Přejít na obsah

Čakacia doba submariner u AD


pigger

Doporučené příspěvky

V 30. 9. 2020 v 21:00, Cyber napsal:

Psal jsem to tady už několikrát, současný keramický suby už nebudou tak nedostupné jako minulá generace, poslední dva roky.  Spolu s tím přestane být taková poptávka po OP a DJ, Airking, EX II, který mnohý zájemci kupovali jen proto, že nic jinýho, dostupnýho nebylo. Taky skončí nesmysly typu,  " Koupil jsem za 222 nabízím za 240, myslím že je to ferová cena". Co rozhodně nezlevní jsou plechový modely, ač si to někdo možná myslel. Ale nebude u nich žádný strmý růst ( kromě Kermit, tam ta křivka leze strměji ),  keramiky předposlední generace taky nikam neklesnou,  a budou kopírovat cenu nových, to platí až na Hulky, které vystřelily raketově a není důvod si myslet, že by RX v dohledné době udělal znovu zelený dial na teprve nedávno představených LV  a tím poptávku po tomhle vyjimečném modelu nějak podříznul. Takže klid, nový suby budou :) 

Len či to nie je spôsobené tým, že mali naplánovaný začiatok predaja po Bazileji +1-2 mesiace a keď sa im to posunulo na september tak sa im vytvorili nejaké začiatočné zásoby, nakoľko výrobu nových modelov nezastavili. Ale dúfam že nie, rád by som ešte niekedy videl suby vo výklade 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Uz nevim, jestli se to resilo v tomhle nebo jinym vlakne, ze musi clovek u nekterych AD podepsat, ze hodinky minimalne rok neproda. Kazdopadne Rene to v boji proti flipperum dotahl jeste dal.
5 let, jinak bude pachatel nabonzovan primo vyrobci a uz si neskrtne.


https://www.instagram.com/p/CGvKS2FFLke/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v nějakých pořadnících jsem byl a jsem, a že je to příjemné čekání a těšení se, tak to tedy v žádném případě, rád tomu nejsem ani trochu.

ale abych se zavazoval, nebo dokonce podepisoval, že si se svým majetekem nemůžu dělat, co chci, tak to tedy zvysoka nas.at, pardon my french...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, jenik77 napsal:

v nějakých pořadnících jsem byl a jsem, a že je to příjemné čekání a těšení se, tak to tedy v žádném případě, rád tomu nejsem ani trochu.

ale abych se zavazoval, nebo dokonce podepisoval, že si se svým majetekem nemůžu dělat, co chci, tak to tedy zvysoka nas.at, pardon my french...

Já myslím, že s majetkem si můžeš i tak dělat, co chceš. Stejně tak výrobce může svobodně rozhodnout, komu své "žádané" zboží prodat. Mě ten nápad proti srsti není, otázka je, jak moc bude účinný.

Hádal bych, že kdyby třeba ten hype polevil, Rolex by vzal ty blacklised zákazníky zpět namilost :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, AdaMoss napsal:

Já myslím, že s majetkem si můžeš i tak dělat, co chceš. Stejně tak výrobce může svobodně rozhodnout, komu své "žádané" zboží prodat. Mě ten nápad proti srsti není, otázka je, jak moc bude účinný.

Hádal bych, že kdyby třeba ten hype polevil, Rolex by vzal ty blacklised zákazníky zpět namilost :).

tak já rozumím snaze o omezení překupnictví. ale úplně se mi příčí takový přístup, že mě do něčeho nutí, považuju to za aroganci. o (ne)vymahatelnosti takového "pravidla" nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Tomak napsal:

Též mám pochybnost, že by v době GDPR někdo nepokrytě vedl takovýto seznam. To, že zákazník poskytne své údaje např. do pořadníku rozhodně neznamená, že by je obchodník mohl proti jeho vůli vést na blacklistu.  

Úplně v pohodě, na základě oprávněného zájmu. Ale to už je offtopic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tomak To že by se ze zákona něco dít nemělo samozřejmě neznamená že se tak neděje - viz korupce, lichva, prodej fetu a bílého masa, kupčení s prebendama, odklánění černých fondů do daňových rájů, lživá daňová přiznání, zmanipulované žádosti o dotace atd... A co se týče "blacklistů", prodejci je můžou mít třeba jako databázový pohled do seznamu "neplatičů proforma faktur" - což už jsou technicky vzato účetní dokumenty, které "likvidaci záznamů v souladu s GDPR" nepodléhají.

PS: Vázání nákupů a záruk na smluvní zákazy přeprodeje (ať už termínované a nebo na určité osoby) dokážu pochopit u koncesovaného zboží, např. u zbraní - ale všichni víme jak zrovna u nich jsou podobná embarga bezzubá, když zákazník platí. Tak proč se pokoušet o stejnou chybu u "volně prodejných" hodinek, u kterých je problém jen v tom že výrobce místo klasické nabídky-poptávky využívá de-facto monopol?

