Přejít na obsah

Zahradní traktor


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, DavidLC napsal:

Není to o traktůrku, ale má někdo zkušenost s vřetenovou sekačkou. Líbí se mi od Fiskarsu, ale netuším jak moc to je dřina a jak to funguje. Žena chce Edvina, ale to radši ať makají děti :) díky za postřehy.

Vřetenovou sekačku STIGA máme 2 roky, sekali jsme s ní pravidelně v roce 2018 a větší část loňské sezóny. Pokud se seče častěji a tráva se jen o kousek zkracuje, dřina je menší než se sekačkou bez pojezdu, řekl bych o dost menší a sekání je rychlé. Celková doba sečení je kratší, protože vřetenovka seče tím lépe, čím rychleji se s ní jede a navíc odpadá delší čištění, tankování, u nás i chození pro sekačku do garáže. Když je tráva vyšší, námaha se zvětšuje. Vřetenovka má občas problém třeba s pampeliškami, musím některá stébla přejet třeba 2x. Střih od vřetenovky je čistý, konečky trávy nejsou roztřepené a tak brzo nezavadnou, opticky je trávník hezčí. Sekali jsme skoro 2 sezóny neudržovanou zahradu, myslím tím že se nejedná o pěstěný rovný trávník, plocha tak 700 čtverečních metrů, což je fakt dost, prostě vesnická louka s náletem všeho možného. Bylo to v době, kdy jsme viděli s vřetenovkami udržovat v Holandsku tulipánový park Keukenhof a po návratu nám kamarád říkal, že vřetenovku má a že by byla dobrá na naši přední, "obytnou" část zahrady a zadek vzít klasickou sekačkou. Tak jsme to zkusili a šlo to. Vloni jsme ale po 10 letech koupili traktor (viz. výše) a tím to sekáme celé, komfort traktoru se nedá s ničím srovnat. Já si většinou na členitou část před barákem a kousek na ulici stále beru vřetenovku, je to tak 150 čtverečních metrů a než bych tam zajel traktorem a rejdil v tom členitém prostoru, stále v plném rejdu, vracet se a stále po kouskách dopředu a dozadu, tak to mám s vřetenovkou hotové dřív. Máme k ní i "koš", ale použil jsem ho jen párkrát, běžně to házím na zem, není ani vidět že by tam něco zůstávalo.

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji, tak to asi zkusím. Ten střih je jasně lepší, tráva zůstává pohled ě víc zelená. Kamarád má právě Edvina a je to fakt nádherný pohled. Ale, menší plocha, nemá psy a fakt ho to baví. Já bych chtěl tak jako ty a Tom, tímhle pořešit to co vidíme a chodíme nejvíc. Tak to zkusím koupit holkám za vysvědčení :D Naposled dostaly za vízo hrábě na posekaný sad (cca půl hektaru) a nebyly nějak zvlášť nadšený, tak to třeba teď vyjde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DavidLC - no, jestli jim to budeš dávat za trest, tak budou sekání oddalovat, tráva bude vyšší a sekání bude větší námaha. A to je bude odrazovat o to víc. Nejlepší je, když se to dělá striktně max. každý týden a když si v tom člověk najde zábavu - třeba sport (holky mohou soutěžit kdo rychleji poseká nějaký úsek, mohou se sekačkou klidně běhat) atd. Nebo se mu musí výsledná podoba trávníku líbit a to byla tak trochu i naše motivace. Máme vesnickou louku, psa, zahrada není rovná podle vodováhy a ani to nechceme. Ale když to i v těchhle podmínkách trávníku sluší a jako by tě lákal, ať si na něj lehneš, je to prima. Ale jako dárek? To si umím představit traktor (abychom se oklikou vrátili k tématu)..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Ivan Lelák napsal:

DavidLC - no, jestli jim to budeš dávat za trest, tak budou sekání oddalovat, tráva bude vyšší a sekání bude větší námaha. A to je bude odrazovat o to víc. Nejlepší je, když se to dělá striktně max. každý týden a když si v tom člověk najde zábavu - třeba sport (holky mohou soutěžit kdo rychleji poseká nějaký úsek, mohou se sekačkou klidně běhat) atd. Nebo se mu musí výsledná podoba trávníku líbit a to byla tak trochu i naše motivace. Máme vesnickou louku, psa, zahrada není rovná podle vodováhy a ani to nechceme. Ale když to i v těchhle podmínkách trávníku sluší a jako by tě lákal, ať si na něj lehneš, je to prima. Ale jako dárek? To si umím představit traktor (abychom se oklikou vrátili k tématu)..:-)

