Přejít na obsah

Novinky Ball


pepyczek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 66
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takto vypadaji super!

Ideal dve velikosti, at si vybere kazdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Komu vadila ochrana korunky u Hydrocarbonů, tak tady máte alternativu:

 

https://www.ballwatch.com/global/en/collections/engineer-ii---1/m-skindiver-heritage---dd3208b-s1c-bk---2479.html

 

Ve zkratce: 42 mm, 80 h inhouse kalibr, safírová luneta.

 

Za mě palec nahoru, akorát se obávám, že l2l bude podle fotky tak 50mm.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou super! Jen ten pruhled, jinak parada. 50 l2l se da uplne v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý jsou. Mě od tritiovek furt odrazuje to, ze do dvanácti let zhasnou, což je u diverů blbý. A dvanáct let uteče raz dva.

 

Tak se chci zeptat: je tu někdo nepromiskutní, kdo tu labutí píseň tritovejch trubic zažil? Jak rychle to probíhá? Svítí třeba ke konci nějaký trubice víc a nějaký míň? Řešili jste to výměnou cifru, nebo jste se smířili s omezenou funkčností hodinek? Ball mám rád, ale tohle mě vždycky zastaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědav, jestli má někdo zkušenosti. Určitě uměj vyměnit celej cifr, v rámci servisu.. mám s nima supr zkušenosti (potratil jsem někde jeden jejich stěžejkovej šroubek, bez ptaní na kartičky či záruku mi poslali švýcarskou poštou dva nový, grátis).

 Jsi moc velkej perfekcionalista:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastně dobrej způsob, jak si hodinky samy řeknou o pravidelnej servis každejch 11 - 12 let :) a jestli se po výměně v pytlíčku vrátí i neznehodnocenej origo dial, tak je to cajk i ze sběratelskýho hlediska.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony asi za 12 let nezhasnou, ale budou míň zářit. Otázka je o kolik míň. Otázka je taky, kolik let už svítily někde ve skladu, než je člověk koupil. Dají se měnit i jednotlivé trubice - asi dle modelu a cifru, informace o cenách se různí - dle WUS. Každopádně to je řešitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu. Nepoužil jsem hlavu. Poločas rozpadu radioaktivních prvků (u tritia těch 12,32 let) je dle wiki doba, za kterou se přemění POLOVINA celkového počtu atomárních jader ve vzorku. Takže intenzita jasu jen bude ubývat, nezhasne to. Mám značný vědomostní mezery, pardon.

 

Edit: jsem fakt měl představu, že za 12,35 roku trubice na dvanáctce zavelí: holky, končíme! Jdem do důchodu! :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, cca 25 let to svítí - nějak, poločas je cca 12 let - tu dobu by to mělo svítit "dostatečně". Postupně to bledne. A i nepravidelně. Různé barvy trubic pro oko svítí subjektivně taky jinou intenzitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je taková, že to moc nesvítí ani nový. Představoval jsem si teda něco jiného. Jasně, večer, když jsou oči zklidněné a zvyknou si na tmu, tak se čas odečítá perfektně, ale pořád to není nic přesvědčivého. Seiko lumi je určitě přesvědčivější i nad ránem. Tím nemám nic proti Ballu. Firma je mi velmi sympatická a těším se, až si nějaké pořídím. Jen takový můj postřeh, protože když čtete prospekty, reklamní materiály recenze atd. tak si představujete něco jako Fukušimu (teda aspoň já jo), ale ono se nic takového neděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky záleží na šířce těch trubek. Mám dvoje Ball a na těch s širšíma to Fukušima je. Není to taková záře jak čerstvě nasvícený Seiko, ale svítí to pořád. Na ruce s tim spát nemůžu, pokud to neschovám pod polštář, ruší to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, fascinujou mě cifry Ball s dvoubarevnou lumi - máte někdo zkušenost s tím, zda svítí obě (všechny) barvy rovnoměrně v průběhu času? Nebo některá z barev pobledne/zhasne dřív?

Snad to dává smysl :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čas nehraje ani tak roli - pokud už to není konec životnosi té trubice - těch cca 25 let. Barva na "zhasnutí" nemá vliv. Ale každou z těch barev oko vnímá jinou intenzitou. Nejlíp je na tom zelená, nejhůř, tuším, modrá. Ale nijak to neruší - nepůsobí to jako chyba. Postupem času, třeba za 10 let, jak budou průběžně blednout, tak je možný že ten rozdíl bude výraznější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...