Jump to content

Čakacia doba submariner u AD

Recommended Posts

před 4 minutami, MickyRocks napsal:

Taky jsem se dočkal v prosinci u Bechyněho. Moc mě potešili a tímto jím děkuji. Přikládám fotku aktuálního modelu vedle staršího modelu 116610 LN (co jsem si koupil k narozeninám jako první Rolex vůbec). Tak můžete porovnat oba modely vedle sebe. Schválně kdo pozná rozdíl :).

F0A29E29-7C55-48B9-AF72-F1B0C1A34B83.jpeg

Ten mm je zřetelný 😊 Ty starší jsou již taky keramiky? 

• Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

před 15 hodinami, Violoncello napsal:

Ten mm je zřetelný 😊 Ty starší jsou již taky keramiky? 

Ano keramiky. Vlastně to není 1mm ale dokonce 0.3 mm 😅.

před 2 hodinami, MickyRocks napsal:

Ano keramiky. Vlastně to není 1mm ale dokonce 0.3 mm 😅.

Aha 😊 Ja jsem se ptal, protože mi ty pravé přišly méně lesklé. Díky za odpověď! 

před 1 hodinou, parnistroj napsal:

Se subama je to jako s holkama - nejlepe se rozlisuji podle nohou a podle ciferniku :)

Vlevo stare keramiky, vpravo nove.

No jo, máš pravdu! 

Ano. Záměrně jsem to nafotil tak, aby se leskly ty staré a nové byly takové nevýrazné ;).

Řemínek má mnohem hladší a rovnoměrnější napojení na nožky, není to tak výrazný a zubatý jako u staršího modelu. A jak už někdo napsal, na ciferníku na VI je korunka mezi Swiss a Made.  

Rozdíl je pouze 0.3 mm. 116610 má 40.2 mm a 126610 má 40.5 mm. 

Ty mm jsou mi celkem lhostejné, ale potkal jsem pár Rolex puristů, kteří si je nechtějí dát na ruku kvůli zničení odkazu a historie a zkrátka jim ty změny neodpustí 😂

Ale taky moc nechápu, proč zvětšují ciferníku teď, když se jim ohromně daří a nikdo ty hodinky velké už nechce, poté co odpadl trend velkých hodinek. Před tím zde byl tlak na zvětšení opravdu velký a oni vytrvali a dali důraz na tradici a teď změny. Navíc nechápu proč většinu modelu nepatrně zvětšují a naopak u DayDate se zase vrací o 1 mm zpět. 

před 2 minutami, MickyRocks napsal:

Ano. Záměrně jsem to nafotil tak, aby se leskly ty staré a nové byly takové nevýrazné ;).

Řemínek má mnohem hladší a rovnoměrnější napojení na nožky, není to tak výrazný a zubatý jako u staršího modelu. A jak už někdo napsal, na ciferníku na VI je korunka mezi Swiss a Made.  

Rozdíl je pouze 0.3 mm. 116610 má 40.2 mm a 126610 má 40.5 mm. 

Ty mm jsou mi celkem lhostejné, ale potkal jsem pár Rolex puristů, kteří si je nechtějí dát na ruku kvůli zničení odkazu a historie a zkrátka jim ty změny neodpustí 😂

Ale taky moc nechápu, proč zvětšují ciferníku teď, když se jim ohromně daří a nikdo ty hodinky velké už nechce, poté co odpadl trend velkých hodinek. Před tím zde byl tlak na zvětšení opravdu velký a oni vytrvali a dali důraz na tradici a teď změny. Navíc nechápu proč většinu modelu nepatrně zvětšují a naopak u DayDate se zase vrací o 1 mm zpět. 

Jak vnímáš rozdíl mezi tahy a sponou při nošení u nového a starého modelu ?

Pro mne je rozdíl 0,3mm u pouzdra minimální, ale nejsem si jisté, jestli mě nebude vadit o 1 mm širší tah a větší spona.

před 17 minutami, here napsal:

Kolik prosím vůbec stojí ty nový suby s datem v Praze na krámě. Děkuji.

Standardně cca o 100 tis. míň, než je tady nabízejí různí chytráci 🤣

Děkuji. Právě že jsem viděl všude přes 300 a tak jsem si říkal jestli nejsou ty ceny v EUR třeba bez DPH.

Edited by here
před 7 hodinami, dabelM napsal:

Jak vnímáš rozdíl mezi tahy a sponou při nošení u nového a starého modelu ?

Pro mne je rozdíl 0,3mm u pouzdra minimální, ale nejsem si jisté, jestli mě nebude vadit o 1 mm širší tah a větší spona.

todle by mě taky zajímalo, i když si teda vosobně myslim, že rozdíl je čistá nula

Ty nový jsou jednoznačně hezčí, vypadají jako nástupci plecháčů. Jako kdyby se ty mezi neměly vůbec vyrábět.

U těch nových si myslím, že než vzhled je daleko významnější plus větší rezerva nátahu díky které vydrží od pátku do pondělí. Jestli se na suby teď čeká "jen" 3 měsíce, což mi přijde v klidu, tak ten zdejší úlet za starší model moc nechápu. Spíš dost z nás možná jen díky rezervě a pár změnám udělá obměnu a bude z čeho vybírat i v inzerci.  

před 11 minutami, JoyStick napsal:

todle by mě taky zajímalo, i když si teda vosobně myslim, že rozdíl je čistá nula

As jo, nezbývá než jedny koupit a nosit...

Před hodinou, dabelM napsal:

As jo, nezbývá než jedny koupit a nosit...

Rozdíl je čistá nula, to ze je to širší ani nezavnimate, spona je dlouhá, ale to byla na 116610 taky, subjektivně jsou gmt proste pohodlnější, ale ted jsem si zkoušel nosit 11.... a 12.... a proste mi to přišlo stejny.

před 12 minutami, LovecK napsal:

Rozdíl je čistá nula, to ze je to širší ani nezavnimate, spona je dlouhá, ale to byla na 116610 taky, subjektivně jsou gmt proste pohodlnější, ale ted jsem si zkoušel nosit 11.... a 12.... a proste mi to přišlo stejny.

Díky za info 👍

V 26. 1. 2021 v 17:42, LovecK napsal:

myslíš kvůli sponě, nebo kvůli čemu ti přijdou pohodlnější?