Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 388
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 9 hodinami, elloco napsal:

A protože takhle vyhazuju gril každý tři roky, tak mě napadl betonovej. Nemáte nějakej tip?

Delali sme, spise tedy betonove ohniste s pripravou na tocici rozen. Za me muzu rict ze to fakt doma nechces, ve trech lidech mas problem s tim hnout, ale zase je fakt ze kdyz te bude moc srat tak to muzes treba zakopat, a za padesat let zase vykopat. Za me tedy weber, pokud si nezkusil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá to víc značek, většinou se liší jen v maličkostech (jiná klika u topeniště) a jiný plíšek výrobce  :speak_cool:  jinak je to na jedno brdo... Za těch cca 3k je menší a s jednou odkládací policí... V tomto týdnu se podívám do unihobby na to Tepro… Moc od toho nečekám...

Bytelnej a podle mých přestav je cca 30k :wacko: a stokilovej…. https://www.kovo-mourek.cz/produkt/gril-honza/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Oplt napsal:

Za ty kačky to bude lacinej líbivej krám z tenkýho plíšku, který nic nevydrží. Už jsem podobnej taky měl a už nikdy to baráku nesmí.

Přesně. Není snad nic horšího, než koupit levnej gril. Zkusil bych nějakej Weber. Mám na uhlí kotlovej Weber přes deset let. Není teda v bůhvíjakým zápřahu, ale ugriloval toho už hodně. Kotli nic není, zajdou časem ty mřížky (asi podle toho, jak se k nim člověk chová, zatím mám původní), který není problém vyměnit za nový. Tuším, že záruka na propálení kotle byla 10 let (?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, zceyee napsal:

Delali sme, spise tedy betonove ohniste s pripravou na tocici rozen. Za me muzu rict ze to fakt doma nechces, ve trech lidech mas problem s tim hnout, ale zase je fakt ze kdyz te bude moc srat tak to muzes treba zakopat, a za padesat let zase vykopat. Za me tedy weber, pokud si nezkusil.

Jde mi o to, že nemám na zimu kam gril nacpat a nechávám ho venku. A to mu nedělá dobře. Takže u mě nejde o volbu uhlí (dřevo)/plyn, ale o volbu materiálu, ze kterého je gril vyroben. A protože jsem už vyhodil 6, nebo 7 plechových grilů, tak mě napadlo pořídit betonovej. Že bude těžkej, to mě napadlo. Nechci ho ale nikam přenášet. Spíš bych ocenil zkušenosti s grilováním na "betonu", trvanlivost materiálu, údržbu, typ a výrobce...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, elloco napsal:

Jde mi o to, že nemám na zimu kam gril nacpat a nechávám ho venku. A to mu nedělá dobře. Takže u mě nejde o volbu uhlí (dřevo)/plyn, ale o volbu materiálu, ze kterého je gril vyroben. A protože jsem už vyhodil 6, nebo 7 plechových grilů, tak mě napadlo pořídit betonovej. Že bude těžkej, to mě napadlo. Nechci ho ale nikam přenášet. Spíš bych ocenil zkušenosti s grilováním na "betonu", trvanlivost materiálu, údržbu, typ a výrobce...

 

Betonová asi polská m...a z bauhausu, kupovaná cca 3 sezóny zpátky ve slevě za 2500Kč. Výška 180cm, dole prostor na dřevo. Prasklo to tak po třetím ohni, ale večer se v tom grilovalo a v noci pálily velké kusy jako na ohništi. 3 roky se na tom peklo a před týdnem šel do konťáku. Jako provizorka dobrý, ale žádnou slávu to neudělá. Je to taký beton nebeton. Původní cena byla napsaná  6000Kč a to by mě nasr..lo, kdybych za to tolik zaplatil. Soused vedle to má už 8 let, ale na zimu to balí do plachty a griluje tak 2x za rok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se vám na těch levných grilech kazí? Mám asi 15 let Campingaz, tehdy kolem 5k. Pořád venku pod plachtou, grilování v sezóně jednou týdně. Vršek trochu orezlej, ale to ničemu nevadí. Mřížky ještě původní, beru to celý ocelákem a odmašťovadlem. Jednoduchá konstrukce, nemá se tam  co podělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, elloco napsal:

Jde mi o to, že nemám na zimu kam gril nacpat a nechávám ho venku. A to mu nedělá dobře. Takže u mě nejde o volbu uhlí (dřevo)/plyn, ale o volbu materiálu, ze kterého je gril vyroben. A protože jsem už vyhodil 6, nebo 7 plechových grilů, tak mě napadlo pořídit betonovej. Že bude těžkej, to mě napadlo. Nechci ho ale nikam přenášet. Spíš bych ocenil zkušenosti s grilováním na "betonu", trvanlivost materiálu, údržbu, typ a výrobce...

