Přejít na obsah

Čakacia doba submariner u AD


pigger

Doporučené příspěvky

před 22 minutami, JoyStick napsal:

Vona je todle vůbec zajímavá filosofická debata. Co je vlastně víc a co teda určuje tu hodnotu. Cenovka na faktuře to fakt neni. :) 

tak to zcela jiste, je to prave ta ne/dostupnost ... coz PP a AP maji uz davno, jenom to nikomu nevadi. Rolex byl vniman jako masovka pro kazdyho a tahle zmena budi vasne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzestup Rolexu je pro mně osobně fascinující. Mám tu značku rád, resp její produkty, nicméně se poslední dobou sám sebe ptám, jakou roli hraje tzv March Index v tom rozhodnutí se tou značkou vůbec zabývat. Rád bych si myslel, že to nebyla priorita, což objektivně asi nebyla, ale asi si nechci nalhávat, že by to nehrálo absolutně žádnou roli.

Pocit exklusivity má rád asi každý z řad hodinkových nadšenců, ale podívám-li se na to optikou běžného Pepy uživatele, nebude to jinak? Není skutečně ten marketing a cílené řízení trhu, ta aktuálně nejlepší / nejchytřejší volba pro maximalizaci zisku? Pak si kladu otázky jako "no a kolik těch Pepíků si ten rolex skutečně kupuje?" a tak.

PP bych řekl, že si taky už dávno nedrží tu svojí vytouženou cílovku a AP, byť ten brand miluju ze všech nejvíc, tak poslední Concept ve mě vyvolal velmi smíšené pocity (byť jsem ještě neměl šanci se stavit do butiku), ale např jejich 11.59 strategie a produkce je naprosto skvělá a naopak bude (dle mého názoru) přitahovat nové zákazníky se skutečným zájmem o ty hodinky. Je to vážně zajímavá diskuse a myšlenkový experiemnt :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, neuromancer napsal:

Nevím jak časově u Rolexu, ale okolo roku 2010-12 byly ocelové AP RO normálně k sehnání, šedivka ještě pod retail, ale teď jsem se díval, že 15500 se prodávají na chrono24 skoro za dvojnásobek retailu😂

2011 mě v pařížský přemlouvali, ať si vezmu suby a ne gmt a dali mi 15% dolu jen za zeptani a platbu v hotovosti. A to jsem tam byl poprvé. Třeba ta krize z Covidu ještě přijde a pak to bude stejně 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, tkol napsal:

Když to vezmu optikou čísel tak tam už dávno jsou. Vezmi si, že na AP RO se čeká stejně jako na Suby, přitom AP udělá za rok stejně hodinek celkem jako Rolex jen Submarinerů.

My to říkáme tak, že za celou naší historii od roku 1875 jsme nevyrobili tolik hodinek, jako Rolex za jediný rok. Jinak máš samozřejme pravdu také. Ty čísla jsou nesrovnatelný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Petr R napsal:

2011 mě v pařížský přemlouvali, ať si vezmu suby a ne gmt a dali mi 15% dolu jen za zeptani a platbu v hotovosti. A to jsem tam byl poprvé. Třeba ta krize z Covidu ještě přijde a pak to bude stejně 😁

V hodinkách krize z covidu nepřijde. Vem si, že minulý listopad mělo AP nejlepší měsíc v historii a to byly butiky zavřené. To samé se zopakovalo teď někdy před měsícem. Tý volný keše je mezi lidma celosvětově řádově hodně a kdo má keš, tak chce koupit něco, co je nositelem hodnoty, proto se obávám, že zrovna v krizích je ten nátlak na konkrétní značky ještě vyšší než normálně. Teď hrozí brutální inflace, rozhodně je lepší mít doma vzácné tržně žádané a nedostupné hodinky než keš na účtě, která jenom ztrácí na hodnotě, tak to prostě je.

Jinak realita je taková, že AP RO se vzhledem k počtu vyrobených kusů většina nedočká nikdy. Ten poměr počtu requestů na ty hodinky versus počet expedovaných kusů je velice tristní.

