Přejít na obsah

Hodinky ORIENT - zkušenosti?


babaq

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Nevíte prosím vás náhodou někdo, jaký průměr mají originál stěžejky u Orient Mako. Mám je teď na tahu a nechce se mi to sundávat. Včera jsem si koupil náhradní s průměrem 1,8, tak jsem chtěl vědět, jestli budou pevnější, nebo je to stejné. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera sa mi rozsypal ťah na mojich Orientkách.ktoré majú asi rok.Vypadol dielik pri spone,kde sa ťah skracuje a takmer mi padli na zem.Našťastie sú ešte v záruke,tak to skúsim vyreklamovať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děda měl Orinety kupované asi v roce  1985 od tkzv. ,,vexláka,, co to sehnal od němce. A zbíjel v nich zbíječkou, zedničil , tloukl kladivem a pořád je měl na ruce a fungovali 20 let. Bez seřízení a promazání hodinářem. Nikdo do nich nezasahoval. Pak je dal do šuplíku když dostal jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že originál je 1,6mm. Pokud tomu tak opravdu je, tak se obávám, že 1,8mm může mít problém prolézt posledním dílkem tahu.

 

Měl jsi bohužel pravdu. Dnes jsem to nevydržel a vzal šupleru. Originál je 1,6, takže 1,8 tahem opravdu neproleze. V rámci tréninku na léto jsem tam dal gumu, kterou stěžejky 1,8 v pohodě prolezly. Není to sice originál Orient ale Marburger ?inspirovaný? Citizenem. Snad se to v Orient Watch Company nedozví a doufám, že členové místního fóra nad tím mávnou protentokrát rukou.

post-32939-0-29576200-1396876522_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Originál je 1,6, takže 1,8 tahem opravdu neproleze. 

 

No pokud je to tak, tak to asi ani nemá smysl řešit (dopředu, dokud se něco nestane), protože problém je v konstrukci tahu spolu s úzkými stěžejkami. Pokud člověk nasadí gumu, kůži nebo nato, tak stěžejka nebude mít důvod se prohýbat (lámat) a 1,6 vydrží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stěžejky na Makách jsou bída. Nic to nevydrží. Několikrát jsem to už měnil a pokaždé bylo na vině rychle ohnuté zápěstí při sportu. Spolu s tím se mi vždy deformují i ty plechové koncovky. Jinak ale mám ty hodinky moc rád. Za pár korun ukázková přesnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dvoje Orientky automaty a jsem velice spokojen,na automaty dost přesné, pokud člověk není nějaký puntičkář a myslím, že se vyrovnají Seikám

Vzhledem k tomu, že mám jak Orienty, tak Seika, si dovolím nesouhlasit. Seiko je udělané pečlivěji ve všech směrech (např. luminiscence, přesné posazení datového a denního věnce, lepší sklo atd.). To ovšem nic nemění na tom, že své Orienty velice rád nosím a ty drobné nedostatky jim toleruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, berte to jako mou osobní zkušenost, ve které může ale též nemusí hrát svou roli náhoda tím že jsem dostal zrovna dobře seřízený strojek. Má zkušenost se sportovními potápkami Orient FEM7C002B0 Thresher je ta nejlepší. Mechanický strojek s automatickým nátahem a zrychlením za den o cca 6 vteřin; ověřeno dlouhodobě. Překvapující za cenu 4600,-. Za mě s hodinkami veliká spokojenost. Konkrétně k tomuto modelu (a bude se to pravděpodobně týkat všech potápek Orient) mám několik poznatků, které je nutné zájemcům o ně vypíchnout. Za prvé náramek. Je z kartáčované válcované oceli se dvěma leštěnými pruhy. Čili žádný solid bracelet. Pro mě zklamání, ale co bych za 4,6k chtěl. Na hodinkách z dálky větší než 20 cm ovšem vypadá skvěle. Za druhé datumovka a den - během dne se datumovka mírně pohne a nesedí v linii s označením dne, pak se zase zařadí do linie. Prostě to při pohledu z blízka vypadá někdy blbě. Celkově však za tuhle cenu bezvýhradně doporučuji. Samy o sobě mají dobré zpracování a perfektní jsou frézovaná čísla odpočtu času.

 

 


Jaké jsou zkušenosti s hodinkama ORIENT? Někde tady ve fóru si na ně někdo stěžoval (nepřesnost chodu strojku u automatu, tuším), ale slyšel jsem i pochvalný hlas. Jak to tedy je? Když tak prosím doprovodit zkušenost konkrétním modelem, ať si můžu udělat trošku obrázek... Díky moc, snad se najde někdo, kdo je má a podělí se o zkušenosti.
Já to chápu zatím tak, že na našem trhu jsou k dostání hlavně jejich nižší třída (asi často v normálních hodinářstvích) a sem tam i střed (viděl jsem jenom na internetu v AZ Watch). S tou nejvyšší se tu asi člověk neshledá, vyjma individuálních dovozů a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj nevím jak kdo ale já bych hodinky orient neměnil za nic dělal jsem i pokus vařil ve rychlovarné konvici nezvniknul žadny problém nechal jsem je 5hodin v mrazaku a take funguji dál a tohle mě přesvědčilo dobrá značka co zvádné hodně

A jaké mají označení ty  Orienty????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidám novou zkušenost s přesností Orient Mako, které mám 5 měsíců. Kupoval jsem je jako nové a pořád a stabilně mi šly +7sec/24hod. Nikdy jsem to moc neřešil, protože jsem to bral, že jsou v záběhu a i pak mi to bylo celkem jedno. Na noc jsem je odkládal automaticky na ?9?, protože jsem to měl u Seika vyzkoušené, jako nejlepší variantu pro dosažení přesnosti. Tento měsíc jsem začal zkoušet i jiné polohy a výsledek se dostavil. Při odkládání na ?6?, tzn. na stojáka, jsem se během posledního týdne dostal na rovných +2,5sec./24 hod. A to už jde, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám novou zkušenost s přesností Orient Mako, které mám 5 měsíců. Kupoval jsem je jako nové a pořád a stabilně mi šly +7sec/24hod. Nikdy jsem to moc neřešil, protože jsem to bral, že jsou v záběhu a i pak mi to bylo celkem jedno. Na noc jsem je odkládal automaticky na ?9?, protože jsem to měl u Seika vyzkoušené, jako nejlepší variantu pro dosažení přesnosti. Tento měsíc jsem začal zkoušet i jiné polohy a výsledek se dostavil. Při odkládání na ?6?, tzn. na stojáka, jsem se během posledního týdne dostal na rovných +2,5sec./24 hod. A to už jde, ne?

to je myslím dost paráda a obávám se, jestli už jsi se nepřiblížil maximálním možnostem kalibru 46943...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...