 

Co to zkusit postavit svépomocí z cihel jestli jsi manuálně zručný tak lepší než prefabrikát z betonu?

Zde je videonávod :D
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud v něm chceš topit i dřevem, jako že asi ano, nebudeš u vína koukat na doutnající dřevěný uhlí, ne? Tak bys měl volit ten plechovej komín.

Ten betonovej komín ti odejde jako první, plechovej už trochu vydrží. A když praskne ohniště, tak se myslím dá doobjednat jen to účko a máš zas krb jako novej.

Udírna v krbu je spíš jen k takovýmu "douzení", s klasickou udírnou se to nedá srovnat. Nevím jaký máš rozpočet, pokud přitlačíš, tak si krb postav nebo nech postavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, elloco napsal:

No, měl jsem na mysli tohle a je to český výrobce. A asi mi tam láká ta udírna...

 

 

Zkus mrknout na tohle. Máme mnoho let, naši známí taky, ta kostrukce na sucho skládanejch cihel se osvědčila, na rozdíl od betonu atd. to nepraská a případně to jde v poho opravit. Občas přetřu komín samovypalovací barvou a nazdar.

https://www.zahradnikrbyveris.cz/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem, ze tu preberate velke grily, u nas mame tento a je to uplne dostacujuce.
21-08-32-419302.thumb.jpg.f9648e2463c080dbbbef443d6c79a27b.jpg

Fakt to funguje, jak to reklamujou? Bez kouře?
Mam teď na balkóně obyč. elektriku z Lidlu, ale už dosluhuje. Přemejšlim za co to vyměnit a todle se mi líbí.
Akorát sousedi sou vesměs zmrdi a nechci se s nima pořád hádat kvůli kouři.

Plán B je zas elektrika, tentokrát asi Q od Weberu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tu elektriku se taky poptám.

Máme klasický kotel od Webera, ale to je spís na delší večery, nebo obědy, ale jak tak zůstáváme doma sami dva tak hledám něco na "rychlovku". Plyn ne,  takže zbývá elektro. Na Q od Webera jsem koukal, ale vadí mi tam přimý odkap na spirály. A tak je to asi u všech. 

Ale koukal sem na kontaktní grily a třeba Sage se mi docela zamlouvá. 

Má to smysl? Splňuje to naši podmínku "rychlého občerstvení", není to žádný velký krám a i cena je v mezích.

Máme nějaké zkušenosti s tí.to druhem pohonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Maxel napsal:


Fakt to funguje, jak to reklamujou? Bez kouře?
Mam teď na balkóně obyč. elektriku z Lidlu, ale už dosluhuje. Přemejšlim za co to vyměnit a todle se mi líbí.
Akorát sousedi sou vesměs zmrdi a nechci se s nima pořád hádat kvůli kouři.

Plán B je zas elektrika, tentokrát asi Q od Weberu.

konkretne tento ma 4 baterky na pohananie ventilatora zospodu, aby sa to rychlejsie rozhorelo, a moze sa tym pekne podkurit.
su aj na USB, kde pripojis napriklad powerbanku, a krmis to z nej.
potrebujes k tomu gelovy podpalovac a uhlie.
funguje to presne ako tu na videu

samozrejme to zadymi, ked tuk kvapne na ten zasobnik uhlia, ale uhlie samotne ako take nedymi.
na balkon idealny, fakt ze do 3 minut sme opekali.
zvonku sa neozhrieva, takze ked treba, mozes ho preniest kam chces. umyvatelny v umyvacke.
ja som spokojny, pre 3 ludi na jedno nalozenie na mriezku a ste najedeny:)
netreba dat ani vela uhlia, a kludne 20 minut pred koncom grilovania vypnut ventilator, este dlho ostava uhlie horuce a da sa dopekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Maxel napsal:


Fakt to funguje, jak to reklamujou? Bez kouře?
Mam teď na balkóně obyč. elektriku z Lidlu, ale už dosluhuje. Přemejšlim za co to vyměnit a todle se mi líbí.
Akorát sousedi sou vesměs zmrdi a nechci se s nima pořád hádat kvůli kouři.

Plán B je zas elektrika, tentokrát asi Q od Weberu.

Maxeli, podobný princip mám na lodi (v tomto případě tedy včetně kardan závěsu). Potvrzuji funkčnost a uživatelskou přívětivost. Pokud nechceš dát cca 4000,- koukni do Lidl shopu na:

https://www.lidl-shop.cz/Bezkourovy-gril-na-drevene-uhli-FLG-34-C1/p100285575

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...