Přejít na obsah

Zahradní traktor


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No já co si průběžně vybral, tak nakonec nikde na kouknutí a na prodej neměli. Pouze předražený sračky z marketů OBI a td (60-80k). Ve spezializovaných obchodech se te'd na zahradní techniku čeká měsíce. A to už nemluvím o tom, že jsem si chtěl něco vyzkoušet a pak se teprve rouzhodnout. Bez nároku! Bu'd ho objednejte, nebo na to zapomeňte! Dodáváme pouze těm, kteří si jej závazně objednali. Mě picne. . To se mi te'd stalo u Husqvarny. Rider za 80k. Takže zase nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

trocha to tu ozivim. Planujem kupit zahradny traktor. pozemok mam cca.2700m2 mierne do svahu (viac plevelu ako travy), rad by som mulcoval a mal moznost i sirokeho prislusenstva (aerifikacia, radlica, vozik). samozrejme kvalitny, dlha zaruka. Hlavne bez starosti. Rejpat sa v motoroch neviem. Mate nejaky konkretny tip?

Nasiela som Mountfield XTY 220 HD, ale mam obavu hypermarketovej znacky.

Diky moc za kazdu radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Poprosil bych hoši o názor. Pozemek cca 2000 m2, rovina, ale trochu hrbolatej, spíš sad. 

Byl jsem se kouknout u Tlamky v Boskovicích na Stigu i v Mountfieldu.

Budget mam kolem 60k. U obou prodejcu maj stejný traktory v týhle ceně. Stiga už nemá B&S motor, ale činu, kdežto Mountfield ho má, ale zase má míň kw. Důležitej je pro mě servis. Tlamka to servisuje na místě a nemá problém objednat drobnost za pár ká po záruce. Mountfield to prej sváží na nějakej nezastřešenéj pozemek v Brně a s pozáruční servisem máj problém. 

Asi bych to asi spíš viděl na tu Stigu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od červenýho Bédy dej ruce pryč. Jejich přístup k opravám (a to i k záručním) je svinskej, takový zmrdy jen tak nenajdeš. Mám od nich křoviňák a motorovku. Koupil jsem to hned na začátek do chalupy, protože mám jejich krám vcelku blízko. Tak strašně mě dokázali nasrat, že jsem vyhodil tu jejich kartičku a deset let tam nekoupil ani travní semeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Americkej napsal:

Od červenýho Bédy dej ruce pryč. Jejich přístup k opravám (a to i k záručním) je svinskej, takový zmrdy jen tak nenajdeš. Mám od nich křoviňák a motorovku. Koupil jsem to hned na začátek do chalupy, protože mám jejich krám vcelku blízko. Tak strašně mě dokázali nasrat, že jsem vyhodil tu jejich kartičku a deset let tam nekoupil ani travní semeno.

Cece asi jak kde. Ja od nich paradoxne nic extra nemam, ale presto jsem se servisem max spokojenej. Mam starsi Stigu (sekacku, ne trakturek) s B&S a bez problemu mi ji servisuji. Jednak bezny servis, ale jelikoz je starsi, tak uz ma svy mouchy, letos jsem resil nejen praskly kolecko, ale taky prasklou predni napravu. To mi na nabidli dve varianty reseni, low cost a lepsi. Nakonec jsem vzal tu lepsi, takze to svarili, vymenili nejaky loziska, vymenili nuz atd atd a sekacka zas slape jak nova. Prave diky tomu, ze to je old school B&S tak je motoricky skvele spolehliva a dokud to jde, tak se ji drzim. Nicmene jim tam davam i el pilu Bosch a fakt jsem max spokojenej. Ochota a rychlost super a ceny dle myho taky v pohode. Jde o pobocku Pardubice. 
Pozn. Nemam s nima nic spolecnyho a nejde o reklamu ;-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S červeným  Bédou mám podobné zkušenosti jako warann. Nabíječka pro sekačku nedobíjí - do týdne vyměněna za novou, praskliny v nábytku - tady to postavte, já vám přinesu nový. Zřejmě záleží na personálu servisu. Když jsem měl motorovou sekačku B/S tak taky 👍. Výhodou je, že je mám cca 500 m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl opakovaně zlou zkušenost na pobočce Písek, fakt vrchol diletanství a vychcanosti z jejich strany. Jednoznačně záruční opravu mi naúčtovali, přitom argumentovali falešnými spekulacemi. Posléze jsem doma zjistil, že závadu ani neodstranili. Takže křoviňák v záruce, naběháno pár motohodin a začal jsem si ho servisovat raději sám a za svý, než s nima znovu ztrácet čas a nervy. 

E: fakt lituju, že jsem u nich nakoupil. Ale jako všude, je to o lidech.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 1. 2022 v 6:32, CEGY napsal:

Ty traktory jsou identické, je to z jedné fabriky. Minimálně podvozek a žací ústrojí. Motor tam má každý jinak. Béďa tam má B&S, ale jen 350 cm3, Stiga 450 cm3. 

Ber Stigu:

1) objem ničím nenahradíš (staré americké pravidlo) 😎

2) pokud máš servis v místě, jak píšeš, tak to ti kluci umí opravit za daleko lepší ceny, než u Bédi. Servisuju si sám traktůrek Honda a ty díly jsou většinou univerzální na několik druhů a značek traktůrků. Díly co jsem zatím objednával, tak pasovaly na Stigu, Hondu, Garden..cosi, Mountfield, Oleomac. Ceny u nezávislých dodavatelů, nebo na netu jsou diametrálně odlišné od značkových servisů. Tudíž i ten tvůj servisák si bude umět poradit.

Třeba kryt žacího ústrojí, jsem objednal z Irska a i s DPD to stálo 5500 Kč. V ČR nejlevnějsí za 8000 Kč. Uložení a osa nože - Honda 2600, nezávislý servis 1100...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 10. 6. 2019 v 17:06, kikinamat napsal:

Ahoj. Pracuji jako obchodní zástupce SECO. Traktory jsou opravdu český výrobek, který funguje. V ČR jich prodáme ročně cca 2000 ks. Často je je uvidíš na obcích a fotbalových klubech včetně nejvyšších soutěží. Podrobnosti případně po telefonu. Pokud by jsi měl zájem, mohu Ti sehnat předváděcí kus za lepších podmínek.

Ahoj, zkusím oživit toto starší vlákno, nemáš náhodou ještě možnost sehnat nějaké ty předváděcí traktůrky od SECO?
Také vybírám co koupit a SECO je jeden z favoritů. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si tu odložím... Včera chcípnul po 9 letech věrné služby benzínovej rider z Mountfieldu u mámy. Odmítá startovat. Nejspíš něco v elektrice, těžko říct. Protože už ale byl v dost použitým stavu (i přes každoroční servis), objednali jsme novej. Tentokrát elektrickej od Stigy (Swift 372e).

Sice stojí skoro 2x tolik co benzínovej MTF, ale zase odpadá servis (teoreticky), s*aní s olejem a benzínem, takže se cenově vyrovná za 3 sezony provozu. Pokud teda bude poskytovat stejnou úroveň sečení, pojezdu atd.

Má na jedno nabití dát 2200 m2, u nás celkově asi 1400 m2, ale hodně manévrování kvůli stromům. No, v nejhoršim zůstane viset někde na pozemku, než ho nabijem. Je to trošku krok do neznáma a risk, ale jsem na to zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...