Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Musím říct, že mě překvapuje to množství jazykových verzí u stejného modelu hodinek. Čekal bych že to bude stejný.  Já mám na svých orient ray angličtinu a španělštinu, což se mi shodlo, když jsem španělštinu studoval. Není nad to mít na hodinkách day/date  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je výborná, mám klasické Mako a tyto semi-skeletony a nemám si na co ztěžovat.

Zpracování OK a přesnost vynikající. Skeletony dělají cca +4s / den na ruce a přes noc na korunce cca -4 / noc

takže dlouhodobá odchylka je do +1s/den. Podotýkám, že po koupi nebyli seřizované. Mako seřizoval mistr Valis

a ty dělají při kontinuálním nošení 24 hod +0,5 / den čili asi + 15 / měsíc. A to u hodinek se šroubovací korunkou

velmi oceňuji.  S vintage Orientem zkušenost nemám, ale troje nové bez problému a k mé plné spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maximální spokojenost. Co se týče kvality zpracování, tak je na hodně vysoké úrovni. Mám asi měsíc ORIENT STAR WZ0061DV a musím říct, že se jedná o hodně kvalitní hodinky. Dvojitý AR budí dojem že tam ani žádné sklíčko není. Přesnost jsem zatím neměřil. Ještě počkám až se plně zaběhnou. Můžu jedině doporučit. Fotky mám v chlubírně http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/69460-orient-star-wz0061dv/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maximální spokojenost. Co se týče kvality zpracování, tak je na hodně vysoké úrovni. Mám asi měsíc ORIENT STAR WZ0061DV a musím říct, že se jedná o hodně kvalitní hodinky. Dvojitý AR budí dojem že tam ani žádné sklíčko není. Přesnost jsem zatím neměřil. Ještě počkám až se plně zaběhnou. Můžu jedině doporučit. Fotky mám v chlubírně http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/69460-orient-star-wz0061dv/

 

Jsou parádní a časem uvítáme i údaje o přesnosti a zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to tu usíná, tak sem hodím jeden dotaz, který mi už delší dobu vrtá hlavou. Jedná se o hlasitost tikání. Líbí se mi, když je tikot slyšet. Orient Mako, mě z tohoto hlediska naprosto zklamaly (jinak bez dalších výhrad). Např. Seiko 5 Sports slyším už na vzdálenost přibližně 3 cm od ucha. Orient Mako musím přiložit až úplně k uchu a i tak je jejich tikot téměř neslyšitelný. Zajímá mě jestli je to u Mako normální, případně jak jsou na tom další modely Orient. Předem díky za vaše postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musíš to taky vnímat optikou vodo- a tím pádem zvukotěsnosti. Maka mají WR 20 bar, obyčejné Seiko 5 povětšinou 3 bar. Je to například to samé jako u Casia hlasitost pípání a budíku. Čím větší WR, tím slabší zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT, ale mě nejvíc tikaj dvoje ruský hodinky - jedny Sportivnie (ale to bude atyp - mám asi patery, a takhle hlasitě tikaj jen jedny) a pak Volna Preciznoje (ty obecně prý opravdu tikaj hlasitě). Obojí slyším na 2 metry (když je ticho, samozřejmě). Oboje mají šroubovací dýnko a určitou voděodolnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenosti... Mako (WR200) slyším tikat tak na 1-2cm, Orient Flight (WR100) na skoro 20cm, Sk Crystal (WR) neslyším vůbec (což už mi přijde zvláštní).
Spíš mě trochu překvapuje, že je tu tikání vnímáno veskrze kladně... Mě mnohdy tikající hodin(k)y výrazně oddalují dobu usnutí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš mě trochu překvapuje, že je tu tikání vnímáno veskrze kladně... Mě mnohdy tikající hodin(k)y výrazně oddalují dobu usnutí. 

 

Nevím, jestli veskrze kladně, ale mě jemné tikání spíš uspává. Zatímco pravidelné cukání vteřinovky v quartzových nástěnných hodinách mi vadilo natolik, že jsem z nich vytáhnul baterku a je klid. (zatím si toho doma nikdo nevšimnul, tzn. že tam navíc visí úplně zbytečně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...