Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

Jaké jsou zkušenosti s hodinkama ORIENT? Někde tady ve fóru si na ně někdo stěžoval (nepřesnost chodu strojku u automatu, tuším), ale slyšel jsem i pochvalný hlas. Jak to tedy je? Když tak prosím doprovodit zkušenost konkrétním modelem, ať si můžu udělat trošku obrázek... Díky moc, snad se najde někdo, kdo je má a podělí se o zkušenosti.

Já to chápu zatím tak, že na našem trhu jsou k dostání hlavně jejich nižší třída (asi často v normálních hodinářstvích) a sem tam i střed (viděl jsem jenom na internetu v AZ Watch). S tou nejvyšší se tu asi člověk neshledá, vyjma individuálních dovozů a podobně.

 

Já mám nižší řadu Orient 2EU00002D se stoletým kalendářem a jsem s nima spokojen. Přesnost díky různému uložení na noc držím na nule! (pochopitelne píši o automatech). Přes den při nošení se drží na nule. Ale asi záleží na každém kusu. Výrobce se kryje přesností -30/+40s. Ale s takovou nepřesností jsem se ještě nesetkal. Myslím, že za tu cenu hodně muziky.

 

Jaké jsou zkušenosti s hodinkama ORIENT? Někde tady ve fóru si na ně někdo stěžoval (nepřesnost chodu strojku u automatu, tuším), ale slyšel jsem i pochvalný hlas. Jak to tedy je? Když tak prosím doprovodit zkušenost konkrétním modelem, ať si můžu udělat trošku obrázek... Díky moc, snad se najde někdo, kdo je má a podělí se o zkušenosti.

Já to chápu zatím tak, že na našem trhu jsou k dostání hlavně jejich nižší třída (asi často v normálních hodinářstvích) a sem tam i střed (viděl jsem jenom na internetu v AZ Watch). S tou nejvyšší se tu asi člověk neshledá, vyjma individuálních dovozů a podobně.

 

Já mám nižší řadu Orient 2EU00002D se stoletým kalendářem a jsem s nima spokojen. Přesnost díky různému uložení na noc držím na nule! (pochopitelne píši o automatech). Přes den při nošení se drží na nule. Ale asi záleží na každém kusu. Výrobce se kryje přesností -30/+40s. Ale s takovou nepřesností jsem se ještě nesetkal. Myslím, že za tu cenu hodně muziky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Že já si nedám pokoj a pořád někam lezu. Už jsem byl rozhodnutý na SEIKA sarb 033 a teď koukám na ty ORIENTY - obzvláště se mi líbí ukazatel nátahu. :suicide_anim:

 

Já jsem vybíral a porovnával, a nakonec jsem se rozhodl a už mám objednány: Orient Automatic FD0H001B - Limitovaná edice

píše se o nich v sousedním vlákně:

Orient Racing STi Limited Edition

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

A ještě jedna otázka, jde je přetáhnout nepřetržitým nošením a aktivním pohybem?

 

 

Tak z toho, že by se automaty "přetáhly" nepřetržitým pohybem bych rozhodně strach neměl. Pro mechanický hodinky je lepší když je strojek v pohybu, než když zahálí v nečinnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji.

Šlo mi o to, že přes den jsou natažené na 40 hodin (naplno), nikdy ne míň a přes noc klesnou nanejvýš na 30, ale spíš tak kolem 32 hodin. Opravdu jim to nevadí? Ani aktivní a intenzivní pohyb? Ptám se proto, že jsou to moje první neelektrické-automatické hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji.

Šlo mi o to, že přes den jsou natažené na 40 hodin (naplno), nikdy ne míň a přes noc klesnou nanejvýš na 30, ale spíš tak kolem 32 hodin. Opravdu jim to nevadí? Ani aktivní a intenzivní pohyb? Ptám se proto, že jsou to moje první neelektrické-automatické hodinky.

 

Neboj se toho... Jen ať makaj... Auta maj taky radši, když se s nima jezdí, než když stojej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi tak nevím, mněl jsem levný automaty od Orientu sk crystaly a šlapaly řadu let naprosto spolehlivě do +4s/den, a to co vydržely je na dlouhé psaní.Stejně jak to tu napsal kolega Viktor tak i jako švýcaské manufaktůry má i Orient či Seiko své kvalitativní řady.Navíc což je výborné, svoje vlastní in-house kalibry.Samozřejmně že některé modely jsou moc přeplácané ale tak to je i u nejednoho švýcarského výrobce.Divers hodinky OrientStar 300m stejně jako třeba Seiko Marinemaster či velmi populární a nebo cenově dostupná Suma jenž jsou rozhodně lépe udělané než vetšina swiss produkce pod 20000k,a jsou naprosto jasným důkazem že japonci hodinky dělat umí.Posuzovat tuto značku podle jejich nejlevnějších modelů je uplná blbost.OrientStar a už vúbec né OrientRoyal bych ani nesrovnával s MIDO apod, jsou určitě ještě lépe udělané ale je to věc názorů a cenové komparse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...