Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

https://www.solostove.com/grill/

I když je to více jako grill.

Vyloženě přenosné ohniště je spíš tohle

https://www.solostove.com/solo-stove-bonfire/

Není to vyloženě na grilování ale grilovací mřížky se myslím dělají. Solo myslím prodává i na německém Amazonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 398
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já před časem našel toto:

https://www.4camping.cz/p/jednorazovy-ekologicky-gril-casus-grill/

a musím říct, že to funguje bezvadně. Vyzkoušeno letos v zimě na sněhu. Klobásy to zvládlo ugrilovat i když bylo pod nulou. Vzhledem k tomu, jak dobře funguje tepelná izolace samotného ohniště, může ten grill stát kdekoli. Na provozní teplotu rozpálené během okamžiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Po dobrých zkušenostech s Green Egg u kamaráda v HR, potažmo po zkušenostech s kopií u sebe na chalupě, jsem se rozhodl, že plynový gril po takřka deseti letech půjde z domu, teda z terasy. Objednán, zaplacen, Kamado Buschbeck XL. Už se těším, jak na něm budu dělat nakouřené výpečky podle @Maxel

 

 

kamado xl1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

Po dobrých zkušenostech s Green Egg u kamaráda v HR, potažmo po zkušenostech s kopií u sebe na chalupě, jsem se rozhodl, že plynový gril po takřka deseti letech půjde z domu, teda z terasy. Objednán, zaplacen, Kamado Buschbeck XL. Už se těším, jak na něm budu dělat nakouřené výpečky podle @Maxel

Niet nad keramiku. Ja som po 7 rokoch skusania a po vymene troch grilov tiez skoncil tento rok u keramickeho (100kg gigant), a je to iny svet. Prva vec co som ale dokupoval bol ten viacposchodovy keramicko/rostovy system na grilovanie, odtienenie tepla, rozne vysky atd. Plus som prirabal vyvyseny polkruhovy kos na vysoky ohne pre prudke opecenie steakov na zaciatku.

Dalej niet kam ist, stare grily som rozdal a mam hned aj prazdnejsiu terasu :D. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zjevně ještě před touhle fází. Loni jsem pořídil větší plyn a konečně poskládal třídílnou udírnu podobnou Weber smokey mountain, jen od Kingstone (pořízená za bratru pětičento ve výprodeji v Bauhauzu).

Zjistil jsem, že klasickej kettle od webera na uhlí už moc nepoužiju, protože na rychlý steaky nebo klobásy mi přijde lepší plyn díky rychlosti a na BBQ je přišla výrazně lepší ta udírna. Jednak do ní naložím víc masa (má 2 patra) a veškerý BBQ griluju pomalu na cca 100-120°C což se tam výrazně líp udržuje jak v grilu a třeba na křídla nebo žebra tam není potřeba žádný spešl příslušenství typu slow n sear atd.

V čem je ze zkušeností zásadní výhoda toho vajca? Přijde mi to vlastně podobně velký jako ta udírna rozměrem vnitřní komory, takže i uzení by asi mělo být cajk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, je to na uhlie. Dokazes v tom ale velmi komfortne aj udit, rovnako pri nizkej teplote robit nejake velke pomale maso, no vdaka obrovskej akumulacnej hmote v tom dokazes robit aj na teplo/stabilitu narocne veci. A napr. pizza, ktora sa sice da robit aj na weberi s prislusenstvom, ale proti keramickemu vajcu je to nebe a dudy (weber nema ziadnu tepelnu zotrvacnost). A je to neskutocne efektivne, nasypem tam davku uhlia, ugrilujem co treba, zastavim vzduch aby to uz nehorelo... a po 1.5h idem von ze upracem gril a on ma vnutri 180°C. Masaker. Ja som z toho nadseny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušel jsem asi troje za poslední rok a najvíc vyhovovaly Weber. Hořely fakt konzistentně, zůstal z nich jen bílej popel a vyhovovala i délka hoření. Na kouř jsem dával vlastní švestkový dřevo.

Zkoušel jsem i nějaký z bauhauzu a co mi fakt vadí (dokonce mám pocit, že to je cítit i v chuti) jsou brikety upravovaný pro nějaký dlouhý hoření. Když nebyl weber, tak snesitelný byly nějaký z Alberta přímo pod jejich značkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, eskimak napsal:

"Darda" za uhlie ci brikety je relativny pojem. Uz par rokov kupujem len Weber (lepsie v okoli nemaju, ale nebranim sa). A ked to zratam, asi je to lacnejsie nez kupovat na prach rozpicene uhlie z Lidlu.

Malo byt "rozpucene"... 🤦‍♂️ :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove jestli neznate, tak doporucuju YT kanal pipMaster Grill - https://www.youtube.com/c/pipMaster

Pan jede ruzne recepty v keramickych grilech a testuje i dalsi grily. Vse co jsem od nej zkusil, bylo vzdy na jednicku.
Jinak pokud muzu doporucit, zkuste mrknout na Kamado Joe, ma za me vice vychytavek nez BGEgg (stoji teda podobne). Na YT je nepreberne mnozstvi srovnani techto dvou znacek a Kamado Joe temer ze vsech vyleza lepe..

Jinak abych nebyl uplne OT, tak ja jsem si na jare poridil hybridni gril Charbroil Gas2Coal 3B a za me uspokojivej kompromis mezi plynem a uhlim.
Pokud chci fakt totalni rychlovku jedu na plynu. Jinak na delsi grilovani plynem pouze rozpalim uhli a dal uz pak jedu na uhli. Jedina nevyhoda je, ze s uhlim nelze regulovat vzdalenost rostu od topeniste (max to dat na vyssi patro), ale to resim vytvorenim neprime grilovaci zony (uhli mam jen na dvou tretinach plochy grilu).

edit: jo a v jarnim vyprodeji ten hybridni gril stal necelejch 7k :)

Upraveno uživatelem Qwuiddo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...