Jinak Ondro, ten Marvell neřeš, ty jsi ho nechtěl, nikdo ti ho nenabízel. Je to jenom těžká specialitka pro pár fanoušků, která je TOP sběratelskou bombou, která za pár let bude těšit každého z těch pár štastných majitelů, tak se tím netrap a nekaž si náladu. Až to někdo za 30 let bude dražit, stěžovat si nebude. :) I takové hodinky jsou součást historie, prostě jsou a tohle je takové volné pokračování. Ta limitka je beznadějne vyprodaná, zájem je xxx krát vyšší než počat kusů vyrobených. Mě osobně na FB díky těm hodinkám oslovilo víc lidí než za posledních deset let dohromady, ten feedback byl celosvětově obrovskej.

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejné jako u jiných věcí, kde ceny letí do vesmíru - třeba byty, pozemky, kabelky atd. AP, PP, Rolex je dnes klasická investice, když před lety to byl "jen" sběratelský artikl úzké skupiny lidí nebo prostě věc co se normálně nosí na ruce. Část populace je extrémně bohatá a když ctí pravidlo diverzifikace, tak mít v trezoru 50 ocelových Rolexek je z jejich pohledu dobrej nápad. Protože skutečně dneska mít cash nad rámec nějaký běžný potřeby je sebevražda. Jsem zvědavej kam se tohle nakonec dostane, protože to investiční šílenství co se děje mezi lidma s prachama a kupují úplně všechno (byty, domy, pozemky, garáže, chaty, umění, hodinky, šperky, samozřejmě akcie, dluhopisy a krypto....) nakonec ten zbytek lidí úplně drtí. Možné jsme svědky konce klasického kapitalismu, jak ho známe:-)  

Upraveno uživatelem xcmaniax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dnes po půl roce čekání, po usínání se zarámovanou fotkou hodinek na nočním stolku, po shlédnutí všech videí Subů na Youtube, jsem měl možnost navštívit obchod pana Bechyně 🙂 Vše, od první návštěvy v lednu, po druhou návštěvu dnes, proběhlo stejně pohádkově, jako můj pravděpodobný zbytek chrono života 🙂 

M124060-0001

IMG_20210715_132103.jpg

IMG_20210715_185324.jpg

IMG_20210715_185135.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po půl roce čekání, po usínání se zarámovanou fotkou hodinek na nočním stolku, po shlédnutí všech videí Subů na Youtube, jsem měl možnost navštívit obchod pana Bechyně Vše, od první návštěvy v lednu, po druhou návštěvu dnes, proběhlo stejně pohádkově, jako můj pravděpodobný zbytek chrono života  
M124060-0001
IMG_20210715_132103.thumb.jpg.5a1b7a59abe4ac72da63c7406f537b07.jpg
IMG_20210715_185324.thumb.jpg.20cac0a593b1815a15193966aaa47949.jpg
IMG_20210715_185135.thumb.jpg.a7825f4561ec9b84c0d727d7db769bb4.jpg

Samozřejmě gratulace :) každopádně na nošení bych možná sundal tu ochranu lunety

Sorry, ale musel jsem


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Denjl napsal:


Samozřejmě gratulace :) každopádně na nošení bych možná sundal tu ochranu lunety emoji848.pngemoji848.png

Sorry, ale musel jsem emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Čekal jsem to 😁

A moc děkuju! 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Vortex-Tempus napsal:

@Violoncello Gratulujem... skvela volba. Moje prve Rlx boli Exp 1... prvy tyzden som ich nosil len doma a s ochranou lunety 😅

Když jsem vstoupil na pole Chmagu, nosil jsem na Seitkách a Cejtiznech převážecí fólie. Vydrželo mi to půl roku. Ochranu lunety sundám i ze Subů. Vím to 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Violoncello napsal:

Když jsem vstoupil na pole Chmagu, nosil jsem na Seitkách a Cejtiznech převážecí fólie. Vydrželo mi to půl roku. Ochranu lunety sundám i ze Subů. Vím to 🙂

F#ck the foil police... 😆 Uzivaj kolego... mna vzdy potesi ked vidim ze sa k tymto nedostatkovym kuskom dostanu ludia ktorych povazujem za sympatakov tohoto fora... napr @Povidláček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...