Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Tak jsem si přečetl, že u hodinek Orient nelze nařídit vteřiny, protože nejde zastavit vteřinová ručička. Takže mám pro vás zlepšovák. Pokud chcete vteřinovku zastavit, lehce naznačte jakobyste chtěli posunout minutovou ručičku zpět a vteřinovka se zastaví. Chce to citovku, abyste nepohnuli minutovou ručičkou. Takto držím na svých nových Orientech při TV novinách a pustím přesně podle TV hodin. Chjo, až se naučím vkládat obrázky, tak vám ty hodinky ukážu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Co se týče hodinek Orient, mám je asi pět let, byly to taky moje první automaty, jen ne z bazaru, ale koupené v obchodě jako nové. Ke kristovkám. V zásadě jsem s nimi spokojen, nabízím je ale k prodeji v jiném vláknu tady, protože jsem si koupil nové hodinky z několika důvodů. Co se přesnosti týče, tak v mém případě jak kdy. Někdy 5 s/den, jindy 20 s/den, což na relativně levné automaty zase není až tak zlé. Vypozoroval jsem menší odchylku při celodenním i nočním nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já mám chronograf Orient CTD09003D (stopky, budík, datum, ocelové, safírové sklo, vodotěsné 100m) za 5000,-. Jsem s nimi velmi spokojen. Je tam myslím strojek Seiko. Zpožďují se mi cca 15 sekund od jednoho posunu času letní/zimní do druhého (cca půl rokj).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl velké a levné hodinky, o které bych se nemusel bát a mohl s nimi bez obav do vody. Tak jsem koupil přesně tyto:

http://www.pmwf.com/Watches/WATCHSALES04/O...e2EU03002DW.htm

 

Při aktivním nošení jdou +5s/den a to je myslím pohoda, jsou vodotěsné do 100m, takže se o ně nebojím. Mám je už dva roky a naprosto bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Mně by se docela líbily "Yellow Beast"

 

http://www.pmwf.com/Watches/T10PMW%20List/...tBeastT20TN.jpg

 

ale to jejich logo je pro mě nějak nestravitelný

 

http://i18.photobucket.com/albums/b134/Vik.../orientlogo.jpg

 

je to jako na krabičkách s cigaretama

 

http://i18.photobucket.com/albums/b134/Vik...pmorrislogo.jpg

Souhlas s Viktorem, to logo je "minimálně" nepěkné, ještě že ho u pár modelů vynechají, viz foto. Mno i ten název Orient by mohl být úplně jiný, a pak by tu byli zcela nové hodinky, za pěkné peníze a ničím "nekažené".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže toto malé logo je u těchto dámských hodinek proto jednoduché, protože by se velké nevešlo.....

Tak tady je pánská varianta. Sami ví, kde by logo bylo rušivým elementem. Ale dalo by se najít víc případů, kde by ono pověstné logo nemuselo být, což je názor určitého počtu lidí, ke kterému se přikláním. Jiní, vidí věci jinak atd., atd, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Mně dělají Seika 7S26 v průměru -6 s za den.

 

supr, mě dělají třičtvrtě roku starý orienty standartně - 20 sec za 24 hod. A nijak mě to netlačí, kdybych je otevřel a chtěl seřídit, asi by to šlo. No a co. Svářím nima, plavu s nima, štípu s nima dříví a furt jdou, dělám chybu? A proč kvůli tomu otvírat čtyři roky starý vlákno??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jsem začátečník a chci si pořídit první automaty. Vybral jsem si Orient Power Reserve. Myslíte, že je to chyba? Nejsem náročný uživatel ani žádný hodinkový expert, takže chci hodinky, které se mně líbí a jsou vhodné pro běžné používání. Každý má vkus jiný, mně to logo nevadí a ta přesnost mě taky moc netlačí.

Nebude to teda krok vedle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 5 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...