Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 371
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to Lion: mám ten samý co nafotil Montemar. Bez problémů slouží už víc než tři roky. Sice už není tak čistý, ale při naši týdenní frekvenci grilování se není čemu divit i když

ho pravidelně čistím a myji. Můžu tedy jen doporučit a za tu někde inzerovanou cenu cca 2.500,- je to ňamka :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad Betonový gril: dotazem u výrobce jsem zjistil, že výrobek označovaný jako betonový zahradní krb se tak nesmí využívat, je pouze na dřevěné uhlí, nebo tenké dřevěné třísky (plamen max. 20 cm). Je sice armovaný, ale dříve nebo později se rozpadne a když, tak je doporučován plechový komín. Děkuji tímto výrobci za pravdivé info a už vím, že tudy cesta nevede. Koupím nějakej ten bezkouřovej, alespoň ho můžu vzít i na cesty. Ještě by mě zajímalo, co to má ten Bert na lodi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Bert napsal:

Maxeli, podobný princip mám na lodi (v tomto případě tedy včetně kardan závěsu). Potvrzuji funkčnost a uživatelskou přívětivost. Pokud nechceš dát cca 4000,- koukni do Lidl shopu na:

https://www.lidl-shop.cz/Bezkourovy-gril-na-drevene-uhli-FLG-34-C1/p100285575

Dík, Berte. Ale objevil jsem toho Webra Q tady v inzerci, zejtra pro něj jedu.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, elloco napsal:

ad Betonový gril: dotazem u výrobce jsem zjistil, že výrobek označovaný jako betonový zahradní krb se tak nesmí využívat, je pouze na dřevěné uhlí, nebo tenké dřevěné třísky (plamen max. 20 cm). Je sice armovaný, ale dříve nebo později se rozpadne a když, tak je doporučován plechový komín. Děkuji tímto výrobci za pravdivé info a už vím, že tudy cesta nevede. Koupím nějakej ten bezkouřovej, alespoň ho můžu vzít i na cesty. Ještě by mě zajímalo, co to má ten Bert na lodi?

Výrobce potvrdil má slova, to jsem rád, solidní firma. Máš celkem značnej rozptyl. Od půltonového krbu po bezkouřovej grilík:-).

 Ohniště v krbu jde obložit šamotem a pokud to účko v tý skládance praskne, tak to zaspáruješ a až v případě víc prasklin dokoupíš nový účko. Popraskaný ohnišťe vidím snad na každý zahradní párty, lidi to ani neřeší...ideál je mít obojí dobrej krb + gril. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co vím je, že si musím nechat vyzdít (nebo sám vyzdít) šamotovej krb. Chci si tam dát poleno a čumět do vohně. A s dnešní nouzí o řemeslníky je to projekt na příští rok. A ten bezkouřák mě zaujal tím, že ho vezmu sebou třeba do obytňáku atd. Trochu mi to připomíná fondue, což dřívávějc bejval hit :rolleyes: No a třeba koupím bezkouřák a budu spokojenej parchant...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, elloco napsal:

Tak co vím je, že si musím nechat vyzdít (nebo sám vyzdít) šamotovej krb. Chci si tam dát poleno a čumět do vohně. A s dnešní nouzí o řemeslníky je to projekt na příští rok. A ten bezkouřák mě zaujal tím, že ho vezmu sebou třeba do obytňáku atd. Trochu mi to připomíná fondue, což dřívávějc bejval hit :rolleyes: No a třeba koupím bezkouřák a budu spokojenej parchant...

tenhle vypadá zajímavě a do obytňáku by se ti taky vešel.

https://jotul.com/cz/vyrobky/krbove-vlozky/krby/jotul-terrazza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Tak jsem si přece jen koupil ten bezkouřovej gril z Lídlu. Právě jsem se vrátil z dovolené a podávám raport. Ač zpočátku velmi skeptickej na ten "zázrak", tak gril funguje velmi dobře. Do tří minut od zapálení grilujete. Uhelná náplň vydrží cca na 1 hodinu. Baterky nevím, grilovali jsme 6x a větrák se furt točil. Gril v pohodě obslouží 5 hladových strávníků. A ne, není zcela bezkouřový, ale třeba na balkon použitelný. Závěr: ještě nikdy jsem si neužil za tisíc korun tolik zábavy. Určitě palec nahoru 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

není to vyloženě gril,spíš ohniště, abych si neničil trávu, nemáte někdo něco podobnýho?

Tohle mi přijde fajn, líbí se mi, že k tomu dělaj i rošt a že to nemá v podstatě žádnou povrchovou úpravu, takže na tom můžem dělat maso/buřty a nebude se uvolňovat žádná sračka

https://venkovni-ohniste.cz/produkty/ohniste-klasik-corten/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi to dost nízké na to, aby to neničilo trávu. A taky je to málo hluboké, nevím jak to má fungovat s roštem.

Spíš bych hledal něco jako tohle Blum Fire Globe, ohniště s grilem, Ø 60 cm, ocel (electronic-star.cz) není to nejhezčí, ale rozhodně to bude funkčnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si v práci udělal tohle, abych nezakládal ohniště každý týden někde jinde (zatím nemám udělanou zahradu a v podstatě ještě ani pořádnou představu kde by mohlo byt a jestli vubec bude). Tak zatím takhle. Dá se to krásně rozložit, všechno je v sobě pouze zasunuté.

IMG-9c68c13c6d7280394fac32e8667ff9c1-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, shewcza napsal:

Jsem si v práci udělal tohle, abych nezakládal ohniště každý týden někde jinde (zatím nemám udělanou zahradu a v podstatě ještě ani pořádnou představu kde by mohlo byt a jestli vubec bude). Tak zatím takhle. Dá se to krásně rozložit, všechno je v sobě pouze zasunuté.

IMG-9c68c13c6d7280394fac32e8667ff9c1-V.jpg

Wow! Freza? Laser?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...