Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 399
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja uz treti rok grilujem na WEBER(na drevenne uhlie)... mam 57 cm priemer, komin na rozkurenie, taku tu vlozku z otocnym grilom na kurence a kopec doplnkov. Uhlie kupujem origo Weber Long Lasting a zatial som nic lepsie nenasiel. Za sezonu spalim cca 30 kg uhlia a grilujeme vsetko od minutiek az po kacicu , morku , krkovicku v celku, rebra, stejky...proste vsetko co neutecie a nie je priskrutkované :):):) Weber mozem iba doporucit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky jsem měl gril na uhlí, teď skoro 5 let dost velký, protože se u nás na terase schází větší společnost. Ale teď jsem objednal tenhle Campingas, nejen proto, že ho nabízí dodavatel našeho obchodu a budu ho mít za krásné peníze, ale i kvůli servisu (jezdíme k nim často) a také proto, že chci často po příchodu z práce nebo o víkendu ráno hodit něco na gril a neposkakovat kolem s uhlím, podpalovačem a čekat až se roztopí.

Jinak mohu na dřevěné uhlí doporučit rozpalovač Weber, taková nádoba, do ní se nasypou brikety, pod ni se hodí kostka lihu a za chvíli je to pěkně dočervena rozpálené. 

post-3283-0-64172500-1428417114_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Weber Master Touch GBS 57cm - maximalni spokojenost jak ma, tak stravniku

 

Edit: jak pise kolega vyse, rozpalovac je, rekl bych nepostradatelna vec

 

Edit2: valim do toho origo uhli nebo brikety od Weberu, podle toho co se pece - nekdy i micham, tak, ze do komina dolu brikety a nahoru neco z uhli

 

ty Long Lasty se daji pouzivat i pri dalsim grilovani, staci oklepat popel, jinac super jsou i stepky z ovocnych stromu nebo ze sudu JD namocene do vody pro zauzeni 

post-37307-0-97146600-1428913326_thumb.jpg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já věděl, že tady podobný téma musí bejt:)

Budu potřebovat novej gril na zahradu, nic velkýho (50 - 60cm rošt?), jenom na dřevěný uhlí.. má smysl kupovat Weber, nebo víceméně stejnou službu odvede i nějakej z Hornbachu za litr? Pro takovýto grilování v létě jednou za tejden, spíš 14 dní. Případně dejte odkaz na nějakej šikovnej eshop nebo tak něco..

 Na čem grilujete vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já věděl, že tady podobný téma musí bejt:)

Budu potřebovat novej gril na zahradu, nic velkýho (50 - 60cm rošt?), jenom na dřevěný uhlí.. má smysl kupovat Weber, nebo víceméně stejnou službu odvede i nějakej z Hornbachu za litr? Pro takovýto grilování v létě jednou za tejden, spíš 14 dní. Případně dejte odkaz na nějakej šikovnej eshop nebo tak něco..

 Na čem grilujete vy?

 

weber vydrzi opravdu hodne, ale sam si nejsem jisty, zda-li to extra, co za nej zaplatis, ma smysl. podle me staci i made-in-hornbach, jen bych hledal neco s litinovou mrizkou.

 

ja sam mam maly cestovni plynovy CADAC - 30 cm prumer rostu je na obcasne rodinne grilovani vecere ve vsedni den vic jak ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Uvažuji o koupi plynového grilu, nemáte někdo doporučení na nějaký ze současné produkce? Např. v Mountfieldu mají nyní zajímavý ceny, ale problém je, že pendrek tomu rozumím a nevím na co si dát např. při koupi pozor apod. A nerad bych něco zakoupil a po pár grilováních se toho zase zbavoval. Nepotřebuji gril na nějakou velkou párty, ale rodinná klasika: čtyři a pes + občas soused. Díky moc za rady a hlavně za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

má tu někdo zkušenost s funkčním použitím "kouřicích šupin" u plynového grilu? Namočím je na ca 30 minut, nechám okapat, dám do nerez děrované krabičky k tomu určené, a do grilu. 

Jen mi přijde, že efekt je nulový, nic moc vůni necítím - možná ji přebije vůně naloženého masa....A dřevěné šupinky vypadají, že by se mohly použít znovu. Očekával bych jejich alespoň částečné odhoření, opal.

(plynový gril je skvělý, jen ta vůně toho grilování na dřevěném uhlí mi chybí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

má tu někdo zkušenost s funkčním použitím "kouřicích šupin" u plynového grilu? Namočím je na ca 30 minut, nechám okapat, dám do nerez děrované krabičky k tomu určené, a do grilu.

Jen mi přijde, že efekt je nulový, nic moc vůni necítím - možná ji přebije vůně naloženého masa....A dřevěné šupinky vypadají, že by se mohly použít znovu. Očekával bych jejich alespoň částečné odhoření, opal.

(plynový gril je skvělý, jen ta vůně toho grilování na dřevěném uhlí mi chybí)

Uprimne, neviem si celkom predstavit ako ich pouzivat v plynovom grile. V klasickom olich proste namocene hodim na uhlie a ten dym a aroma je naozaj velmi vyrazna, experimentoval som uz s pivom, vinom, whisky, worcestrovkou (do coho som to namacal).

Mozno by to chcelo nasypat na nejaky rozpalenu heavy-duty liatinovu panvicu ktora by bola na tom plynovom grile - tak aby postupne zuholnateli. V kazdom pripade je podla mna nutne aby "dutnali - horeli", inak nemozu davat predsa dym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zamyšlení. Jasně, máš pravdu. Ale řekl bych, že u grilů na uhlí či brikety to potřeba není, ovoní maso samy o sobě.

Mountfield nabízí toto: http://www.mountfield.cz/smoker-box-char-broil-2grz0086 a je to výrobek firmy, od níž nabízí jen plynové grily....

No nic, jdu vymýšlet dál....

P.S.: V grilu mám jednu litinovou desku (plnou a 2 s mezerami) , zkusím ji příště rozžhavit "do běla" a dřívka na ni pohodit (ale v té nerezové krabičce by to bylo lepší, jedna kvůli manipulaci a jednak tu litinovou desku používám na maso).

 

Tady to dokonce píšou:

http://www.walmart.com/ip/Charcoal-Companion-Platinum-Gas-Grill-V-Shape-Long-Smoker-Box/14880522?action=product_interest&action_type=title&item_id=14880522&placement_id=irs-2-b1&strategy=PWVAV&visitor_id&category=&client_guid=03639761-cc0d-4ee8-b1f6-9841d271e0c2&customer_id_enc&config_id=2&parent_item_id=21016072&parent_anchor_item_id=21016072&guid=48aa2060-0e88-4288-82fc-c86d777e512a&bucket_id=irsbucketdefault&beacon_version=1.0.1&findingMethod=p13n

Upraveno uživatelem Jivl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažuji o koupi plynového grilu, nemáte někdo doporučení na nějaký ze současné produkce? Např. v Mountfieldu mají nyní zajímavý ceny, ale problém je, že pendrek tomu rozumím a nevím na co si dát např. při koupi pozor apod. A nerad bych něco zakoupil a po pár grilováních se toho zase zbavoval. Nepotřebuji gril na nějakou velkou párty, ale rodinná klasika: čtyři a pes + občas soused. Díky moc za rady a hlavně za tipy.

taky o nem premyslim.. jediny, z ceho mam strach je "ztrata romantiky" oproti klasickemu na drevene uhli.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...