Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Lacifer- rozumím naprosto! A souhlasím. Já nevím, jak je to možný, ale Orienty dokáží vykouzlit takovou tu nostalgickou, rodinnou, dojemnou a zároveň sváteční atmosféru. Velmi sváteční řekl bych! Zvláštní, jestli je to tím, že ty hodinky patřily od nepaměti do našich životů, nás co už něco pamatujem, od dětství..? Kdo ví..? Každopádně kdykoli přijde řeč na Orient, jde tak nějak sranda stranou... budu teď asi vypadat jako opravdovej blbeček, ale kdyby mi někdo nabídl třeba Rolexky s tím, že už ale Orienty už nosit smět nebudu, poslal bych ho s těma Rolexama do háje. Nevím, proč to tak mám, je to pocit, instinkt, je to hluboce ve mně zakořeněný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to uváděl u sbírky Primek, ale sem k tomu hejnu Orientek to pasuje snad ještě líp.

 

Tak před dvaceti lety jsme byli s manželkou na Michalské pouti v Otrokovicích, a mezi stánkaři byl pán a měl stánek s nerosty. Leštěné řezy krystalovými drúzami,

krásné různobarevné útvary a velkou ošatku leštěných kamenných vajec. Velikost i tvar seděla, byly to nádherně leštěné poloprůsvitné kameny různých barev, některé s žilkami a

"letokruhy". Asi různé odrůdy křemene, pán říkal,  že to vozí někde z Brazílie. Nemohl jsem od toho oči odtrhnout, a má drahá říká "a tak si jedno kup". Nešlo to. Ta největší krása byl v té pestrosti.

Každé vejce bylo dokonalé, ale až ta mísa vajec bylo to pravé. Odnést si jedno nemělo cenu. Co naplat, nechal jsem to být.

Zajedl jsem to bramborákem, zapil pivem z papírového kelímku a bylo zas dobře ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trefně řečeno. Ale jestli jsou Rolexané ochotni připustit, že to nemusí být sebeobrana chudáka co na víc nemá. Třeba by i měl, ale má jiné priority. Mně se superhodinky mohou líbit, ale nepotřebuju je vlastnit. Stačí mi podívat se na moje noční Seika. Za rok je hardlex docela podraný. Nemají to se mnou holky lehké.

 

Mně je holt s mým stádečkem v malé, útulné (slevněné) hodinkovnici docela fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nám sockám z podpalubí musí na každodenní otloukání stačit holt jen ty Orienty, no...

Tak jsem to nemyslel. Jde spíš o ten vztah. Ty Orienty (Mako pepsi) mám doma už 5. rokem, zatímco jiné mi tak dlouho nikdy nevydržely. A taky jsou to hodinky, o které se svým způsobem bojím nejvíc a chci, aby mi vydržely v co nezachovalejším stavu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zľavy na Orient  - ale to patří do vlákna Po zasmání, viď že jo.

Ty původní ceny je nějaký jejich vlhký sen. A to mám tenhle obchod v oblibě, tak pomlčím o pojmech jako je nekalé obchodní praktika a podobně.

Ještě tam chybí napsat "doporučená prodejní cena" jak to píšou podvodníci ve sportkrámech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mi předej veslo, teď budu já ten blbej. Neprocházel jsem všecko, ale hodinky, co jsem měl vyhlídlé, se mu zdály pře tím dražší než teď, ale ne tak...

najdu schválně reprezentanta...

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem si vyhlídnuĺ FAA02004B9, ale pak jsem váhal nad verzí na gumě (ten tah mne nějak neuspokojil jak je připojený k hodinkám)

a nakonec jsemse na to vykašlal. Teď je to 4094 Kč, vedle přeškrtlé 9660 Kč. Byly o něco dražší, ale určitě pod 5 litrů, těch 9660 je blbina.

 

Nevím, právník by řekl,  že to nemusí znamenat cenu, z které to slevnili, že je to přece škrtlé, tak se na to jen nemáme koukat. Ale košer to není,

a u tohoto obchodu mne to i mrzí, jinak mi připadají solidní. Tak ještě Timestore, ale i tam mají někdy nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, já se nehádám, jen sem fakt za svý Kamasu dal skoro 9. 

 

Nechci nic konkretizovat, ale můžu doložit fakturu, ale vůči prodejci mi to nepřijde fér, páč sem vlastně ty Kamasu přeplatil záměrně. Ano, věděl sem, že jinde sou levnější (circa 5 tis všehovšudy), ale bral sem je záměrně dražší z toho obchodu, protože prodejce ručí za 100% nové a hlavně nenošené hodinky napříč celým svým portfoliem. A taky mi i takový hodinky i přišly. Děsil sem se toho, že sice za o tři tisíce levnější, mi ale přijdou třeba nějaký bůhví kolikrát vrácený\opravovaný\votvýraný nošený hodinky. Tak proto sem na to přistoupil. Nevím, jak je to u tohohle shopu, cenu vypadaj že mají dobrou, ale mě by asi přecijenom ta cena přišla podezřelá. Ale nechci nikoho hanit, to je jen můj pocit. Takže shrnuto a podtrženo, vše je v pořádku a já sem dál ten blbej ;) :) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostej souhlas. Popravdě, kdysi dávno sem takhle lovil své oblíbené hodinky, samozřejmě v tý době hlavně co nejlevněji, že. To, co mi přišlo se ale dalo nazvat jakkoli jinak, jen ne novými hodinkami. Prostě osobní zkušenost metodou pokus --> omyl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan.

Hlavním přínosem toho všeho hodinkaření musí být dobrý pocit. A ten může mít každý člověk z něčeho jiného (to jsou ale X hodinky, kde X = krásné, vzácné, staré, nové, přesné, extravagantní, drahé, ještě dražší, kustomizované, darované, zděděné, antimagnetické, ultra tenké, značkové a kdovíjaké ještě mohou být  - vyberme si)

A taky vím, jakých omylů jsem se v minulosti dopouštěl, samozřejmě dobré víře a mnohou radu bych zavrhl jako zbytečnou.

Ale zpětně si neporadím, a dnes jsem pravděpodobně zase ve stejné situaci, tzn. kdybych dnes věděl to, co budu vědět za dva roky,

možná bych se zachoval jinak... (Nemyslím nic konkrétního, jen taková úvaha)

 

Robert Fulghum v jedné povídkové knížce píše příběh o tom, jak v USA hasiči uhasili požár v bytě, z hořící postele vytáhli živého muže

a muž byl zachráněn. Ukázalo se, že ohnisko požáru bylo v oné posteli, a když se ho ptali, jak se postel mohla vznítit, odpověděl, že neví,

"Už hořela, když jsem si do ní lehal"....

 

Je to takové podobenství - někdy se do něčeho pustím, i když tuším, že to asi nedopadne dobře. Nebo to sice netuším, ale kdybych více zapřemýšlel, mohlo mi to být jasné

 

Mám jeden takový případ, ale týká se to Seiko 5, čili sem to nepatří ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...