Čakacia doba submariner u AD


pigger

Doporučené příspěvky

To co pises ty,je podvod na dph, a nie prenesenie d.p. Co nie je zakazane, je povolene...to plati aj v takychto pripadoch, a samozrejme znalost zakona o dph a pohyb v jeho medziach. Aj 911-ka sa da kupit bez dph, a sotva sluzi ako auto na podn.ucely,ale ked sa to spravne nadefinuje niet pochyb pre kontrolora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To co pises ty,je podvod na dph, a nie prenesenie d.p. Co nie je zakazane, je povolene...to plati aj v takychto pripadoch, a samozrejme znalost zakona o dph a pohyb v jeho medziach. Aj 911-ka sa da kupit bez dph, a sotva sluzi ako auto na podn.ucely,ale ked sa to spravne nadefinuje niet pochyb pre kontrolora.

Tu 911 si do dají jako auto k podnikání asi jen Slováci a nebo Češi, ne?

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kedysi mohli byť firemné autá len kombíky s predelovacou ocelovou mrežou. Dnes už je však situácia iná a nevidel by som osobne absolutne žiaden problém mať 911 písanú na firmu.

Ale to je už všetko mimo túto tému

Upraveno uživatelem ygys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Da sa to tak ,že si nakupite darčekové poukažky napr na 1000e a viac kusov ako darčeky pre partnerov, zamestnancov atd, .... a hodinky potom zaplatíte týmito poukážkami ...

Takhle jednoduché to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da sa to tak ,že si nakupite darčekové poukažky napr na 1000e a viac kusov ako darčeky pre partnerov, zamestnancov atd, .... a hodinky potom zaplatíte týmito poukážkami ...

V pripade ze by to bylo tak jak pises tak si nepomuzes, je to danove neuznatelny naklad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podrobnosti cez SZ

Stavím se do řady s prosbou o info jak to účtuješ sem nebo přes sz. Ono to u firem zabývajících se běžným obchodem/službami můžeš dělat jak chceš, ale daňově uznatelný náklad, no nevím... to bude horší jako s obrazem do zasedačky - když chceš doma DaVinciho :-D

Myslím, že když je ve společnosti zavedená metodika přeceňování zásob, tak vidím možnost pořízení za účelem dalšího prodeje, vzít si to "na sklad" a dále postupovat dle metodiky - tzn. snížení skladové ceny o např. 10% když zásoby neprodáš ve druhém roce, o 25% když neprodáš ve třetím roce, o 50% v dalším a takhle to defakto odepíšeš po čase dle firemní metodiky celé oproti výnosům. Jiná věc bude prokázat auditorovi n. správci daně, že jsi při pořízení zboží postupoval s "vědomím řádného hospodáře" a postupoval jsi "za účelem dosažení, nebo tvorby, nebo udržení hospodářského výsledku". Když se Ti to nepovede, tak přinejmenším v případě a.s. Tě vedle doměření daně a penalty čeká paragraf za správu cizího majetku (akciovka může být klidně Tvoje).

 

Nebo kašlat na to, koupit co se mi líbí a nic neřeš, nějak to dopadne? Ptám se ze zvědavosti, bo kouzelníci s tužkou mi ještě neporadili abych místo daně z příjmů kupoval Rolexky a když to bude nákup ze sesterské firmy v zahraničí tak se vyhnu navíc odvodu dph. Ale líbilo by se mi to moc :-)

Tak jestli to jde prosím o návod, díky.

Dick

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Metodiku tvorby opravných položek k zásobám můžeš mít stanovenou interně, ale ta má vliv na účetní náklady a daňová uznatelnost je úplně jiná kapitola. Je to stejné jako ten nápad s dárkovými poukázkami výše. Pak tu je aspekt ocenění zásob vs. tržní cena atd.

 

Stavím se do řady s prosbou o info jak to účtuješ sem nebo přes sz. Ono to u firem zabývajících se běžným obchodem/službami můžeš dělat jak chceš, ale daňově uznatelný náklad, no nevím... to bude horší jako s obrazem do zasedačky - když chceš doma DaVinciho :-D

Myslím, že když je ve společnosti zavedená metodika přeceňování zásob, tak vidím možnost pořízení za účelem dalšího prodeje, vzít si to "na sklad" a dále postupovat dle metodiky - tzn. snížení skladové ceny o např. 10% když zásoby neprodáš ve druhém roce, o 25% když neprodáš ve třetím roce, o 50% v dalším a takhle to defakto odepíšeš po čase dle firemní metodiky celé oproti výnosům. Jiná věc bude prokázat auditorovi n. správci daně, že jsi při pořízení zboží postupoval s "vědomím řádného hospodáře" a postupoval jsi "za účelem dosažení, nebo tvorby, nebo udržení hospodářského výsledku". Když se Ti to nepovede, tak přinejmenším v případě a.s. Tě vedle doměření daně a penalty čeká paragraf za správu cizího majetku (akciovka může být klidně Tvoje).

 

Nebo kašlat na to, koupit co se mi líbí a nic neřeš, nějak to dopadne? Ptám se ze zvědavosti, bo kouzelníci s tužkou mi ještě neporadili abych místo daně z příjmů kupoval Rolexky a když to bude nákup ze sesterské firmy v zahraničí tak se vyhnu navíc odvodu dph. Ale líbilo by se mi to moc :-)

Tak jestli to jde prosím o návod, díky.

Dick

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle logiky co tady píšete, tak každý by musel jezdit Fabií za 300tis, protože na prémiové auta za 2 mil nemá nárok. To samé platí i u Rolexu. Samozřejmě nic se nemá přehánět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsme už hodně OT, ale když je ta čekací doba na suby tak dlouhá, proč ne...

 

Co se týče osobních aut, tak teď není pořizovací cena nijak omezená (i když socani chtějí zavést limit asi 900 tis. Kč). Takže bez ohledu na cenu slouží k podnikání, tedy je to výdaj vynaložený na dosažení, zajištění a udržení přííjmů. U těch hodinek si moc nedokážu představit, jak by si někdo obhájil daňovou uznatelnost. Možná něco s menší hodnotou do 40 tis. Kč by se ve větší firmě v účetnictví "ztratilo", ale při zevrubnější kontrole asi těžko.

 

Já mám třeba známýho, co dělá logistiku, který kupoval na firmu několikery Garminy (v hodnotě každých kolem 20 tis.) a říká, že to má posvěcené od daňařky, že si to případně obhájí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...