Jasný, v podstatě to asi máme nastejno, vesnice, tráva, pes a angličan tam nebude, ale hezký kousek bych rád. Holky jsou celkem v pohodě, na to že puberťačky, ony tyhle špeky už i berou, ale závody nebo soutěž o ceny (třeba steak) by mohl zabrat :).  Nakonec kolem zahrady něco dělají, po psech uklízí, tak i to, že to bude pěkný by mohlo zabrat. Díky ještě jednou, teď jen přesvědčit ženu, že je Edvin zbytečný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný sečení, z toho ševelení vřetena má člověk normálně radost. Postříhaná tráva je vcelku samozřejmě, nerozsekaná na sračku. Za mě máš zelenou a za ušetřený love si kup hodinky.

20200602_173058_copy_768x1007.jpg

20200602_173211_copy_768x1060.jpg

20200602_173118_copy_768x1024.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, lloffass napsal:

A jak dlouho ti to trvá těch 120 m2? Na celou zahradu, cca 1400, je to asi blbost, ne? 

Respektivě tak... O co více se s tím nadřu a strávím času, než klasický benzín s pojezdem? 

Časově stejně jako benzínovou sekačkou. 

Na 1400m bych se sakra rozmyslel. Ne že by to nešlo, ale při té šířce záběru bys nachodil kolik, odhadem tak 4 nebo 5km? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě dle vkusu, ale zkoušel jsem to (pochodit takový kus) a nic moc. Nejhorší je za mě zastavování při vysypávání koše :(. I při vertikutaci to už nedávám a nechám to padat a pak posbírám traktůrkem, i když to není nejlepší. 

Každopádně díky i za tip na tu  Husqvarnu,  zkouknu je a vyberu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odchodit to musím stejně... Jestli benzín nebo manuál... To by vyřešil jenom traktor a do toho se mi moc nechce. Starosti o něj, nemám ho moc kde parkovat, kupa peněz... Ale jestli jsem to dobře pochopil, tak oproti klasické benzínové, to asi o moc horší nebude. 

Bych si to tak potřeboval vyzkoušet... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nazdar parto...Díky tomu, že potřebuju sekat jen asi 1100 m2, nabývám dojmu, že mi stačí tzv. rider.

Seču hodně mezi stromy a keříky a jak jsem koukal, tak ten rider je víc obratný, než můj starý Wisconsin, u kterého letos skoro pořád zlobil ten jeho dvouválcový Tecumseh.

Máte nějaký tip na zahradní rider? Chtěl bych něco do 60k, záběr kolem metru. Když by uměl i sbírat co poseče, bylo by to super, ale netrvám na tom. Díky za nápady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové, věřím, že se tady obracím na zkušené sekáče. Budu zatravňovat pozemek v rovině o rozloze necelých 2000 m2. Potřebovala bych poradit, jaký traktorek si mám pořídit. Byla jsem v prodejně zahr. techniky a tam mají různé Stigy. (prodejna i jejich servis mi byla z více stran doporučena). Teď probíhá i nějaká akce, moc na to ńevěřím, ale ty ceny jsou nižší, než obvykle.  Dívala jsem se na traktorek 3084 H nebo novinka 2398HW s nějakým novým motorem. Prosím o cenné rady. děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Nazdar bando. 

Máte už někdo nějakou zkušenost se zahradním riderem? Pořád jsem nic nekoupil a šrot v podobě Wisconsinu už naštěstí opustil dům. Chodit za malou Hondičkou se nám moc nechce. Te'd to roste jak blbý a tak to chci vyřešit. Díky za případný postřehy. Docela se mi líbí tenhle Cub Cadet LR2 NR76 ale nerad bych si naběhnul..

image.png.7a3804d096908e76d2cc17a48edc2fe4.png

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...