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to ani není tak o black listu jako o tom, komu zavolají, že jsou hodinky dostupné (oficiálně poradnik neexistuje), takze pokud mají info, že jsi hodinky za měsíc prodal, příště ti prostě nezavolaji. Nic tím neporusuji. To, že ti dají podmínku, že nesmíš výrobek prodat v nějaké vymezené době, je na pováženou, ale nejspíš si to zduvodni. (viz třeba prodej vozidel) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak prodej vozidel? U nich jsou snad omezení jen na “soustavnou činnost”, abys musel platit daň z příjmu pokud se tím hodláš živit profesionálně. Hodinky se (pokud vím) na žádném inšpektorátě neregistrují, nemají SPZ a majitele můžou změnit i zdarma, jako dárek - tak na základě jakého společenského zájmu by se dalo vynucovat trasování a penalizace změn majitelů? Jediné právně čisté řešení pro “omezené nakládání” by byl asi jenom nějaký pronájem/leasing, kde bys  “předmět” ani po složení 100% zálohy nevlastnil a teprve po “ukončení” by si jej mohl za zůstatkovou cenu (1 korunka?) odkoupit. Ale upřímně, nechtěl bych za kamaráda vola, ochotného podobnou sviňárnu za jasného stavu mysli podepsat... :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při prodeji vozidel jsou k dispozici pro koncové klienty určitá cenová zvýhodnění, které jsou navázána na jejich profesi, cílovou skupiny atp.

Podmínkou je toto nové vozidlo vlastnit určitou dobu, ke kterému se zavazuješ při podpisu kupní smlouvy.

U RLX budeš asi rád, za to, že ti je vůbec dodají.

No nic, as svoje RLX prodám, pár už mě to nebaví a půjdu o značku dál.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, dabelM napsal:

Podmínkou je toto nové vozidlo vlastnit určitou dobu, ke kterému se zavazuješ při podpisu kupní smlouvy

Přesně to jsem měl na mysli. Ve smlouvě je zákaz "zcizení" po dobu například jednoho roku. V případě vozidel je to pod sankcí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Dokusan napsal:

Přesně to jsem měl na mysli. Ve smlouvě je zákaz "zcizení" po dobu například jednoho roku. V případě vozidel je to pod sankcí. 

To zcizení je tam ale špatně, za to ty nemůžeš, že ti auto ukradnou....

Můžeš ho vědomě prodat a tím porušíš pravidlo. Havárie s následkem totální škody, krádež řešená PČR a proplacená uznaná pojišťovnou by nemělo být sankcionováno !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při prodeji vozidel jsou k dispozici pro koncové klienty určitá cenová zvýhodnění, které jsou navázána na jejich profesi, cílovou skupiny atp.
Podmínkou je toto nové vozidlo vlastnit určitou dobu, ke kterému se zavazuješ při podpisu kupní smlouvy.
U RLX budeš asi rád, za to, že ti je vůbec dodají.
No nic, as svoje RLX prodám, pár už mě to nebaví a půjdu o značku dál.... 


Já to pochopil spíš u exkluzivek... jakože fabrika ti prodá nějaký exkluzivní kousek a ty ho buchneš... další už ti taky nedá... sice ti to přímo nezakáže, ale vlastně ti tím řekne, poradně si šmelení rozmysli, jestli to s naši značkou myslíš vážně a chceš od nás v budoucnu ještě něco...
Něco takového si dokážu představit i u hodinek.... některé značky šly do takového extrému, že jim stačí jen prezentace hodinek na IG a už mají problém ti něco prodat... tuším, že mě to líčil dan001 ve spojitosti s Patekem....





Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, dabelM napsal:

To zcizení je tam ale špatně, za to ty nemůžeš, že ti auto ukradnou....

Můžeš ho vědomě prodat a tím porušíš pravidlo. Havárie s následkem totální škody, krádež řešená PČR a proplacená uznaná pojišťovnou by nemělo být sankcionováno !

Zcizeni je právní termín, není to krádež :) Je to zjednodušeně převod vlastnického prava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Dokusan napsal:

Zcizeni je právní termín, není to krádež :) Je to zjednodušeně převod vlastnického prava

bez vůle vlastníka ?

před 4 minutami, Denjl napsal:

 


Já to pochopil spíš u exkluzivek... jakože fabrika ti prodá nějaký exkluzivní kousek a ty ho buchneš... další už ti taky nedá... sice ti to přímo nezakáže, ale vlastně ti tím řekne, poradně si šmelení rozmysli, jestli to s naši značkou myslíš vážně a chceš od nás v budoucnu ještě něco...
Něco takového si dokážu představit i u hodinek.... některé značky šly do takového extrému, že jim stačí jen prezentace hodinek na IG a už mají problém ti něco prodat... tuším, že mě to líčil dan001 ve spojitosti s Patekem....





Sent from my iPhone using Tapatalk

 

To určitě, ale i u běžně vyráběných značek a jejich modelů se to zneužívalo. Jeden den auto se koupilo a druhé den zmizelo v EU a bonus byl v kapse.

Ten IG už je přitaženej za vlasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, “kupní smlouvu” beru u B2B záležitostí, kde kromě financí bývají předmětem smlouvání i detaily jako viditelné umístění reklam a omezená záruka. Hrát si na totéž u sprostého pultového prodeje dle OZ (kde je jedinou kompenzací reklamní kabela?) je u mě vydírání a vnucování nerovných podmínek, tj. právně dost problematická záležitost :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...