Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Modré Ray jsou super, hlavně barva cifru mě baví. Ale s tou pohodlností, to zas taková hitparáda není. Když to srovnám třeba s bondovkama, tak mi Ray připadají jako outdoor kladivo.

Tak je pravda, ze nemam s cim moc srovnavat. Nejpohodlnejsi doted byly casio 91w a druhym polem jsou neuvazene velky oblekovy tissotky snad se 44mm, ktery mi na ruce moc nesedi, ale zato se mi libi. Takze v tyhle pomerne maly konkurency se lehce dostaly na vrchol ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modré Ray jsou super, hlavně barva cifru mě baví. Ale s tou pohodlností, to zas taková hitparáda není. Když to srovnám třeba s bondovkama, tak mi Ray připadají jako outdoor kladivo.

No jo... ony jsou to Raye. Já jsem to z nepozornosti přehlédl a myslel, že máš Mako. S Rayi zkušenosti nemám. Technicky se Makům podobají, takže budeš určitě spokojený, s pohodlností nevím, jak velký to může být rozdíl.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Už je to přez 4 roky co mám orienty na ruce. Jdou bez jakéhokoli zásahu pořád stejně dobře. Musím je jenom jednou za jeden až dva měsice popostrčit o cca 3 minuty dopředu. Jinak nic. Nosím je deně a až na vyjímky jsou stále natažené na 40hodin. Jsem spokojený a za tu cenu jsem dodnes nenašel nic, co by mne zaujalo natolik jako tyhle Orienty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Už je to přez 4 roky co mám orienty na ruce. Jdou bez jakéhokoli zásahu pořád stejně dobře. Musím je jenom jednou za jeden až dva měsice popostrčit o cca 3 minuty dopředu. Jinak nic. Nosím je deně a až na vyjímky jsou stále natažené na 40hodin. Jsem spokojený a za tu cenu jsem dodnes nenašel nic, co by mne zaujalo natolik jako tyhle Orienty.

 

 

Hmm o 3minuty.........tak to by mi vadio jsem docela nervozní,když je to o pár vteřin  :frusty:

Tak pokud se jedná o rozdíl v průběhu 1-2 měsíce, pak je to víc než slušný. Jinak nátah je u Orientů mnohem lepší než např. u Seika s kalibrem 7s26.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Pořídil jsem pár fotek https://drive.google.com/folderview?id=0B5mQVvdnpy3oM0dpYWpCYWpLMVU&usp=sharing Někde jsem našel že by to měl být rok cca 1975. Je to tak?

S opravou by snad velký problém být neměl: sklíčko je běžné a kalibr standardní 46941, který se dělá od počátku 70-tých let a Orient jej stále dává do běžných modelů. Největší problém u těchto Orientů je u horního tlačítka, kterým se přehazuje den. Ta páčka pod tlačítkem se ráda ulomí a přehazování pak nefunguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak som sa uz aj ja pridal do orient klubu a to hnet dva krat (Orient Star SDK05002B  a ORIENT CDB01003T). Moja asi dvojmesacna skusenost je nad ocakavanie dobra. Zakladny damsky model od Orientu je skratka presny. V podstate sa neda zastavit sekundovka a tak je mozne ich nastavit len na minuty, co ale vobec partnerke neprekaza, zenska sa na sekundy nehraje. Hodinky som jej nastavil pri darovani a odvtedy ich len raz za cas prekontrolujem a idu +- presne :-). Moje Orient Star idu dene dopredu 4s a je im jedno ci su na polici alebo na ruke. Ak to takto vydrzia pol roka, co si myslim ze je zhruba doba zabehu, tak ich dam seridit napresno. Este mam do tretice Svajciarske TISSOT Le Locle. Tie su samozrejme velmi krasne, jemne, lahke, ale stou presnostou to je o nieco zlozitejsie. Pokial ich pravidelne nosim, tak idu presne dene o 5-6s dopredu, to je samozrejme v poriadku, ale ak ich dam na den z ruky (24h) tak sa vedia omeskat aj o minutu. V tomto su Orient Star jasnym vitazom. To je pre zaciatok vsetko, pisem to tu preto, lebo toto forum mi pomohlo z vyberom hodiniek, takze dakujem a pridal som tu moju skusenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...