Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

V 22. 6. 2020 v 9:49, lub napsal:

jestli se to posere na těch mých, tak vím, kam se obrátit. díky!

Update - hodinky som poslal do ONYX servisu. Kedze original diel je tazko zohnatelny, podarilo sa im zohnat  podobnu pruzinku, ktora sadla. Teraz ma luneta "len" 60 klikov, ale zato presne na minutove indexy. Ja som s takymto riesenim velmi spokojny a musim pochvalit p. Kalivodu za velmi dobre informovanie pocas opravy a zaroven za pracu jeho servisu - na hodinkach mi miesta ktore som poskrabal prelestili a teraz su ako nove. Aj cena bola podla mna primerana, takze sa na nich mozete s doverou obratit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pánové přidávám se s nepříjemnou zkušeností s Kamasu. Na těch mých se nějak přidělává luneta. Prostě najednou jde otáčet hodně ztuha. Hodinky si moc nepořádku neužily a ani do vany je neberu, takže těsnění by mělo být v pořádku. Vždycky jsem schopen je po chvíli rozchodit korektně. Lunetu na SKX a želvách jsem měl několikrát dole a silikonem těsnění mazal, tady to dle všeho nejde snadno. Má někdo podobnou zkušenost? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...

Premyslim nad nejakyma jinyma potapkama nez seiko, a jak jsem prohlizel nabidku orient, nasel jsem tyto Kano: https://www.helveti.cz/orient-kano-ra-aa0913l 

Ty se mi libi hodne, hlavne ta oranzova na lunete tomu dodava takovy šmrnc. Nicmene jsem zjistil, ze maji jen mineralni sklicko (ne, ze by to nejak zasadne vadilo, ale kdyz hned vedle model Kamasu maji za par korun navic safir...), a dale, ze jsou 44mm, coz nevim, jestli by nebylo prece jen moc.

No tak jsem hledal dal a narazil prave na Kamasu a hlavne cosi, co se zve Baby Triton (Baby Neptun) https://www.helveti.cz/orient-automatic-sports-ra-ac0k03l

Dotaz je na kvalitu - pocitam, ze to bude tak nejak mezi sebou stejne (Kano, Kamasu, B. Neptun) jen s rozdilem toho safiru?

Co se ty strojku, dival jsem se, ze je tam bud in-house F6772 nebo F6922. Je to stejny strojek, jen s rozdilem dne v tydnu navic? 

Jak jsou obecne na tom orient potapky s kvalitou (pouzdro, strojek) vuci napr. seiko potapkam obdobne ceny (skx, zelvy, samuraje, stare suma)?

Predem diky za Vase rady.! 

stažený soubor.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych jenom nesměle uvedl, že jsem někde četl ( už kurva nevím kde), že například ač mají Kamasu WR 200 metrů, tak že se nejedná o potápěčské hodinky jako takové. Prý stoprocentní divery mají něco nějak jinak s těsněním a prý by hodinky, co mají sice WR 200 i víc, ale nejsou to echt divery, nepřežily dekompresní postup. Jak to znělo přesně si už nepamatuji, tak se omlouvám, byla to tuším nějaká rezistence toho těsnění vůči uvolněnému vydechujícímu se héliu během dekompresního stavu či co, co prý to běžné, byť s velkou WR nedokáže zadržet, zhruba nějak tak to asi bylo.

Jinak za mě Kamasu, mám je v modrý a sou super, nedám na ně dopustit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, ja jsem taky koukal, ze treba M-Force a Tritony (ty s rezervou chodu) maji u sebe uvadene nejake normy pro potapeni, byt maji take WR 200m (resp 20 bar). Jestli je to jen otazka potápění s pristrojem, tak by mi to nijak nevadilo, ja maximalne snorchluju. Jinak ted mi dochazi, ze nektere seiko potapky maji na dynku uvedeno "air diver" nebo "scuba diver", asi totez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, na Mako II se mi skokově zhoršila přesnost, z původních ca. +8 s za den na ca. +40, v podstatě ze dne na den... Setkali jste se s něčím podobným? Zkoušel jsem odmagnetování a nepomohlo to... Mel byste někdo tip na hodináře který je dělá, ideálně Kladno / Rakovník / severozápad Prahy? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2022 v 6:55, gathis napsal:

Ahoj, na Mako II se mi skokově zhoršila přesnost, z původních ca. +8 s za den na ca. +40, v podstatě ze dne na den... Setkali jste se s něčím podobným? Zkoušel jsem odmagnetování a nepomohlo to... Mel byste někdo tip na hodináře který je dělá, ideálně Kladno / Rakovník / severozápad Prahy? Díky

Tip na hodináře nemám, koukni do sekce:

Opravy, servis a pomoc s hodinkami - Chronomag fórum

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...