Přejít na obsah

Swatch Group-Nicolas Hayek


ShaGaL

Doporučené příspěvky

Zdravím páni, dlhšie som váhal či sem pridať túto tému, ale nakoniec prečo nie. Pred cca. pol rokom som sa dostal k knihe o histórií Swatch group, quartz kríze a v podstate o švajčiarskom hodinárskom priemysle a aj o osobe Nicolasa Hayeka a pravde ako to údajne v skutočnosti bolo.

Chcel som vedieť váš názor na osobu Nicolasa Hayeka, mne osobne nebol nikdy moc sympatický ako záchranca švajčiarskych hodiniek čo sa mi, po prečítaní knihy aj potvrdilo. Skutočným záchrancom má byť Ernst Thomke a Nicolas Hayek si len pripisuje všetky zásluhy.

Kniha je od doktorov pôsobiacich na Univeristy of Zurich. Kniha veľmi pravdivo opisuje pôvod quartz krízy, ktorá údajne nebola spôsobená len príchodom quartz strojčekov. Zaujímavé čítanie pre všetkých, ktorý by chceli vedieť viac o danej téme.

Bohužiaľ je to len v AJ a nie je to úplne jednoducho napísané ale väčšina sa dá pochopiť.

When_corporatism_leads_to_corporate_governance_failure.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dik, stahnul jsem si to. Az se budu nudit, coz bude brzo na cca. 14 dni nejspis, tak aspon budu mit co cist :). Po letech jsem zacal zase cist Chornomag a vybirat druhy hodinky a dobry jsou rozhovry s JC Biverem. Tvrdi, ze Apple watch a vsechny smart hodinky je vlastne dobra vec, ze to dava sanci vyrust generaci, kterou az omrzi, ze elektronicky hodinky rychle zastaravaj, tak treba nekdy budou chtit vecny svycarsky hodinky :). Ale to je jiny tema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...